English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Στο final four οι Παίδες 1 νίκη και 1 ήττα οι Κορασίδες

Πρωτάθλημα Κορασίδων Β΄
Α.Ο. Καλαμπάκας – Α.Σ. Ασκληπιός
1-3 σετ
       Με νίκη συνέχισαν στο πρωτάθλημα οι κορασίδες Β΄ του Ασκληπιού. Παίζοντας στη γειτονική Καλαμπάκα επιβλήθηκαν του Α.Ο.Κ. σε σκορ 3-1.
        Το 1ο σετ ήταν ένας μονόλογος του Ασκληπιού που εκμεταλλευόμενος το καλό σερβίς προηγήθηκε με 0-8 και 3-21 παίρνοντας τελικά το σετ με 7-25.
          Στο 2ο σετ η εικόνα άλλαξε, με την ομάδα της Καλαμπάκας να οδηγεί το σκορ 5-4 και 12-6 για να φέρει το παιχνίδι τα ίσια ο Ασκληπιός 19-19. Νέα ισοπαλία 24-24, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν εναλλάξ για να καταλήξει τελικά το σετ στον Ασκληπιό με 27-29.
         Στο 3ο σετ η ομάδα της Καλαμπάκας μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ 11-6 και 19-15 για να πάρει τελικά το σετ με 25-17.
     Στο 4ο σετ η εικόνα άλλαξε με τον Ασκληπιό να οδηγεί το σκορ 2-7 και 16-20 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-19.
Τα σετ (1η Α.Ο.Κ.) 1ο 7-25 σε 15΄, 2ο 27-29 σε 27΄, 3ο 25-17 σε 22΄, 4ο 19-25 σε 32΄.

Επαιξαν Α.Ο. Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Καραπάτσα Ε. Τσίλη Ε. Ζάρα Ε. Χαρίση Β. Κόλιου Φ. Τζανίκα Κ. Τσικέλη Π. Μπόμπολα Μ. Γκανούλη Ν. Σιάπκα Μ. Τάτση Π. Γιαννούλα Χ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Λεπενιώτη Ν. Χύτα Μ. Κουκουτή Ι. Παπαθεοδώρου Ε. Φαρμάκη Ε. Προβίδα Κ. Μακράκη Γ. Γεωργίου Μ. Μουζακιάρη Μ. Κρύου Ε. Θεοδώρου Ε. Τσώλα Μ.

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Ε.Α. Λάρισας – Α.Σ. Ασκληπιός
3-1 σετ
        Δεν τα κατάφεραν οι κορασίδες Α΄, στη Λάρισα και γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα από την Ε.Α. Λάρισας στο Κλειστό της Νεάπολης με σκορ 3-1. Παρότι ξεκίνησαν καλά και πήραν το 1ο σετ, η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη και έτσι ήρθε η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα
Τα σετ (1η ΕΑΛ) 1ο 20-25 σε 27΄, 2ο 25-17 σε 30΄, 3ο 25-17 σε 30΄, 4ο 25-17 σε 24΄.

Έπαιξαν Ε.Α. Λάρισας (Πνάκας Π.) Μπέη Θ. Σουλτούκη Χ. Τάσση Β. Καλαμάτα Σ. Λάμαρη Ι. Ντιμπουρλιάγκα Α. Κουτσονάσιου Δ. Μαδένογλου Ε. Γεροκώστα Σ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γκουτζιούπα Ε. Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Μπέλλου Ε.

Πρωτάθλημα Παίδων
Στο Final four οι Παίδες
Α.Σ. Ασκληπιός – ΣΠΑ Καρδίτσας
3-0 σετ
      Στο Final four του πρωταθλήματος Παίδων προκρίθηκαν οι παίδες του Ασκληπιού, μετά και την σημερινή τους νίκη επί του ΣΠΑ Καρδίτσας ανεξαρτήτως αποτελέσματος στο τελευταίο παιχνίδι.
       Παίζοντας κατά διαστήματα πάρα πολύ καλά, οι παίδες του Ασκληπιού δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα της Καρδίτσας και δίκαια επιβλήθηκαν με σκορ 3-0.
       Στο πρώτο σετ τα παιδιά του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά και αφού προηγήθηκαν με 10-3 και 19-10 πήραν τελικά το σετ με 25-14.
     Στο ο σετ η μάδα της Καρδίτσας προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση, ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ 2-7, 11-14, 16-21. Στο σημείο αυτό ο Ασκληπιός αντέδρασε κάνοντας το 23-23 για να πάρει τελικά το σετ με 26-24.
       Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός ξέφυγε στο σκορ 10-6 και 13-8 για να φέρει το παιχνίδι στα ισοφαρίσει Καρδίτσα 15-15. Με ένα σερί 10-3 ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 25-18.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-14 σε 22΄, 2ο 26-24 σε 25΄, 3ο 25-18 σε 21΄.

