English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Νίκη για τις παγκορασίδες του Ασκληπιού

Ασκληπιός Τρικάλων – Α.Ο Καλαμπάκας
3-0
   Τέταρτη νίκη για τις παγκορασίδες του Α.Σ. Ασκληπιού στα πλαίσια του Πρωταθλήματος Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ. Σε παιχνίδι που έγινε στο κλειστό της Μπάρας τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν της ομάδας της Καλαμπάκας με 3-0 σετ.
      Στην αρχή του 1ου σετ το παιχνίδι κυλούσε πόντο-πόντο μέχρι την στιγμή που ο Ασκληπιός πήρε ένα μικρό προβάδισμα 14-9. Στην συνέχεια η Καλαμπάκα κατάφερε να μειώσει την διαφορά φτάνοντας μάλιστα στην ισοφάριση 17-17. Δεν είχε όμως συνέχεια η προσπάθεια των κοριτσιών της Καλαμπάκας και ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 25-19.
       Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι 10-3 και 16-6 για να πάρει τελικά και αυτό το σετ με 25-11.
        Στο 3ο σετ οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ μέχρι το 8-8. Από το σημείο αυτό τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν μπροστά 13-8 και 20-15, για να πάρουν και το τρίτο σετ με 25-17.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-19, 2ο 25-11, 3ο 25-17.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Χύτα Μ.
Α.Ο. Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Τσίλη Ε. Καραπέτσα Ε. Χαρίση Β. Κόλλιου Φ. Μάρκου Ζ. Σιάπκα Μ. Ζάρα Ε.