English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 27 Δεκεμβρίου 2012

Εσωτερικό Τουρνουά Ακαδημιών

¨Χριστούγεννα 2012¨

Ξεκίνησε σήμερα και συνεχίζεται και τις επόμενες μέρες το πρώτο εσωτερικό τουρνουά ακαδημιών που διοργανώνει ο Ασκληπιός. Στο τουρνουά μετέχουν όλα τα παιδιά των ακαδημιών ανάλογα με το τμήμα στο οποίο βρίσκονται. Οι αγώνες γίνονται στο Κλειστό Γυμναστήριο του 5ου Γυμνασίου (Πράσινη Γωνιά) και στο Κλειστό Γυμναστήριο της Μπάρας.

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη των Κορασίδων Β΄ στη Λάρισα

Φιλ/κος Λαρισαϊκός – Ασκληπιός
0-3

Νίκη των Κορασίδων του Ασκληπιού επί του Φιλαθλητικού στη Λάρισα, στο εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής. Τα κορίτσια του Ασκληπιού μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι επιβλήθηκαν της ομάδας της Λάρισας με σκορ 0-3, κάνοντας με αυτό τον τρόπο το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα.
      Στο 1ο σετ η ομάδα της Λάρισας προηγήθηκε με 5-2, αλλά με ένα σερί 1-6 ο Ασκληπιός πέρασε μπροστά με 6-8. Η διαφορά άρχισε να ανοίγει και άλλο για τον Ασκληπιό 8-11 και 11-22, για να πάρει τελικά το σετ με 14-25.
     Στο 2ο σετ ίδια εικόνα με τον Ασκληπιό να μπαίνει από νωρίς μπροστά στο σκορ 4-7 και 9-16 κερδίζοντας και αυτό το σετ με 18-25.
      Στο 3ο σετ η ομάδα του Φιλαθλητικού δεν μπόρεσε να προβάλει  ιδιαίτερη αντίσταση 1-5 και 7-12 για τον Ασκληπιό, που πήρε και αυτό το σετ με 9-25.
Τα σετ (1ος Φιλ/κος) 1ο 14-25 σε 20΄, 2ο 18-25 σε 25, 3ο 9-25 σε 18΄.

Έπαιξαν Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Γκότσης Θ.) Λίταινα Δ. Βάρσου Σ. Κοσμά Δ. Καϊνανά Ε. Κωτούλα Ρ. Ζαγκάκη Μ. Μπαζούκη Ε.. Νταλμίρη Ε. Κιάρκου Κ. Χρήστου Σ. Ρούντου Κ. Ευαγγελοπούλου Ε.
 Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ) Ντιρογιάννη Α. Προβίδα Κ. Μακράκη Γ.. Φαρμάκη Ε. Μουζακιάρη Μ. Κουκουτή Ι. Τσόλα Μ. Θεωδόρου Ι. Θεοδώρου Π. Λεπενιώτη Ν.

Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012

Αποκλεισμός από το Κύπελλο για τους άνδρες

Α.Σ. Ασκληπιός – ΣΠΑ Καρδίτσας
0-3

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτισε το θεσμό του Κυπέλλου η ομάδα των ανδρών του Ασκληπιού. Φτάνοντας μέχρι την 2η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Κυπέλλου (που φέτος διεξάγεται σε Πανελλαδικό επίπεδο), ηττήθηκε από την ομάδα του ΣΠΑ Καρδίτσας με 3-0 σετ. Η ομάδα της Καρδίτσας αγωνίζεται στην Α2 Εθνική κατηγορία, διαγράφοντας μάλιστα μια πολύ καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.. Παρ΄ όλα αυτά  η ομάδα του Ασκληπιού πάλεψε το παιχνίδι, ιδιαίτερα στο 2ο και 3ο σετ, και κάποια λάθη στα κρίσιμα σημεία δεν της επέτρεψαν να πάρει κάποιο σετ δίνοντας έτσι μια διαφορετική τροπή στο παιχνίδι.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 12-25, 2ο 23-25, 3ο 25-27.

