English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Νίκη για Παγκορασίδες και Εφήβους – ήττα των Νεανίδων

3-1
Πρωτάθλημα Νεανίδων
Φιλ/κος Λάρισας – Ασκληπιός
3-1

Με νίκη συνέχισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι Παγκορασίδες του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν με 3-0 της αντίστοιχης ομάδας του ΣΠΑ Καρδίτσας, παίρνοντας έτσι την 2 νίκη στο πρωτάθλημα.
      Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ σε κανένα σημείο του αγώνα η ομάδα της Καρδίτσας δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση και έτσι ήρθε φυσιολογικά αυτό το 3-0 για τον Ασκληπιό.
      Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ 5-2, 10-4 και 19-6 για να πάρει το σετ με 25-9.
      Στο 2ο σετ ίδια εικόνα με τον Ασκληπιό να κάνει το 5-2. Με ένα σερί 19-0 τα κορίτσια του Ασκληπιού έκαναν το 21-2 για να πάρουν τελικά το σετ με 25-4.
     Η εικόνα δεν άλλαξε στο 3ο σετ και ο Ασκληπιός αφού έκανε το 7-2 και 17-7 πήρε τελικά το σετ με 25-8.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-9 σε 22΄, 2ο 25-4 σε 20΄, 3ο 25-8 σε 21΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Χύτα Μ.
ΣΠΑ Καρδίτσας (Καρβούνης Σ.) Γόρδιου Φ. Ζάρα Δ. Στρατίκη Μ. Εκιζόγλου Α. Αντωνάκη Ν. Βερίλλη Π. Γκιούρη Μ. Παπακώστα Β. Τσιάμη Μ. Κωνσταντίνου Β. Σακελλαροπούλου Α. Ανυφαντή Α.
3-1
  Νίκη για την ομάδα των εφήβων στην 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ που βρίσκεται σε εξέλιξη. Τα αγόρια του Ασκληπιού παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό volley πήραν τη νίκη από την γειτονική Καρδίτσα με σκορ 3-1.
  Από το 1ο σετ φάνηκε ότι θα γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να διεκδικούν την νίκη.
   Ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κάνοντας  διαδοχικά το 10-4 και 19-13. Από το σημείο αυτό η ομάδα της Καρδίτσας προσπάθησε να αντιδράσει μειώνοντας διαδοχικά την διαφορά 21-16 και 23-21. Δεν είχε όμως συνέχεια και έτσι το σετ πήγε στον Ασκληπιό με 25-22.
   Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός ήταν μπροστά στο σκορ 10-5 και 13-10. Η ομάδα όμως του ΣΠΑΚ με αντεπίθεση διαρκείας και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του Ασκληπιού πέρασε μπροστά 16-17 και 19-22 παίρνοντας τελικά το σετ με 20-25
     Στο 3ο σετ  τα αγόρια του Ασκληπιού δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην Καρδίτσα να διεκδικήσει κάτι από αυτό το σετ και αφού έκαναν διαδοχικά το 12-7 και 17-11 πήραν το σετ με 25-16.
    Στο 4ο σετ η ομάδα του ΣΠΑΚ δεν μπόρεσε να προβάλει ιδιαίτερη αντίδραση και ο Ασκληπιός προηγήθηκε 12-8 και 22-8 κερδίζοντας τελικά το σετ με 25-12.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-22 σε 23΄, 2ο 20-25 σε 24΄, 3ο 25-16 σε 23΄, 4ο 25-12 σε 20΄.
Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Ντινόπουλος Μ. Θεοδωράκης Φ. Ραπτοτάσιος Μ. Παππάς Δ. Παυλίδης Α. Τσιρέπας Σ. Ράπτης Ν. Μακράκης Δ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Αναγνώστου Α. Θάνος Μ.
ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος) Βασιλάκος Χ. Μαλλιώρας Ακ. Τσιάκαλος Κ. Αντωνίου Π. Καρράς Θ. Ζιαζιώπουλος Π. Σταμούλης Ε.

3-1
  Την ήττα γνώρισε οι ομάδα των Νεανίδων στην 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ. Σε παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 4/11 στο Κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα, με αντίπαλο την ομάδα του Φιλ/κου Λάρισας, τα κορίτσια του Ασκληπιού παρ όλο που προηγήθηκαν 1-0 στα σετ, δεν κατάφεραν να πάρουν τελικά την νίκη χάνοντας τελικά το παιχνίδι με 3-1 σετ.
      Τα σετ (1ος Φιλ/κος) 1ο 14-25 σε 37΄, 2ο 25-21 σε 27΄, 3ο 26-24 σε 42΄, 4ο 25-23 σε 25΄.
Επαιξαν: Φιλ/κος Λαρισαϊκός (Παπαδημητρίου Β.) Αργυροπούλου Μ. Αθανασιάδη Δ. Κότσιρα Θ. Μπαλδώκα Ε. Βενέτη Κ. Γιάννη Β. Χαραβελούλη Μ. Μπέλλου Α. Κορώνα Χ. Τζαβάρα Ε.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γιαννούλη Κ. Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Βουλγαράκη Κ. Σακελλαρίου Κ. Γκουτζιούπα Ε. Κουκουτή Ο. Λεπενιώτη Ν. Φαρμάκη Ε. Μπέλλου Ε. Μουζακιάρη Μ.