English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Ήττα για Εφήβους και Νεάνιδες

Πρωτάθλημα Εφήβων
Φθία Λαμίας – Ασκληπιός
3-0
   Την ήττα γνώρισε η ομάδα των εφήβων του Ασκληπιού στο τρίτο παιχνίδι του πρωταθλήματος που βρίσκεται σε εξέλιξη. Σε αγώνα που έγινε στο Δ.Α.Κ. Λαμίας την Κυριακή 28/10 οι έφηβοι του Ασκληπιού γνώρισαν την ήττα από την Φθία Λαμίας με σκορ 3-0.
    Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός αν και προηγήθηκε 9-12 και 14-18 και έχοντας την τύχη στα χέρια του αφού προηγήθηκε 23-24 τελικά δεν μπόρεσε να πάρει το σετ χάνοντας με 26-24.
     Στο 2ο σετ η Φθία ήταν πιο δυνατή και αφού προηγήθηκε με 7-5 και 16-11 πήρε και αυτό το σετ με 25-17.
     Στο 3ο σετ η εικόνα δεν άλλαξε 11-6 και 19-12. Με αντεπίθεση διαρκείας ο Ασκληπιός έκανε το 22-22, χωρίς όμως να έχει συνέχεια και έτσι και αυτό το σετ πήγε στη Φθία με 25-22.
       Τα σετ (1η Φθία) 1ο 26-24 σε 35΄, 2ο 25-17 σε 28΄, 3ο 25-22 σε 32΄.
Έπαιξαν Φθία Λαμίας (Τσαδήμας Χ.) Τσαδήμας, Μπίσιος, Μπικίνης, Κοντοκώστας, Καρμοίρης, Αλτάνης, Σπαθάρας.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Μακράκης Δ. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Παυλίδης Α. Τσιρέπας Σ. Ραπτοτάσιος Μ. Θάνος Μ. Θεοδωράκης Φ. Αναγνώστου Α.
Πρωτάθλημα Νεανίδων
Ασκληπιός – Ε.Α. Λάρισας
1-3
Ήττα και για της Νεάνιδες του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας τα κορίτσια του Ασκληπιού δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Ε.Α. Λάρισας γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-3 σετ.
     Στο 1ο σετ οι δύο ομάδες πηγαίνανε μαζί στο σκοράρισμα μέχρι το 11-11. Από το σημείο αυτό η ομάδα της Λάρισας άρχισε να ανοίγει την διαφορά 14-18 παίρνοντας τελικά το σετ με 20-25.
      Στο 2ο έπεσε η απόδοση του Ασκληπιού δίνοντας την δυνατότητα στην ομάδα της Λάρισας να πάρει από νωρίς κεφάλι στο σκορ 3-9 και 12-19 παίρνοντας τελικά και αυτό το σετ με 25-13.
      Στο 3ο σετ η εικόνα του παιχνιδιού διαφοροποιήθηκε εντελώς, με τον Ασκληπιό να ανεβάζει απόδοση και διευρύνοντας συνεχώς το σκορ 9-5 και 16-11 πήρε τελικά το σετ με 25-16.
      Στο 4ο σετ η Ε.Α. Λάρισας προηγήθηκε με 4-8 και 9-16 παίρνοντας και αυτό το σετ με 15-25.
       Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 20-25, 2ο 13-25, 3ο 25-16, 4ο 15-25.
 Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γεωργίου Α. Σακελλαρίου Κ. Γιαννούλη Κ. Καπέλου Ε. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν. Κουκουτή Ο. Γκουτζιούπα Ε. Φαρμάκη Ε. Μπέλλου Ε.
Ε.Α. Λάρισας ( Πνάκας Π. Παπαστεργίου Σ.) Παπαστεργίου Π. Τίκα Ν. Μπέη Ε. Σουλτούκη Χ. Καμπέρη Σ. Μαδένογλου Ε. Ντάφου Μ. Ντιμπουρλιάγκα Μ.