Έπαιξαν Α.Σ. Ακληπιός (Γούλας Θ.)  Προγώνης Κ. Ράντος Π. Γούλας Θ.  Παπαδήμας Μ. Αναγνώστου Α. Μακράκης Δ. Λιανός Α.Τσιώλης Ι. Τεντολούρης Α. Ντινόπουλος Μ. Σπάλλας Ι.
ΣΠΑ Καρδίτσας ( Νεδιλάκης Σ) Βασιλάκος Χ. Χήρας Α. Τρυπογιώργος Γ. Μαλλιώρας Α. Αλεξίου Φ. Αλεξίου Α. Παπαγεωργίου Α. Καραγιόζης Ν. Αντωνίου Π. Νεδιλάκης Σ. Ντάκουρης Ε.

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Νίκες για Κορασίδες και Παίδες

Πρωτάθλημα Volley Κορασίδων
Α.Ο Σουφλαρίων – Α.Σ. Ασκληπιός
1-3

Πρώτη νίκη για τις Κορασίδες του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα που άνοιξε την αυλαία σήμερα. Σε παιχνίδι που έγινε στη  Λάρισα και έληξε πριν από λίγο, τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν του Α.Ο. Σουφλαρίων με 3-1 σετ.
            Τα σετ (1η Σουφλάρια) 1ο 24-26 σε 17΄, 2ο 9-25 σε 17΄, 3ο 25-23 σε 20΄, 4ο 10-25 σε 30΄.
Έπαιξαν Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Καβριγιάννη Ρ. Μπατσίκα Α. Κανιούρα Χ. Μπούντρα Α. Σαμαρά Κ. Πάντσιου Σ. Χριστοδούλου Χ. Ζιούρκα Φ. Κωφού Α. Φούντα Ε. Παπάζογλου Ε. Ντόντη Κ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Σακελλαρίου Κ. Γκουτζιούπα Ε Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Κουκουτή Ο. Τόλλιου Ε. Μπέλλου Ε.

Πρωτάθλημα Volley Παίδων
ΣΠΑ Καρδίτσας – Α.Σ. Ασκληπιός
1-3

Την πρώτη νίκη πήραν οι Παίδες του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα που ξεκίνησε σήμερα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Καρδίτσας ο Ασκληπιός επιβλήθηκε του τοπικού ΣΠΑΚ με σκορ 1-3 μπαίνοντας με το δεξί στους αγώνες.
Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά 1-5 και 3-9, δείχνοντας ότι θέλει το παιχνίδι. Το σκορ πήγε στο 15-20 με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ με 16-25.
Στο 2ο σετ η ομάδα της Καρδίτσας ανέβασε την απόδοσή της ξεκινώντας με ένα 5-2. Από εκεί και μετά είχαμε μάχη πόντο –πόντο 11-12, 18-19, ισοπαλία 23-23. Νέα ισοπαλία 24-24 και 26-26 για ναπάρει τελικά το σετ ο ΣΠΑΚ με 28-26.
Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ 3-10 και 15-20 για να πάρει τελικά το σετ με 19-25.
Ίδια εικόνα στο 4ο σετ 3-10 και 12-18 για τον Ασκληπιό πού πήρε τελικά και αυτό το σετ με 19-25.
Τα σετ (1ος ΣΠΑΚ) 1ο 16-25, 2ο 28-26, 3ο 19-25, 4ο 19-25.
Έπαιξαν ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος) Βασιλάκος Χ. Μαλλιώρας Α. Αντωνίου Π. Παπαδόπουλος Σ. Μοϊανός Δ.Φούκας Π. Τρέμμας Α. Τσιάκαλος Κ. Ζιαζιώπουλος Π. Σταμούλης Ε.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Μακράκης Δ. Τσιρέπας Σ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Ραπτοτάσιος Μ. Αναγνώστου Α. Βαρδούλης Σ. Θάνος Μ.

