English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

Νίκη για τις Παγκορασίδες Α΄και Β΄του Ασκληπιού

Σ.Π.Α. Καρδίτσας – Α.Σ. Ασκληπιός
0-3

Με χαρακτηριστική άνεση πέρασαν μέσα από την Καρδίτσα, οι Παγκορασίδες του Ασκληπιού, κερδίζοντας την τοπική ομάδα, με σκορ 0-3.
     Παρά το περίεργο της ώρας (μια και ο αγώνας έγινε στις 10 το πρωϊ), τα κορίτσια του Ασκληπιού προσπάθησαν για το καλύτερο από την αρχή του αγώνα μη δίνοντας το δικαίωμα στην τοπική ομάδα να τους δημιουργήσει προβλήματα.
   Χρησιμοποιώντας ιδανικά το πολύ καλό σερβίς από το 1ο σετ κατάφεραν να προηγηθούν 0-21, για να πάρουν τελικά το σετ με 3-25.
      Στο 2ο σετ ίδια εικόνα 1-13 και 5-18, κερδίζοντας και αυτό το σετ με 6-25.
       Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός κατάφερε να ξεφύγει με 0-16, για να πάρει το σετ με 2-25.
Τα σετ (1ος ΣΠΑΚ) 1ο 3-25, 2ο 6-25, 3ο 2-25.

Έπαιξαν Σ.Π.Α. Καρδίτσας (Αλεξίου Φ.) Αντωνάκη Ν. Εκιζόγλου Α. Κωνσταντίνου Β. Γκιουρή Μ. Στρατίκη Μ. Αντωνοπούλου Μ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Προβίδα Κ. Χύτα Μ. Μακράκη Γ.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Β΄
Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας – Α.Σ. Ασκληπιός
2-3
        Νίκη και για τις Παγκορασίδες Β΄ και μάλιστα εκτός έδρας. Οι μικρές του Ασκληπιού κατάφεραν να φύγουν με νίκη μέσα από την Ελασσόνα, νικώντας την τοπική ομάδα με σκορ 2-3. Παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν με 2-1, με μεγάλη προσπάθεια έφεραν το παιχνίδι στο 5ο σετ καταφέρνοντας τελικά να πάρουν τη νίκη.
Τα σετ (1η Ελασσόνα) 1ο 25-21, 2ο 5-25, 3ο 25-21, 4ο 10-25, 5ο 11-15.

Επαιξαν Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας (Μπούσια Χ.) Λανάρη Σ. Λέκκα Ε. Πίγκα Γ. Ζουρλαδάνη Η. Μπακρατσά Ν. Πούρικα Α. Μαστοροδήμου Μ. Γεωργιάδη Β. Λανάρη Α. Καζαντζή Α. Γκρούμτσια Γ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Η. Ζολώτα Ρ. Μπουρλή Ι. Βράκα Ρ. Βράκα Θ. Τσιούκα Γ. Πράπα Β. Βασιλοπούλου Δ. Χασιώτη Μ. Γεωργίου Φ. Γατσά  Ε. Κόκκαλη Σ. Σιόντη Σ.

Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Στη 2η θέση ο Ασκληπιός

Ασκληπιός – Ε.Α. Λάρισας
1-3
       Δεύτερη θέση για της Κορασίδες του Ασκληπιού στο Final 4 Κεντρικής Ελλάδας. Στην σημερινή 3η και τελευταία μέρα τον αγώνων τα κορίτσια του Ασκληπιού ηττήθηκαν από την Ε.Α. Λάρισας με σκορ 1-3. Έτσι με αυτή την ήττα που ήταν και η μόνη στο Final 4, κατέλαβαν τη 2η θέση στην Κεντρική Ελλάδα, πίσω από την Ε.Α. Λάρισας που είναι ο πρωταθλητής. Την 3η θέση  κατέλαβε η ομάδα του Φιλ/κου Λαρισαϊκού και 4η ο Φιλ/κος Αμπελώνα.
       Στο 1ο σετ  οι δυο ομάδες πήγαν μαζί μέχρι το 5-5. Από το σημείο αυτό ο Ασκληπιός πήρε μια μικρή διαφορά 11-8 για να πάει το παιχνίδι στα ίσια 14-14 και 17-17. Με ένα σερί 0-8 η ΕΑΛ πήρε το σετ με 17-25.
        Στο 2ο σετ ίδια εικόνα 5-5, 14-14 και 20-20 για να πάρει και αυτό το σετ η ΕΑΛ με 22-25.
       Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός πήρε από νωρίς διαφορά 9-3 και 17-10 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-20.
         Στο 4ο σετ η εικόνα αντιστράφηκε, με την ΕΑΛ να παίρνει διαφορά από νωρίς 2-7, 4-12 και 6-15 για να πάρει τελικά το σετ με 13-25.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 17-25, 2ο 22-25, 3ο 25-20, 4ο 13-25.

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γεωργίου Α. Γκουτζιούπα Ε. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Μουζακιάρη Μ. Λεπενιώτη Ν. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Προβίδα Κ.
Ε.Α. Λάρισας (Παπαστεργίου Σ.) Σουλτουκη Χ. Μπέη Ε. Τάση Β. Καλαμάτα Σ. Μαδενογλου Ε. Κοντονάσιου Δ. Ντιμπουρλιαγκα Μ. Γεροκωστα Ζ. Λαμαρη Ι. Καμπερη Σ.

Ήττα ανδρών-Νίκη για Παγκορασίδες και Παμπαίδες

Πρωτάθλημα Ανδρών
Γ.Σ. Δεσκάτης – Α.Σ. Ασκληπιός
3-2
      Ήττα για τους άνδρες του Ασκληπιού στο 5ο σετ και μάλιστα με ανατροπή, σε παιχνίδι που έγινε το Σάββατο 23/3 στο Κλειστό της Ελασσόνας, από το Γ.Σ. Δεσκάτης.
   Ήταν ένα γεμάτο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη μέχρι τον τελευταίο πόντο.
       Στο 1ο σετ η ομάδα της Δεσκάτης προηγήθηκε 6-2 και 15-11. Ο Ασκληπιός κατάφερε να φέρει ο παιχνίδι στα ίσια 19-19 καταφέρνοντας να πάρει το σετ με 22-25.
     Στο 2ο  τα παιδιά του Ασκληπιού συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ 3-9 και 12-21 με την Δεσκάτη όμως να ανατρέπει την κατάσταση κάνοντας το 24-24. Δεν είχε όμως συνέχεια και έτσι ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 26-28.
     Στο 3ο σετ η εικόνα άλλαξε, η ομάδα της Δεσκάτης κατάφερε να μπει από την αρχή μπροστά στο σκορ 8-5 και 19-16 παίρνοντας το σετ με 25-19.
     Στο 4ο σετ η Δεσκάτη συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό προηγήθηκε 12-7 και 18-11 για να πάρει και αυτό το σετ με 25-21.
       Στο 5ο σετ η ομάδα της Δεσκάτης προηγήθηκε 7-1 για να κάνει ο Ασκληπιός το 13-12. Δεν είχε όμως συνέχεια και η Δεσκάτη πήρε το σετ με 15-13.
Τα σετ (1η Δεσκάτη) 1ο 22-25, 2ο 26-28, 3ο 25-19, 4ο 25-21, 5ο 15-13.

Έπαιξαν Γ.Σ. Δεσκάτης  (Τσιάκαλος Γ.) Ζιαγκλαβός Ν. Μπαρμπούτας Β. Παήλας Κ. Κοτίτσας Δ. Κοματάς Χ. Τσιάκαλος Γ. Κατσιφλάκης Χ. Παπακανής Ε.
Α.Σ. Ακληπιός (Γούλας Θ.) Γούλας Θ. Ράντος Π. Παπαδήμας Μ. Αναγνώστου Α. Μακράκης Δ. Σπάλας Ι. Λιανός Α.Τσιώλης Ι. Τεντολούρης Α.