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Μακράκης Δ. Τσιρέπας Σ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Θάνο Μ. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Ραπτοτάσιος Μ. Αναγνώστου Α. Παυλίδης Α. Βαρδούλης Σ. Σταφυλάς Ν.
 ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος Β.) Βασιλάκος Χ. Μαλλιώρας Α. Αντωνίου Π. Παπαδόπουλος Σ. Μοϊάνος Δ. Φούκας Π. Τσιάκαλος Κ.

Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

Παράσταση για ένα ρόλο οι Γυναίκες

Ασκληπιός – Αργώ Βόλου
3-0

Με νίκη έκλεισαν τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος οι γυναίκες του Ασκληπιού. Στο πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι τώρα κατάφεραν να επιβληθούν στο ΕΑΚ Τρικάλων, της Αργώ Βόλου με σκορ 3-0, συνεχίζοντας με νίκη την πορεία στο πρωτάθλημα.
     Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο αήττητες μέχρι τώρα ομάδες του πρωταθλήματος και όσοι βρέθηκαν στο Κλειστό απόλαυσαν δυνατές μονομαχίες στο φιλέ, μια και στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα παίχτηκε volley υψηλού επιπέδου.
     Στο 1ο σετ η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε με 0-6, 5-8 και 13-16. Τα κορίτσια του Ασκληπιού όμως δεν παρέδωσαν τα όπλα και αφού έγινε το 18-18 και 20-20, πήραν τελικά το σετ με 25-22.
       Το 2ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο για τον Ασκληπιό. Προηγήθηκε με 6-0 και 13-3 για να πάρει τελικά το σετ εύκολα με 25-9.
        Στο 3ο σετ η ομάδα του Βόλου προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, προηγήθηκε 8-13 και 10-18. Με ένα επιμέρους σερί 11-3, ο Ασκληπιός κάνει το 21-21. Νέα ισοπαλία 23-23 και 24-24 και το σετ πάει στον Ασκληπιό με 26-24.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-22 σε 30΄, 2ο 25-9 σε 22΄, 3ο 26-24 σε 23΄.

Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Γκουτζιούπα Ε Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν.  Γιαννοπούλου Κ. Μουρατλάρι Β.  Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Χύτα Μαριάννα
Α.Σ. Αργώ Βόλου (Σταθόπουλος Ε.) Βούλγρη Λ. Παρισάκη Ι. Καλοφορίδη Μ. Γεωργούλα Κ. Διάλλα Β. Κωστάμη Ε. Παπανικολάου Μ. Λεφάκη Μ. Τάσσου Α. Καραναστάση Α. Παπαθανασίου Σ. Κωστάμη Φ.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

Δεν τα κατάφεραν οι Β΄

Ασκληπιός Β΄- Ασκληπιός Α΄
0-3
    Με ήττα των Κορασίδων Β΄ στον μεταξύ τους  αγώνα με της Κορασίδες Α,΄ συνεχίστηκαν οι υποχρεώσεις των δύο ομάδων στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ. Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό, την Κυριακή 20/1 οι Κορασίδες Α΄ επιβλήθηκαν με σκορ 3-0 σετ.
      Στο 1ο σετ η ομάδα των Κορασίδων Α΄ μπήκε μπροστά στο σκορ χωρίς νεα μπορεί όμως να ξεφύγει 7-9 και 13-15 για να πάει το παιχνίδι στα ίσια 17-17. Με ένα σερί 2-8 οι Κορασίδες Α΄ πήραν το σετ με 19-25.
   Στο 2ο σετ η εικόνα άλλαξε με της Κορασίδες Β΄ να προηγούνται 5-2 και 7-5. Ανεβάζοντας απόδοση οι Α΄ κατάφεραν να περάσουν μπροστά 12-14 και 13-17 για να πάρουν τελικά το σετ με 14-25.
       Στο 3ο σετ οι Α΄μπήκαν από την αρχή μπροστά στο σκορ 1-5 και 4-15 για να πάρουν και αυτό το σετ με 7-25.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός Β΄) 1ο 19-25 σε 25΄, 2ο 14-25 σε 23΄, 3ο 7-25 σε 18΄.

Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός Β΄ (Ιόβτσεβ Δ.) Ντιρογιάννη Α. Προβίδα Κ. Μακράκη Γ.. Φαρμάκη Ε. Μουζακιάρη Μ. Κουκουτή Ι. Θεοδώρου Ε.. Λεπενιώτη Ν. Παπαθεοδώρου Ε. Χύτα Μ. Κρύου Ε. Γεωργίου Μ.
 Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Γκουτζιούπα Ε. Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Μπέλλου Ε.

