English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Νίκη για Εφήβους – ήττα των Νεανίδων

Πρωτάθλημα Εφήβων
Ασκληπιός- Αργώ Βόλου
3-0

Με το δεξί οι Έφηβοι στο πρωτάθλημα της Κεντρικής Ελλάδας. Επιβλήθηκαν στο ΕΑΚ Τρικάλων της Αργώ Βόλου με σκορ 3-0, δείχνοντας με το καλημέρα της προθέσεις τους για την φετινή αγωνιστική περίοδο
Τα σετ 1ο 25-22, 2ο 25-20, 3ο 25-18
Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Κελεπούρης Σ. Αναγνώστου Π. Αναγνώστου Α. Βαρδούλης Ι. Βαρδούλης Σ. Ντούλας Χ. Βαϊόπουλος Ε. Σταφυλάς Ν. Θάνο Μ.
Αργώ Βόλου Φουρνιώτης Κ. Παπαδημητρίου Ι. Ισλαμάι Ι. Φιλλιπίδης Β. Σδρούλιας Σ. Γράντζας Α. Μορφίδης Ε. Ντέλης Δ. Μπουμπούκης Ι. Πιτσιάβας Α.

Πρωτάθλημα Νεανίδων
Α.Ο. Σουφλαρίων-Ασκληπιός
3-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των Νεανίδων στο πρώτο παιχνίδι του πρωταθλήματος στην έδρα του Α.Ο. Σουφλαρίων. Παρόλο που ξεκίνησαν πολύ καλά το παιχνίδι παίρνοντας το 1ο σετ με 11-25, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη μην καταφέρνοντας τελικά να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.
            Τα σετ 1ο 11-25, 2ο 25-22, 3ο 25-18, 4ο 25-22

Συνθέσεις

Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Βουλγαράκη Κ. Κουκουτή Ι. Τόλλιου Ε. Γκουτζιούπα Ε. Ντιρογιάννη Α. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. Κεσκινίδου Α. Βράκα Ρ.

Την Τετάρτη 15/10 θα πραγματοποιηθεί ο εξ αναβολής αγώνας της 1ης αγωνιστικής Ε.Α. Λάρισας – Ασκληπιός στο Κλειστό της Νεάπολης και ώρα 21:15