English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Νίκη με ανατροπή για τις γυναίκες

Ασκληπιός-Φθία Λαμίας
3-1

Παρά το κακό ξεκίνημα, όπου βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 οι γυναίκες του Ασκληπιού τελικά πήραν την νίκη με 3-1 επί της Φθίας Λαμίας, και συνεχίζουν να βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος που οδηγεί στην Α2 Εθνική κατηγορία.
      Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός πήρε απ την αρχή μια μικρή διαφορά 11-9 και 17-15, τα αρκετά λάθη όμως στη συνέχεια έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα της Λαμίας να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και να προηγηθεί με 20-24 για να κάνει ο Ασκληπιός το 25-25 δεν είχε όμως συνέχεια και το σετ πήγε στη Φθία με 25-27.
    Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε απ την αρχή μπροστά στο σκορ 10-8 και 16-11 για να πάρει το σετ με 25-22. Το 3ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Ασκληπιό να μην αφήνει περιθώρια στην αντίπαλο προηγούμενος με 12-5 και 20-7 πήρε το σετ 25-12. Ίδια εικόνα στο 4ο με τον Ασκληπιό να κάνει το 9-4 και  16-6  παίρνοντας και αυτό το σετ με 25-12 και τον αγώνα με 3-1.
Τα σετ 1ο 25-27, 2ο 25-22, 3ο 25-12, 4ο 25-12.

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Λιούλιου Μ. .(1/1επ. 1μπλοκ) Βουλγαράκη Κ. 19π.(17/45επ. 2άσσους) Γκουτζιούπα Ε. (85% τέλειες υπ.) Μακράκη Γ. .(4/12επ.1άσσο 2μπλοκ) Τόλλιου Ε. 20π.(13/34επ. 6άσους 1μπλοκ) Ντιρογιάννη Α. 16π.(15/30επ. 1άσσο) Προβίδα Κ..(5/20επ. 2άσσους 1μπλοκ) Τσιούκα Γ. Γατσά Ε. Παπαθεοδώρου Ε. Κουκουτή Ι. Γεωργίου Μ. .(1 άσσο)
Φθία Λαμίας Τζουβάρα Β. Αντωνοπούλου Μ. Τζουβάρα Κ. Αλλοίμονου Ο. Μαλούκου Κ. Κυτέα Σ. Παπαγεωργίου Σ. Παπακωνσταντίνου Ε. Σταμοδήμου Π.

3-1

Στην κορυφή του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας είναι από απόψε η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού στο τέλος του πρώτου γύρου.
   Σε ένα παιχνίδι, στο Δημοτικό των Τρικάλων, που και οι 2 ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα  (μέχρι πριν το παιχνίδι μοιράζονταν την πρώτη θέση) ο Ασκληπιός κατάφερε να φύγει νικητής χωρίς την παραμικρή απώλεια παίρνοντας την νίκη με 3-1 σετ ξεφεύγοντας με 3 βαθμός στον πίνακα της βαθμολογίας. Παρ΄όλο που τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά παίρνοντας τα 2 πρώτα σετ και ενώ όλα έδειχναν ότι εύκολα ή δύσκολα θα τελείωνε το παιχνίδι στα 3 σετ, η ομάδα της Αργούς κατάφερε να πάρει το 3ο σετ και να δώσει άλλη διάσταση στο παιχνίδι.
    Το τέταρτο σετ ήταν για γερά νεύρα και κρίθηκε σε πολύ υψηλό σκορ 30-28 για τον Ασκληπιό που αν και βρέθηκε να χάνει με 17-19 και 21-22, προηγήθηκε με 24-23 για να έχουμε διαδοχικές ισοπαλίες 26-26, 27-27 και 28-28 τελειώνοντας με 30-28 υπέρ του Ασκληπιού
Τα σετ 1ο 25-20, 2ο 25-20 3ο 23-25, 4ο 30-28

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Λιούλιου Μ. (1/1επ. 3 ασσους). Βουλγαράκη Κ. 15π(11/29επ.4άσσους) Τόλλιου Ε.13π.(7/31επ. 5άσσους 1μπλοκ)  Γκουτζιούπα Ε/L. (52% τέλειες υποδ.) Ντιρογιάννη Α. 16π.(14/36επ. 1άσς 1μπλοκ) Μακράκη Γ. . (1/6επ. 2άσσους 2μπλοκ)  Προβίδα Κ. 15π. (6/14επ. 1άσσο 8 μπλοκ) Τσούκα Γ. 2π. (2άσσους) Γατσά Ε. Παπαθεοδώρου Ε. Κουκουτή Ι. Γεωργίου Μ.

Αργώ Βόλου (Σταθόπουλος Β.) Καραναστάση Α. Παπαθανασίου Σ. Λεφάκη Μ. Παρισάκη Ι. Σταματίου Χ. Φιλιππίδη Α. Γεωργούλα Κ. Διάλλα Β. Κουτσουνίδη Β. Καλοφορίδη Μ. Γάκη Σ. Αντωνίου Ι.