Φιλ/κος Τρικάλων – Α.Σ. Ασκληπιός
0-3

Νίκη για τις μικρές του Ασκληπιού, στο πρωτάθλημα που βρίσκεται σε εξέλιξη. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας την Κυριακή 24/3 επιβλήθηκαν εκτός έδρας του Φιλ/κου Τρικάλων με σκορ 0-3
Τα σετ (1ος Φιλ/κος) 1ο 13-25, 2ο 11-25, 3ο 15-25.

Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Μπουρλή Ι. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Η. Ζολώτα Ρ. Βράκα Ρ. Βράκα Θ. Τσιούκα Γ. Πράπα Β. Βασιλοπούλου Δ. Χασιώτη Μ. Γεωργίου Φ. Γατσά  Ε. Κόκκαλη Σ. Σιόντη Σ. Λύτρα Α. Σκούρα Ε.

Πρωτάθλημα Παμπαίδων
Α.Σ. Ασκληπιός – Γ.Σ. Δεσκάτης
3-0

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα και η ομάδα των Παμπαίδων. Επιβλήθηκε στο Κλειστό της Μπάρας του Γ.Σ. Δεσκάτης με σκορ 3-0. Παίζοντας καλό volley στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στην ομάδα της Δεσκάτης να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι φτάνοντας άνετα σε αυτό το 3-0.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-17, 2ο 25-17, 3ο 25-12

Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.)  Ραπτοτάσιος Μ. Τσιρέπας Σ. Γεωργίου Η. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Θεοδωράκης Φ. Βαρδούλης Σ. Βαρδούλης Ι. Σταφυλάς Ν. Θάνος Μ.
Γ.Σ. Δεσκάτης : (Τσιάκαλος Γ.) Κίτσιος Κ. Φάκας Γ. Πνευματικός Ι. Μιχίδης Χ. Λιούρας Σ. Τσιλινίκος Η. Τρικαλίδης Κ. Λιούρας Μ. Κρέτσαβος Κ. Ρέντας Ε.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2013

Νίκησε και τον Αμπελώνα

2η Μέρα
Φιλ/κος Αμπελώνα- Ασκληπιός
0-3
         Με νίκη και επί του Φιλ/κου Αμπελώνα, και μάλιστα με καθαρό σκορ 3-0, έκλεισε τη 2η μέρα του Final 4 κορασίδων ο Ασκληπιός. Μετά και την σημερινή νίκη ο αυριανός αγώνας αποτελεί ουσιαστικά και τον τελικό του Final 4 Κορασίδων αφού ο νικητής θα είναι και ο Πρωταθλητής της ΕΣΠΕΚΕΛ.
       Αντίπαλοι θα βρεθούν ο Ασκληπιός και η Ε.Α. Λάρισας, η οποία σήμερα νίκησε τον Φιλ/κο Λαρισαϊκό με σκορ 3-1.
      Στα του σημερινού παιχνιδιού τώρα και στο 1ο σετ οι δυο ομάδες πήγαν μαζί στο σκοράρισμα μέχρι το 6-6. Από το σημείο αυτό η ομάδα του Αμπελώνα με ένα 3-0, κάνει το 9-6, για να έχουμε νέα ισοπαλία 12-12. Ο Αμπελώνας πήρε πάλι κεφάλι κάνοντας το 20-14. Με ένα σερί 1-11 ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 21-25.
          Στο 2ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν από την αρχή μπροστά στο σκορ 5-10 και 9-16 για να πάρουν και αυτό το σετ με 20-25.
         Στο 3ο σετ ίδια εικόνα 1-5 και και 9-11 για τον Ασκληπιό. Η ομάδα του Αμπελώνα καταφέρνει να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 15-15. Με ένα σερί 0-10 ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 15-25.
Τα σετ ( 1ος Αμπελώνας) 1ο 21-25 σε 35΄, 2ο 20-25 σε 27΄, 3ο 15-25 σε 20΄.

