English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Νίκη Παγκορασίδων-Ήττα για Εφήβους και Νεάνιδες

Μια νίκη και 2 ήττες ήταν το αποτέλεσμα των αγωνιστικών υποχρεώσεων του Σαββατοκύριακου για της ομάδες του Ασκληπιού.
    Στην Καλαμπάκα το Σάββατο 25/10. οι Παγκορασίδες πήραν την τρίτη νίκη στη σειρά επί του τοπικού Α.Ο.Κ. ενώ την Κυριακή 26/10 οι Έφηβοι γνώρισαν την ήττα από την γειτονική Καρδίτσα με 3-1, την ίδια ώρα που οι Νεάνιδες ηττήθηκαν στο 5ο σετ  στη Ελασσόνα με 3-2.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
Α.Ο. Καλαμπάκας-Ασκληπιός
0-3

Χωρίς να αντιμετωπίσουν καμιά δυσκολία οι Παγκορασίδες επιβλήθηκαν στο Κλειστό της Καλαμπάκας της τοπικής ομάδας με 3-0 και συνεχίζουν αήττητες το πρωτάθλημα, χωρίς μάλιστα να έχουν χάσει σετ.
Τα σετ 1ο 13-25, 2ο 20-25, 3ο 10-25

Συνθέσεις
Α.Ο. Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Γκουλιάφα Δ. Ζάρα Γ. Ζάρα Μ. Φορτούνη Γ. Τσιάτσιου Μ. Ούτου Μ. Καραγιώργου Α. Τσικέλη Α. Καλούδα Ε.
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. Βράκα Ρ. Γεωργίου Σ. Ζολώρα Ρ. Κασκινίδου Α. Κωστοπούλου Φ. Λίτου Ε. Παπαθεοδώρου Ε. Πράππα Β. Τσιούκα Γ.

Πρωτάθλημα Εφήβων
Ασκληπιός-ΣΠΑ Καρδίτσας
1-3
     Δεν τα κατάφεραν οι έφηβοι απέναντι στην γειτονική Καρδίτσα, γνωρίζοντας την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα. Ήταν ένα γεμάτο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την ομάδα της Καρδίτσας να καταφέρνει τελικά να πάρει την νίκη.
Τα σετ 1ο 23-25, 2ο 25-22, 3ο 23-25, 4ο 19-25

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Βήτας Γ. Βήτας Σ. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α. Αναγνώστου Π. Βαρδούλης Ι. Ντούλας Χ. Βαίόπουλος Ε. Βαρδούλης Σ.
ΣΠΑ Καρδίτσας (Τσέλιος Β.) Παπαδόπουλος Σ. Αντωνίου Π. Βασιλάκος Χ. Καραθάνος Ι. Μοιανός Δ. Μαλλιώρας Α. Λοιζος Α. Κούτσικος Ι. Φούκας Π. Τρέμμας Α. Αντωνίου Κ.

Πρωτάθλημα Νεανίδων
Ελασσόνα-Ασκληπιός
3-2
       Στο 5ο σετ κρίθηκε το εκτός έδρας παιχνίδι των Νεανίδων με αντίπαλο την ομάδα της Ελασσόνας. Νικητής αναδείχτηκε η ομάδα της Ελασσόνας που  πήρε το 5ο σετ με 15-13.
Τα σετ 1ο 25-17, 2ο 17-25, 3ο 25-20, 4ο 9-25, 5ο 15-13