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

Νίκη για της Νεάνιδες

Α.Σ. Ασκληπιός – Γ.Σ. Τυρνάβου
3-0
        Με νίκη συνέχισε το πρωτάθλημα των Νεανίδων η ομάδα του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας το Σάββατο 27/10, τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν του Γ.Σ. Τυρνάβου με σκορ 3-0.
      Στο 1ο σετ οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με διαδοχικούς πόντους μέχρι το 5-5. Από το σημείο αυτό ο Ασκληπιός άρχισε να παίρνει μια διαφορά που συνεχώς άνοιγε 12-7 και 17-11 για να πάρει τελικά το σετ με 25-15.
       Στο 2ο σετ η ομάδα του Τυρνάβου προηγήθηκε με 3-7 και 13-17. Με ένα σερί 10-0 ο Ασκληπιός έκανε το 23-17 για να πάρει και το 2ο σετ με 25-19.
      Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός ξέφυγε 11-7 και 19-13 κερδίζοντας τελικά και αυτό το σετ με 25-22.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-15 σε 30΄, 2ο 25-19 σε 22΄, 3ο 25-22 σε 24΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Γεωργίου Α. Σακελλαρίου Κ. Γιαννούλη Κ. Καπέλου Ε. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν. Κουκουτή Ο. Γκουτζιούπα Ε. Φαρμάκη Ε. Μπέλλου Ε.
Γ.Σ. Τυρνάβου (Μπουσμπούκης Ν.) Οικονόμου Σ. Ζωή Α. Ζιώγα Φ. Λουλέ Α. Ραψανιώτη Μ. Ζιάκα Ι.

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Στη συνέχεια του Κυπέλλου οι Γυναίκες – Ήττα για τους Έφηβους

Κύπελλο Γυναικών
2-3
Ασκληπιός – Γ.Σ. Λαμίας
2-3

Στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΣΠΕΚΕΛ πέρασαν οι Γυναίκες του Ασκληπιού, μετά την σημερινή νίκη επί της Φθίας, στο Κλειστό της Λαμίας. Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο 5ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού πήραν τελικά την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσουν το νικητή της συνάντησης  Αργώ Βόλου – ΣΠΑ Καρδίτσας, για μια θέση στον τελικό.
Τα σετ (1η Φθία) 1ο 21-25, 2ο 25-18, 3ο 25-18, 4ο 21-25, 5ο 13-15
Έπαιξαν Φθία Λαμίας Παπαγεωργίου Σ. Νιόκκα Κ. Κουσαθάνα Α. Κυτέα Σ. Αργύρη Ι. Πενταγιώτη Κ. Κολιού Δ. Νταφλούκα Δ. Σάλτα Ο.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Γεωργίου Α. Γιαννούλη Κ. Μουρατλάρι Β. Καπέλου Ε. Γιαννοπούλου Κ. Γκουτζιούπα Ε. Σακελλαρίου Κ. Χύτα Μ. Ντιρογιάννη Α. Τόλλιου Ε. Μιχαήλ Ζ.

2-3
            Την ήττα γνώρισαν στο 2ο παιχνίδι του πρωταθλήματος οι Έφηβοι του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας ηττήθηκαν από τον Γ.Σ. Λαμίας με σκορ 2-3, παρόλο που προηγήθηκαν με 2-0 σετ.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-23 σε 22΄, 2ο 26-24 σε 24΄, 3ο 16-25 σε 22΄, 4ο 22-25 σε 22΄, 5ο 14-16 σε 17΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Παυλίδης Α. Τσιρέπας Σ. Μακράκης Δ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Ραπτοτάσιος Μ.  Αναγνώστου Α. Παππάς Δ. Θάνος Μ.
Γ.Σ. Λαμίας (Ρίζος Δ.) Παναγής Κ. Ζαφειρόπουλος Κ. Παιδιαδίτης Η. Ευαγγελίου Λ. Μαντζέλης Χ. Αντωνακάκης Χ. Καραθάνος Τ. Γιαννέλης Στ. Κουκούλης Α. Κουκούλης Αθ.

Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Νίκη στην πρεμιέρα για τους Εφήβους

ΣΠΑ Καρδίτσας – Ασκληπιός
2-3

Με νίκη ξεκίνησαν το πρωτάθλημα οι Έφηβοι του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε το Σάββατο 20/10 στο Κλειστό της Καρδίτσας, επιβλήθηκαν του τοπικού ΣΠΑΚ με 2-3 σετ.
    Το παιχνίδι είχε τα χαρακτηριστικά της πρεμιέρας, με πολύ άγχος και από τις δύο ομάδες και με πολλές εναλλαγές στο σκορ κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρων μέχρι το τέλος του αγώνα.
   Η αρχή του 1ου σετ βρήκε την ομάδα της Καρδίτσας να προηγείται με 5-2, για να ισορροπήσει ο Ασκληπιός 10-10 και 17-17. Από το σημείο αυτό τα παιδιά του Ασκληπιού πέρασαν μπροστά κερδίζοντας τελικά το σετ με 20-25.
   Στο 2ο σετ ο ΣΠΑΚ ήταν από την αρχή μπροστά 4-2 και 8-6. Από εκεί και μετά το παιχνίδι πήγε στην ισοπαλία 10-10 και 13-13. Ένα μικρό προβάδισμα για την ομάδα της Καρδίτσας ήταν αρκετό στη συνέχεια για να της δώσει τη νίκη στο σετ με 25-22.
     Στο 3ο σετ είχαμε 5-5 και 11-12 και ο Ασκληπιός διευρύνοντας την διαφορά κατάφερε να πάρει το σετ με 19-25.
      Στο 4ο σετ  η ομάδα της Καρδίτσας πήρε από νωρίς μεγάλη διαφορά 8-2 και 20-9 για να πάρει τελικά το σετ με 25-18.
     Στο 5ο σετ η Καρδίτσα προηγήθηκε με 4-0 αλλά με ένα σερί 3-7 ο Ασκληπιός φέρνει το παιχνίδι στα ίσια 7-7. Νέα ισοπαλία 9-9. Με τέσσερις διαδοχικούς πόντους ο Ασκληπιός κάνει το 9-13 για να έχουμε νέα ισοπαλία 14-14. Τελικά το σετ πήγε στον Ασκληπιό με 14-16.
         Τα σετ (1ος ΣΠΑΚ) 1ο 20-25 σε 37΄, 2ο 25-22 σε 22΄, 3ο 19-25 σε 27΄, 4ο 25-18 σε 22΄, 5ο 14-16 σε 20΄.
Έπαιξαν ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος) Ζιαζιόπουλος Γ. Βασιλάκος Χ. Μαλλιώρας Ακ. Αντωνίου Π. Καρράς Θ. Παπακώστας Σ. Ζιαζιώπουλος Π. Σταμούλης Ε.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Μακράκης Δ. Τσιρέπας Σ. Παυλίδης Α. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Ραπτοτάσιος Μ. Αναγνώστου Α. Παππάς Δ.

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

1η Νίκη για τις Παγκορασίδες

Α.Σ. Ασκληπιός – Φιλ/κος Τρικάλων
3-0

Με νίκη άρχισε το πρωτάθλημα των Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ, η ομάδα του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας την Κυριακή 14/10, τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν του Φιλ/κού Τρικάλων με σκορ 3-0.
        Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ σε κανένα σημείο του αγώνα οι κοπέλες του Ασκληπιού δεν έδωσαν το δικαίωμα στην αντίπαλο ομάδα να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι.
      Στο 1ο σετ η ομάδα του Ασκληπιού μπήκε δυνατά και με όπλο το δυνατό σερβίς κατάφερε να προηγηθεί με 9-2 και 18-3 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-4.
          Στο 2ο σετ ίδια εικόνα 7-2 και 15-7 για τον Ασκληπιό, που πήρε και το 2ο σετ με 25-11.
        Στο 3ο σετ η ομάδα του Φιλ/κου ήταν κοντά στο σκορ 6-7 και 13-13. Δεν είχε όμως συνέχεια και ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 25-16.
            Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-4 σε 15΄, 2ο 25-11 σε 18΄, 3ο 25-16 σε 19΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Χύτα Μ. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ.
Φιλ/κος Τρικάλων (Λαρίσης Δ.) Γελαδάρη Β. Κέφου Μ. Γκάντια Ε. Γιαννάκα Μ. Γελαδάρη Α. Καυκούλα Ν. Γούλα Ε. Κουφογιάννη Ν. Σαρρή Ε.