Έπαιξαν Φιλ/κος Αμπελώνα (Μπεκιάρης Α.) Παπαζιάκα Γ. Οικονόμου Θ. Ούρδα Ε. Μήλιου Γ. Καλογήρου Ε. Νταφούλη Ε. Καλογήρου Π. Ντιζέ Ε. Καλογεροπούλου Ε. Χασιώτη Ζ.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2013

Νίκη με ανατροπή ο Ασκληπιός

Final 4 Κορασίδων

Α.Σ. Ασκληπιός – Φιλ/κος Λαρισαϊκός
3-2

Με νίκη επί του Φιλ/κού Λαρισαϊκού, ξεκίνησε της υποχρεώσεις της στο Final 4 η ομάδα των Κορασίδων του Ασκληπιού. Μια νίκη που προήλθε μάλιστα από ανατροπή μια και ο Ασκληπιός βρέθηκε να χάνει με 0-2, καταφέρνοντας με αντεπίθεση διαρκείας να πάρει το παιχνίδι με 3-2, μπαίνοντας με το δεξί στη διοργάνωση.
     Το παιχνίδι είχε δύο όψεις, με τον Φιλ/κο να εκμεταλεύται το κακό ξεκίνημα και στα 2 πρώτα σετ του Ασκληπιού, φτάνοντας στο 0-2. Από το 3ο σετ η εικόνα άλλαξε, με τον Ασκληπιό να επιβάλει το ρυθμό του, καταφέρνοντας να πάει το παιχνίδι στο 5ο σετ και παρ΄ όλο που βρέθηκε να χάνει 1-7 πήρε τελικά το σετ με 15-11.
      Στο 1ο σετ ο Φι/κος πήρε από την αρχή κεφάλι στο σκορ 1-5 και 5-12 για να πλησιάσει ο Ασκληπιός 17-18 χωρίς όμως να έχει συνέχεια και έτσι η ομάδα της Λάρισας πήρε το σετ με 21-25.
     Στο 2ο σετ ίδια εικόνα με τον Φιλ/κο να παίρνει πάλι κεφάλι στο σκορ 3-12 και 7-18 κερδίζοντας και αυτό το σετ με 19-25.
       Στο 3ο σετ μετά το αρχικό 5-5 η εικόνα άλλαξε. Ο Ασκληπιός άρχισε να παίρνει κεφάλι στο σκορ 15-7 και 18-14 για να πάρει τελικά το σετ με 25-16.
       Στο 4ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού πήραν κεφάλι από την αρχή στο σκορ 10-4 και 21-9 κερδίζοντας και αυτό το σετ με 25-11.
        Στο 5ο σετ ο Φιλ/κος προηγήθηκε με 1-7 για να γίνει η μεγάλη ανατροπή. Με ένα σερί 10-1 ο Ασκληπιός κάνει το 11-8παίρνοντας τελικά το σετ με 15-11.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 21-25 σε 30΄, 2ο 19-25 σε 24΄, 3ο 25-16 σε 20΄, 4ο 25-11 σε 23΄, 5ο 15-11 σε 12΄.

Φιλ/κος Λαρισαϊκός (Πράππας Λ.) Μπέλλου Α. Μπαλδώκα Ε. Τζαβάρα Ε. Παραφέστα Α. Κορώνα Χ. Βαλαώρα Δ. Χαραβελούλη Μ. Κοτσίρα Θ. Κουτρουμπή Ε. Παπαθεοδώρου Β. Μουλά Ε. Ευθυμίου Ε.
Στο παιχνίδι που προηγήθηκε η Ε.Α. Λάρισας πήρε τη νίκη επί του Φλ/κου Αμπελώνα με σκορ 3-1.