Κοπή πίτας Ακαδημιών

Την Κυριακή 20/1 στο Κλειστό της Μπάρας έγινε η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας για τα τμήματα των ακαδημιών του Συλλόγου. Στο γήπεδο ήταν όλα τα τμήματα και αντάμωσαν όλες οι ηλικίες των αθλητών, αγόρια και κορίτσια.
            Στην ομιλία του ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Γιαννούλης Γ. ευχήθηκε Καλή Χρονιά σε όλους αθλητές και γονείς και παρότρυνε τους μικρούς αθλητές να συνεχίσουν με τον ίδιο ζήλο την προσπάθεια που κάνουν μέσα στο γήπεδο έτσι ώστε να προκύψουν οι αυριανοί αθλητές που θα επανδρώσουν τα αγωνιστικά τμήματα. Πρώτα από όλα όμως θα πρέπει να προσέξουν το Σχολείο και τα μαθήματά τους για να συνδυάσουν με τον καλύτερο τρόπο πνεύμα και σώμα.
            Η εκδήλωση έκλεισε με την κοπή της πίτας στην οποία υπήρχαν 3 φλουριά και οι τυχεροί κερδίσανε αθλητικό υλικό.

Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013

Νίκη για τις γυναίκες στο Δίστομο

Α.Ψ.Λ. Μεδεών – Ασκληπιός
0-3 σετ
   Με νίκη πέρασαν οι γυναίκες του Ασκληπιού μέσα από την έδρα του Μεδεών. Το παιχνίδι τελείωσε πριν από λίγο με νικητή τον Ασκληπιό με σκορ 3-0 σετ.
Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη των σετ, μόνο στο 2ο η ομάδα του Μεδεών μπόρεσε να αντιδράσει και να επιδιώξει κάτι καλό.
Τα σετ (1ος Μεδεών) 1ο 11-25 σε 17΄, 2ο 28-30 σε 27΄, 3ο 10-25 σε 20΄.

Έπαιξαν: ΑΨΛ Μεδεών (Τσόκανος Σ) Χατζηχριστοδούλου Ι. Κατσαντώνη Αθ. Κόντε Ι. Κόκκινου Χρ. Στούκη Αν. Στούκη Νικ. Σαλίγα Αγγ. Τράκα Α. Πανπουργιά Β. Νιομάνη Α. Ράπτη Π.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γιαννούλη Κ. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Λεπενιώτη Ν. Γκουτζιούπα Ε. Μουρατλάρι Β. Τεντολούρη Μ. Σακελλαρίου Κ. Γιαννοπούλου Κ. Κουκουτή Ο.

Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013

Νίκη για τις Γυναίκες

Α.Σ. Ασκληπιός – Νίκη Βόλου
3-2

Με νίκη στο 5ο σετ συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Γυναικών της ΕΣΠΕΚΕΛ. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν της ομάδας της Νίκης Βόλου με σκορ 3-2  σετ.
            Στο 1ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά, προηγηθήκαν με 8-4, 13-8 και 20-16. Η ομάδα του Βόλου αντέδρασε κατάφερε να μειώσει την διαφορά και να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 23-23 για να πάρει τελικά το σετ με 23-25.
            Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 7-3 και 12-9 για να ισοφαρίσει η Νίκη Βόλου 13-13. Από το σημείο αυτό ο Ασκληπιός ξέφυγε στο σκορ 20-15 για να πάρει τελικά το σετ με 25-22.
            Στο 3ο σετ ίδια εικόνα με τον Ασκληπιό να προηγείται 8-4 και  και την ομάδα του Βόλου να κάνει το 13-13. Τελικά το σετ πήγε στον Ασκληπιό με 25-20.
            Στο 4ο σετ οι δύο ομάδες πήγαν μαζί στο σκοράρισμα μέχρι το 16-16. Η ομάδα του Βόλου κατάφερε όμως να ξεφύγει στο σκορ 16-20 και να παίρνει τελικά το σετ με 23-25.
            Το 5ο σετ ήταν για γερά νεύρα με τον Ασκληπιό να χαμογελάει τελικά παίρνοντας το σετ με 15-11.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 23-25 σε 35΄, 2ο 25-22 σε 27΄, 3ο 25-20 σε 27΄, 4ο 23-25 σε 29΄, 5ο 15-11 σε 20΄.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Ντιρογιάννη Α. Τεντολούρη Μ. Γκουτζιούπα Ε Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν.  Γιαννοπούλου Κ. Μουρατλάρι Β.  Τόλλιου Ε.
Γ.Σ. Ν. Βόλου ( Ξανθόπουλος Π) Πρασσά Κ. Παντέκη Ν. Παππά Π. Γιαλαμά Λ. Κολοβού Μ. Ντάϊμου Δ. Σύρρου Ε. Αφέντου Ν. Καπούλα Κ. Βλαχάκη Ι.