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη για τις Γυναίκες Ήττα για τους Άνδρες

Πρωτάθλημα Γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ
Α.Ο  Σουφλαρίων – Ασκληπιός
2-3

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο του 14ου Γυμνασίου στη Λάρισα, τα κορίτσια του Ασκληπιού πήραν την νίκη απέναντι στην ομάδα του Α.Ο. Σουφλαρίων. Παίζοντας στην έδρα ενός από τους φετινούς διεκδικητές της ανόδου για την Α2, κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο στο 5ο σετ με 2-3. Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του αγώνα όλα τα σετ ήταν ¨γεμάτα¨, απόδειξη του πόσο πολύ θέλανε και οι δύο ομάδες την νίκη.
Τα σετ (1ος Α.Ο. Σουφλαρίων) 1ο 25-22 σε 27΄, 2ο 19-25 σε 27΄, 3ο 23-25 σε 32΄, 4ο 25-13 σε 22΄, 5ο 13-15 σε 20΄.
Έπαιξαν. Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ) Κουτσιαλή Γ. Βενετοπούλου Β. Πάντζιου Σ. Χαλκιά Κ. Καψάλη Α. Καβριγιάννη Β. Χριστοδούλου Χ. Καραγιάννη Α. Παρασίδου Π. Ψύρρα Π. Κανιούρα Χ. Ποπέσκου Γ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Γεωργίου Α. Γιαννούλη Κ. Μουρατλάρι Β. Καπέλου Ε. Γιαννοπούλου Κ. Γκουτζιούπα Ε. Σακελλαρίου Κ. Λεπενιώτη Ν. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Μιχαήλ Ζ.

Πρωτάθλημα Ανδρών ΕΣΠΕΚΕΛ
ΑΨΛ. Μεδεών – Ασκληπιός
3-2
       Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες του Ασκληπιού στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ. Σε αγώνα που έγινε στο Κλειστό του Διστόμου το Σάββατο 1/12, ηττήθηκαν από την ομάδα του ΑΨΛ Μεδεών με σκορ 3-2. Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρων μέχρι το τέλος, με γεμάτα σετ και που κρίθηκε στο 5ο σετ οι άνδρες του Ασκληπιού δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες.
Τα σετ (1ος Μεδεών) 1ο 25-21 σε 22΄, 2ο 18-25 σε 21΄, 3ο 25-23 σε 26΄, 4ο 23-25 σε 26΄, 5ο 17-15 σε 20΄.
Έπαιξαν ΑΨΛ Μεδεών ( Τσοκανάς Σ.) Γεωργίου Σ. Αντωνιάδης Η. Στένος Π. Φιλιππίδης Β. Παπαδούλης Π. Κούκος Σ. Λύτρας Π. Στόϊα Ι. Ταλιαμπές Π. Τράκας Ι.
Α.Σ. Ακληπιός (Γούλας Θ.)  Γούλας Θ. Προγώνης Κ. Παπαδήμας Μ. Αναγνώστου Α. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Μακράκης Δ. Λιανός Α. Τσιώλης Ι.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
ΕΑ Λάρισας – Ασκληπιός
3-0
Την ήττα γνώρισε η ομάδα των Παγκορασίδων στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα την Κυριακή 2/12, τα κορίτσια του Ασκληπιού δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν από την ομάδα της Λάρισας με σκορ 3-0.
      Στο 1ο σετ η ομάδα της Λάρισας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του Ασκληπιού πήρε κεφάλι στο σκορ από νωρίς, 12-3 και 19-7 για να πάρει το σετ με 25-11.
      Στο 2ο σετ η ΕΑΛ προηγήθηκε 5-0, για να ισοφαρίσει ο Ασκληπιός σε 5-5. Νέα ισοπαλία 14-14 για να κάνει η ΕΑΛ το 22-18. Με ένα 0-5 ο Ασκληπιός πέρασε μπροστά 22-23. Νέα ισοπαλία 24-24, 26-26, 28-28, 30-30, για να πάρει τελικά το σετ η ΕΑΛ με 32-30.
       Στο 3ο σετ η ομάδα της Λάρισας πήρε κεφάλι από την αρχή στο σκορ και κάνοντας διαδοχικά το 11-7 και 20-13 πήρε τελικά το σετ με 25-15.
Τα σετ (1η ΕΑΛ) 1ο 25-11, 2ο 32-30, 3ο 25-15
Επαιξαν. Ε.Α. Λάρισας (Παπαστεργίου Σ.) Κοντονάσιου Δ. Γεροκώστα Ζ. Σαμαρά Δ. Καλαμάτα Σ. Τάση Β. Σταυροθεοδώρου Ε. Δούρου Ε. Βράκα Ε. Ντεμίρι Δ. Λάμαρη Ι.
 Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Χύτα Μ. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ.