English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

Επιστροφή στις νίκες οι γυναίκες

Ασκληπιός-ΓΣ Ελασσόνας
3-1

Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες στην 5 αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων της Ελασσόνας με 3-1 προσθέτοντας την 3 νίκη σε 4 αγώνες (ο Ασκληπιός έχει κάνει και το ρεπό) ανεβαίνοντας κι άλλο στο βαθμολογικό πίνακα.
   Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα στα 2 πρώτα σετ όπου κρίθηκαν στις λεπτομέρειες (με το ίδιο σκορ 25-23 για τον Ασκληπιό) ενώ στο 3ο αν και ο Ασκληπιός προηγήθηκε 15-10 τελικά η Ελασσόνα εκμεταλλευόμενη τα πολλά λάθη κατάφερε να πάρει το σετ με 21-25. Στο 4ο  σετ ο Ασκληπιός επέβαλε ρυθμό αναγκάζοντας την Ελασσόνα σε απανωτά λάθη δημιουργώντας έτσι μεγάλη διαφορά στο σκορ κάνοντας το 3-1.
            Τα σετ 1ο 25-23, 2ο 25-23, 3ο 21-25, 4ο 25-11