English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Ήττα για Νεάνιδες και Εφήβους – νίκη για Παγκορασίδες

Πρωτάθλημα Νεανίδων
ΕΑ. Λάρισας – Ασκληπιός
3-2

Με ήττα έκλεισαν της φετινές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ οι Νεάνιδες του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 11/11 στο κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα, ηττήθηκαν από την Ε.Α. Λάρισας με σκορ 3-2 τερματίζοντας στην Τρίτη θέση του ομίλου, χάνοντας έτσι την δυνατότητα να διεκδικήσουν την είσοδο στα μπαράζ για το final 4 της Περιφέρειας.
Τα σετ (1η ΕΑΛ) 1o 25-23 σε 37΄,  2o 16-25 σε 30΄,  3o 25-14 σε 17΄,  4o 20-25 σε 32΄,  5o 15-8 σε 20΄.
Έπαιξαν ΕΑ. Λάρισας ( Πνάκας Π. Παπαστεργίου Σ.)  Ντιμπουρλιάγκα, Σουλτούκη Χ. Γκαμζέλα Α. Τίκα Ν. Καμπέρη, Παπαστεργίου Π. Μαδένογλου Ε. Πετροπούλου
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γεωργίου Α. Σακελλαρίου Κ. Γιαννούλη Κ. Καπέλου Ε. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν. Κουκουτή Ο. Γκουτζιούπα Ε. Μουζακιάρη Μ.

Πρωτάθλημα Εφήβων
Γ.Σ. Λαμίας – Ασκληπιός
3-0

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των εφήβων του Ασκληπιού μια στροφή πρίν την λήξη του Πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 11/11 οι έφηβοι του Ασκληπιού ηττήθηκαν από την ομάδα του Γ.Σ. Λαμίας με σκορ 3-0
Στο 1ο σετ καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ και είχαμε διαδοχικές ισοπαλίες. 4-4 και 13-13. Από το σημείο αυτό η ομάδα της Λαμίας κατάφερε να πάρει μια διαφορά 4 πόντων 17-13 την οποία κράτησε μέχρι το τέλος κερδίζοντας το σετ με 25-21.
Στο 2ο σετ οη ομάδα της Λαμίας προηγήθηκε 8-3 και 20-14 παίρνοντας τελικά και αυτό το σετ με 25-22.
Στο 3ο σετ ίδια εικόνα με το 1ο 8-8 και 15-15, με την ομάδα της Λαμίας να καταφέρνει να πάρει και αυτό το σετ με 25-20.
Τα σετ (1ος Γ.Σ. Λαμίας) 1ο 25-21, 2ο 25-22, 3ο 25-20.
Έπαιξαν Γ.Σ. Λαμίας (Ρίζος Δ.) Παναγής Κ. Ζαφειρόπουλος. Παναγής .Αντωνακάκης Χ. Καραθάνος Τ. Γιαννέλης Στ. Κουκούλης , Στασινός
 Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Παυλίδης Α. Τσιρέπας Σ. Μακράκης Δ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Ραπτοτάσιος Μ.  Αναγνώστου Α. Θάνος Μ.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας – Ασκληπιός
1-3
            Με νίκη συνέχισαν της υποχρεώσεις τους στο Πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ, οι Παγκορασίδες του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Ελασσόνας, την Κυριακή 11/11, τα κορίτσια του Ασκληπιού πήραν την Τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με σκορ 1-3. Ήταν ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρων σε όλη του την διάρκεια και με τις δύο ομάδες να προσφέρουν πολύ ωραίο θέαμα με τα σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειες. Τελικός νικητής τα κορίτσια του Ασκληπιού με σκορ 1-3.
        Στο 1ο σετ η Ελασσόνα προηγήθηκε με 7-4, για να αντιδράσει ο Ασκληπιός κάνοντας το 12-12. Νέα ισοπαλία στο 16-16. Τα κορίτσια του Ασκληπιού καταφέρνουν να ξεφύγουν 17-21 με την Ελασσόνα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια 23-23. Με 2 διαδοχικούς πόντους ο Ασκληπιός πήρε τελικά το σετ με 23-25.
    Στο 2ο σετ  τα κορίτσια της Ελασσόνας προηγήθηκαν με 9-3. Με ένα σερί 4-20 ο Ασκληπιός κάνει το 13-23 για να πάρει και αυτό το σετ με 19-25.
     Στο 3ο σετ η ομάδα της Ελασσόνας μπήκε πιο αποφασιστικά 10-5 και 14-7 για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ο Ασκληπιός 20-20. Δεν είχε όμως συνέχεια και το σετ πήγε στην Ελασσόνα με 25-21.
     Από την αρχή του 4ου σετ είχαμε διαδοχικούς πόντους από τις δύο ομάδες μέχρι το 6-6. Από εκεί και μετά ο Ασκληπιός άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ 8-12 και 12-20, για να κερδίσει τελικά το σετ με 19-25.
Τα σετ (1η ΓΣΕ Ελασσόνας) 1ο 23-25, 2ο 19-25, 3ο 25-21, 4ο 19-25.
Έπαιξαν Γ.Σ. Ε. Ελασσόνας (Μπούσια Χ.- Παναγιώτου Β.) Γκαραβέλη Ν. Κόμη Ν. Μπελαή Κ. Παπαδοπούλου Ο. Παπαδοπούλου Ζ. Παναγιώτου Α. Πούρικα Α. Πίγκα Γ. Λέκκα Ε. Λανάρη Σ. Τζιούργκανου Α.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Χύτα Μ.