English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Ήττα Νεανίδων- νίκη στα χαρτιά για εφήβους

Πρωτάθλημα Νεανίδων
Ασκληπιός-Αργώ
1-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των Νεανίδων στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αργώ Βόλου. Οι Νεάνιδες του Ασκληπιού δεν μπόρεσαν να περάσουν το εμπόδιο απέναντι στην ομάδα του Βόλου η οποία φάνηκε ότι ήθελε πιο πολύ το παιχνίδι, κάνοντας πολύ δύσκολη τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Τα σετ 1ο  22-25 σε 30΄, 2ο 25-22 σε 29΄, 3ο 13-25 σε 17΄, 4ο 14-25 σε  25΄.
Συνθέσεις

Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Βουλγαράκη Κ. 6π. (5/6 επ. 1 άσσος) Βράκα Ρ. 1π. (1/1επ.) Γατσά Ε. 2π. (1μπλοκ 1άσσος)  Γεωργίου Μ. 2π. (2/6 επ.) Γκουτζιούπα Ε. 1π. (1/3 επ.) Κεσκινίδου Α. Κουκουτή Ι. Μακράκη Γ. 3π. (2/5επ. 1 άσσος) Ντιρογιάννη Α. 12π. (7/12 επ. 4 άσσους 1 μπλοκ) Προβίδα Κ. 5π. (3/8 επ. 2 άσσους)  Τόλλιου Ε. 16π. (16/45 επ.) Τσιούκα Γ.
Αργώ Βόλου (Σταθόπουλος Β.) Παπούλια Μ. Κουτσουνίδη Β. Καλοφορίδη Μ. Λωρίδα Α. Διάλλα Β. Γάκη Σ. Παρισάκη Ι. Ζαφειρίου Α. Γκαλάκου Ε. Σταματίου Χ.

Πρωτάθλημα Εφήβων
Ασκληπιός – Γ.Σ. Λαμίας
3-0

Την νίκη στα χαρτιά πήρε η ομάδα των εφήβων αφού στο ΕΑΚ Τρικάλων δεν εμφανίστηκε η ομάδα της Λαμίας. Μετά την λήξη της προκαθορισμένης ώρας έναρξης του αγώνα και με την απουσία της ομάδας της Λαμίας, ο διαιτητής έκλεισε το φύλλο αγώνα κατακυρώνοντας το παιχνίδι υπέρ του Ασκληπιού με 3-0 σετ και 25-0 για κάθε σετ