English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Εκτός κυπέλλου οι γυναίκες-νίκες για νεάνιδες και παγκορασίδες

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
Φιλ/κος Τρικάλων-Ασκληπιός
0-3

Άλλη μια νίκη για τις μικρές του Ασκληπιού, αυτή τη φορά εκτός έδρας με αντίπαλο τον Φιλ/κος Τρικάλων. Συνεχίζοντας το αήττητο σερί τα κορίτσια του Ασκληπιού πέρασαν και από την έδρα του Φιλ/κου, έχοντας μάλιστα μηδέν παθητικό, 2 αγωνιστικές πριν την λήξη του πρώτου γύρου.
            Τα σετ 1ο 8-25, 2ο 11-25, 3ο 5-25

Συνθέσεις
Φιλ/κος Τρικάλων (Κυριαζή Μ.) Ζαφειροπούλου Β. Αυγέρη Α. Οκκά Ε. Σαμαρά Ε. Κουφογιάννη Ν. Οκκά Β. Βασδέκη Δ. Γκέκα Α. Κατσαντώνη Β. Ζώτου Β.
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Γατσά Ε. Τσιούκα Γ. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Η. Κεσκινίδου Α. Βράκα Ρ. Λίτου Ε. Ζολώτα Ρ. Γεωργίου Μ. Πράπα Β. Βασιλοπούλου Δ. Χύτα Μ.

Εκτός Κυπέλλου οι γυναίκες
Ασκληπιός-Α.Ο. Σουφλαρίων
2-3
    Εκτός της συνέχειας του κυπέλλου οι γυναίκες του Ασκληπιού. Σε ένα παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό των Τρικάλων και κρίθηκε στο 5ο σετ, η ομάδα του Ασκληπιού γνώρισε την ήττα από τον Α.Ο. Σουφλαρίων με σκορ 2-3.
     Παρ΄όλο που ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 1-0 σετ, η ομάδα της Λάρισας πήρε τα 2 επόμενα σετ με το Ασκληπιό να κάνει το 2-2 οδηγώντας το παιχνίδι στο 5 σετ με την ομάδα των Σουφλαρίων να παίρνει τελικά την νίκη με 2-3 και το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου.
Τα σετ 1ο 25-17 σε 20΄, 2ο 22-25 σε 27΄, 3ο 16-25 σε 24΄, 4ο 25-22 σε 27΄, 5ο 10-15 σε 25΄.
Συνθέσεις

Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Τεντολούρη Μ. .(2/10 επ. 1μπλοκ) Γκουτζιούπα Ε. (63% τέλειες υπ) Βουλγαράκη Κ.17π (16/34επ. 1 άσσος) Μακράκη Γ. .(5/14επ. 1άσσος) Τόλλιου Ε. 19π (16/47 επ. 3άσοους) Ντιρογιάννη Α. 18π. (17/38επ. 1άσσος) Γατσά Ε. . (4/10επ. 4άσσους 1μπλοκ) Γεωργίου Μ. (1/1 επ. 1άσσος) Τσούκα Γ. (2άσσους) Λάζου Σ. Βράκα Ρ. Ζολώτα Ρ.
Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Καραγιάννη Α. Χαλκιά Α. Γκαραλιάκου Κ. Τσόκανου Ε. Σουλτσιώτου Β. Κανιούρα Χ. Χαλκιά Κ. Καβριγιάννη Ρ. Λίτσιου Μ. Παπαθεοδώρου Β. Ποπέσκου Α. Χριστοδουλοπούλου Α.

Νίκη για Νεάνιδες
Ασκληπιός-Γ.Σ. Τυρνάβου
3-0
      Νίκη για τις Νεάνιδες στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Γ.Σ. Τυρνάβου στην τελευταία τυπικά αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε εκκρεμότητα βρίσκεται το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής, η οποία είχε αναβληθεί με απόφαση του Υπουργείου (είχαν αναβληθεί τότε όλα τα πρωταθλήματα), με το Φιλ/κό Λάρισας.
       Στα του παιχνιδιού, χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι Νεάνιδες πήραν την νίκη απέναντι στην ομάδα του Τυρνάβου. Μόνο στο πρώτο σετ μπόρεσε ο Τύρναβος να προβάλει αντίσταση και να δυσκολέψει αρκετά τα κορίτσια του Ασκληπιού, με τα επόμενα 2 σετ να καταλήγουν σχετικά εύκολα στην πλευρά του Ασκληπιού.
Τα σετ 1ο 25-20, 2ο 25-9, 3ο 25-16