Ήττα για γυναίκες και άνδρες

Παρά την ήττα στη Λάρισα από τον Α.Ο. Σουφλαρίων παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας οι γυναίκες του Ασκληπιού, ενώ οι άνδρες δεν τα κατάφεραν απέναντι στο Φιλ/κό Λαμίας.
  Για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων-παίδων ο Ασκληπιός πήρε την νίκη απέναντι στην Ελασσόνα και την Δεσκάτη αντίστοιχα, ενώ οι κορασίδες Β΄ ηττήθηκαν στον Αμπελώνα.

Πρωτάθλημα Β Έθνικής γυναικών
Α.Ο. Σουφλαρίων-Ασκληπιός
3-1

Πρώτη ήττα για της γυναίκες στη γειτονική Λάρισα από τον τοπικό Α.Ο. Σουφλαρίων με σκορ 3-1. Παρ΄ότι ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 1-0 σετ και στο 2ο πήρε διαφορά 10-0 τελικά δεν κατάφερε να πάρει κάτι απ΄ αυτό το παιχνίδι γνωρίζοντας την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Παρ΄ όλα αυτά παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας καθώς την ίδια στιγμή η Αργώ Βόλου γνώρισε την ήττα από την Νίκαια με 3-2.
Τα σετ 1ο  22-25, 2ο 26-24, 3ο 25=22, 4ο 25-14

Συνθέσεις
Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Καραγιάννη Α. Γκαραλιάκου Κ. Καμπάνι Ο. Σουλτσιώτου Β. Κανιούρα Χ. Χαλκιά Κ. Νινίκα Ε. Γκαβριγιάννη Β. Λίτσιο Μ. Παπαθεοδώρου,. Ποπέσκου Γ. Χαλκιά Α.
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Λιούλιου Μ. Βουλγαράκη Κ. Γκουτζιούπα Ε. Τόλλιου Ε. Ντιρογιάννη Α. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Κουκουτή Ι. Γεωργίου Μ. Παπαθεοδώρου Ε. Τσιούκα Γ. Γατσά Ε.

3-0

Την ήττα γνώρισαν οι άνδρες στην Λαμία από τον τοπικό Φιλ/κό με σκορ 3-0 παρά την μεγάλη προσπάθεια ιδιαίτερα στο κρίσιμο 2ο  και 3ο σετ τα οποία πήγαν κέρδισε στις λεπτομέρειες η ομάδα της Λαμίας.
Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 25-21, 3ο 28-26.

Συνθέσεις
Φιλ/κος Λαμίας Αναγνωστόπουλος Κ. Ζαρκάδας Γ. Τσουρουπλής Α. Τζουβάρας Ε. Στάϊκος Σ. Κοτσίλης Γ. Μπάρας Σ. Κουφιώτης Π. Καλαθάς Ν. Πιτσογιάννης Δ. Μαυρώνας Α.
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Ντούλας Χ. Βήτας Σ. Θάνο Μ. Βαϊόπουλος Β. Αναγνώστου Α. Γούλας Θ. Λιανός Α.

Πρωτάθλημα παίδων
Ασκληπιός-Δεσκάτη
3-0
      Χωρίς να αντιμετωπίσουν  ιδιαίτερη δυσκολία οι παίδες του Ασκληπιού επιβλήθηκαν στο Κλειστό της Μπάρας του Γ.Σ. Δεσκάτης με σκορ 3-0, παίρνοντας άλλους 3 βαθμούς στη μάχη για τη πρόκριση στην επόμενη φάση
Τα σετ 1ο 25-13, 2ο 25-19, 3ο 25-21.

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Αναγνώστου Π. Γραβάνης Δ. Βαρδούλης Σ. Γεωργίου Η. Βαρδούλης Ι. Θάνο Μ. Βήτας Σ. Ντούλας Χ. Σταφυλάς Ν.
Γ.Σ. Δεσκάτης (Τσιάκαλος Γ.) Ρέντας Χ. Μιχίδης Ι. Κίτσιος Κ. Ντάβαρος Ι. Κρίκος Γ. Δρουμπούρας Ι. Τσιλινίκος Η.

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Ασκληπιός-Γ.Σ. Ελασσόνας
3-0

Άλλη μια νίκη για τις κορασίδες Α΄ του Ασκληπιού που συνεχίζουν το πρωτάθλημα χωρίς την παραμικρή απώλεια. Αυτή τη φορά επιβλήθηκαν στο Δημοτικό Κλειστό της Ελασσόνας με σκορ 3-0
Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 25-12, 3ο 25-13.

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Τόλλιου Ε. Ντιρογιάννη Α. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Κουκουτή Ι. Γεωργίου Μ. Παπαθεοδώρου Ε. Τσούκα Γ. Γατσά Ε. Βράκα Ρ. Βασιλοπούλου Δ. Χύτα Μ.
Γ.Σ. Ελασσόνας (Παναγιώτου Β.) Παναγιώτου Α. Παπαδοπούλου Σ. Παπαδοπούλου Ο. Πίγκα Γ. Λέκκα Ε. Μπαλογιάννη Μ.  Χατζηβασίλη Δ. Βιγγέλη Ν.

Πρωτάθλημα Κορασίδων Β΄
Φιλ/κος Αμπελώνα-Ασκληπιός Β΄
3-0

Δεν τα κατάφεραν οι μικρές του Ασκληπιού απέναντι στο Αμπελώνα και ηττήθηκαν με σκορ 3-0. Η έλλειψη εμπειρίας-μια και πρόκειται για νέα ομάδα- μέτρησε πολύ σ΄αυτό το παιχνίδι και ιδιαίτερα στο καθοριστικό 2ο σετ που χάθηκε στις λεπτομέρειες με τις μικρές του Ασκληπιού να κάνουν μεγάλη προσπάθεια να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια.
Τα σετ 1ο 25-10, 2ο 25-23, 3ο 25-12

Συνθέσεις
Φιλ/κος Αμπελώνα (Μπεκιάρης Α.) Χατζηαθανασίου, Κόκκινου Ε. Γκαραβέλη Η. Κονταλέξη Ρ. Φάκα Α. Αντύπα Χ. Φάκα Σ. Καλογήρου Π. Ντιζέ Π. Κόκκινου Φ.

Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Ζολώτα Ρ. Γεωργίου Η. Κωστοπούλου Φ. Κεσκινίδου Α. Λίτου Ε. Νάκου Γ. Κεφαλάκη Φ. Στεφάνου Γ. Παλαύρα Κ. Αναγνώστου Ε.

Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Νίκη για κορασίδες-ήττα για κορασίδες Β΄

Με μια νίκη και μία ήττα για τις κορασίδες Α και Β΄ την τελευταία αγωνιστική του πρώτου. Η Κορασίδες Α΄ χωρίς να αντιμετωπίσουν καμιά ιδιαίτερη δυσκολία επιβλήθηκαν την Κυριακή το απόγευμα στο Δημοτικό Κλειστό, της Καλαμπάκας με σκορ 3-0, ενώ λίγο αργότερα στη γειτονική Λάρισα οι μικρές δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Ε.Α. Λάρισας γνωρίζοντας την ήττα με 3-0.

Κορασίδες Α΄
Ασκληπιός-Α.Ο. Καλαμπάκας
3-0
     Χωρίς να αντιμετωπίσουν καμιά δυσκολία οι κορασίδες Α΄ επιβλήθηκαν της γειτονικής Καλαμπάκας με σκορ 3-0, κλείνοντας τον 1ο γύρο αήττητες, χωρίς μάλιστα να χάσουν σετ (σε εκκρεμότητα μόνο τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής λόγω αναβολής).
Τα σετ 1ο 25-9, 2ο 25-19, 3ο 25-6

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Τόλλιου Ε. Ντιρογιάννη Α. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Κουκουτή Ι. Βράκα Ρ. Γεωργίου Μ. Παπαθεοδώρου Ε. Τσιούκα Γ. Γατσά Ε. Βασιλοπούλου Δ. Χύτα Μ.
Α.Ο. Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Τσίλη Ε. Μάρκου Ζ. Χαρίση Β. Βερεντζιώτη Μ. Τσιλίκη Π. Γκουλιάφα Δ. Καλούδα Ε. Σαλταπίδα Ε.

Κορασίδες Β΄
Ε.Α. Λάρισας Β΄ – Ασκληπιός Β΄
3-0
        Δεν τα κατάφεραν οι μικρές απέναντι στην ΕΑΛ γνωρίζοντας την ήττα με 3-0, για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου (και εγώ είναι σε εκκρεμότητα  η 1η αγωνιστική).
Τα σετ 1ο 25 – 16, 2ο 25 – 09, 3ο 25 – 07

Συνθέσεις

ΕΑΛ Β΄ (Παπαστεργίου Σ) Γίτση Ε. Δέλιου Α. Κωνσταντούλα Αρ. Βιντιάδη Κ. Χύτα Κ. Εξάρχου Ε. Ριζούλη Ε. Τσέλιου Α. Μανδραβέλη Μ.

Ασκληπιός Β΄ (Καμινάρης Β.) Ζολώτα Ρ. Γεωργίου Η. Κωστοπούλου Φ. Κεσκενίδου Α. Λίτου Ε.. Νάκου Γ. Πουλιανίτη Ε. Τσιλιώνη Ε. Στεφάνου Γ. Παλαύρα Κ.

Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015

Ήττα για τους παίδες

Ασκληπιός-ΣΠΑ Καρδίτσας
2-3

Την ήττα με 3-2 γνώρισαν οι παίδες του Ασκληπιού στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον γειτονικό ΣΠΑΚ. Παρ΄ όλο που προηγήθηκαν 2 φορές 1-0 και 2-1 δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη με την ομάδα της Καρδίτσας να κερδίζει το 5ο σετ και τον αγώνα με 3-2.
Τα σετ 1ο 25-20, 2ο 18-25, 3ο 25-20, 4ο 23-25, 5ο 11-15