English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες

ΑΣΚ Λαγκαδά-Ασκληπιός
2-3

Επιστροφή στις νίκες, μετά από 2 αποτυχημένα αποτελέσματα, για τις γυναίκες του Ασκληπιού. Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και που χρειάστηκε και 5ο σετ, κατάφεραν τελικά να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα μέσα στο Λαγκαδά με 2-3.
     Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός είχε απ΄την αρχή μια μικρή διαφορά την οποία κράτησε μέχρι το τέλος παίρνοντας το σετ με 22-25. Στο 2ο σετ ο Λαγκαδάς μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 10-5 και 19-11. Από το σημείο αυτό ανεβάζει στροφές και με ένα σερί 4-13 κάνει το 23-24. Δύο λάθη όμως δεν έδωσαν την δυνατότητα για την μεγάλη ανατροπή με το Λαγκαδά να παίρνει το σετ 26-24. Στο 3ο έγινε μεγάλη μάχη με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ 23-25. Στο 4ο ο Λαγκαδάς ήταν καταιγιστικός ξεκινώντας με ένα σερί 5-0 κράτησε την διαφορά μέχρι τέλους παίρνοντας το σετ 25-18 κάνοντας το 2-2. Στο 5ο σετ η εικόνα άλλαξε με τον Ασκληπιό να προηγείται 2-8 και 3-10 παίρνοντας το σετ με 5-15.
Τα σετ 1ο 22-25, 2ο 26-24, 3ο 23-25, 4ο 25-18, 5ο 5-15

Συνθέσεις
ΑΣΚ Λαγκαδά (Γεωργιάδης): Τορχαλίδου, Σιδηρά, Στεργίου, Κλέπκου, Γραμμένου, Παρούτση, Σωτήρογλου -λ / Σαρπέτσα -λ, Καρακόλη, Αντωνίου, Στόιου.

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Γιάννη Β. 13π. (10/12επ. 1άσσο 2μπλοκ) Γεωργοπούλου Α. . (3/7επ.1άσσο 1μπλοκ) Τόλλιου Ε. . (6/9επ.1άσσο1μπλοκ)  Βουλγαράκη Κ.10π. (8/22επ.1άσο 1μπλοκ) Ντιρογιάννη Α. 24π. (14/19επ. 9άσσους 1μπλοκ) Χατζηχριστοδούλου Α. 12π (10/20επ. 1άσσο 1μπλοκ) Κοτσίρα Δ./λ. (56% καλές υπ.) Χύτα Μ. . (1άσσο) Λιούλιου Μ. Βαλληνδρά Ε. Παπαθεοδώρου Ε./λ. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. . (2/4επ. 3μπλοκ) Γκουτσιούπα Ε.

Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015

Ήττα ανδρών στη Δεσκάτη

Γ.Σ. Δεσκάτης-Ασκληπιός
3-1

Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες απέναντι στην Δεσκάτη γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 σετ
  Παρά την αντίδραση μετά το 1ο σετ όπου με επίθεση διαρκείας έφεραν το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 1-1, αυτό δεν είχε συνέχεια, με την ομάδα της Δεσκάτης να παίρνει τελικά το ροζ φύλλο και τον Ασκληπιό να γνωρίζει την 3η ήττα.
Τα σετ 1ο 25-21, 2ο 23-25, 3ο 25-18, 4ο 25-22

Συνθέσεις
Γ.Σ. Δεσκάτης Πάλιας Κ. Κοτσίτσας Δ. Τσιάκαλος Γ. Κρίκος Γ. Τσιλινίκος Α. Ντάβαρος Γ. Μιχίδις Ι. Δρούμπουρας Ι. Κίτσιος Κ.

Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Γραβάνης Δ. Νήρρας Α. Τσιγαρίδας Α. Βαίόπουλος Β. Λιανός Α. Γεωργίου Η. Ντούλας Χ. Αναγνώστου Π. Θάνο Μ.

Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Αλλαγή σκυτάλης στις γυναίκες

Μετά από 1 ½  χρόνο στον πάγκο της ομάδας των γυναικών και την μεγάλη επιτυχία της επανόδου στην Α2 Εθνική κατηγορία, ο Βαγγέλης Καμινάρης δεν θα συνεχίσει στον πάγκο της ομάδας. Ευχαριστούμε τον κ. Καμινάρη για την προσφορά του στην ομάδα και πιστεύουμε ότι στο μέλλον θα μας δοθεί πάλι η δυνατότητα να συνεργαστούμε για το καλό του αθλητισμού.
   Στον πάγκο της ομάδας για την συνέχεια του δύσκολου δρόμου της Α2 θα βρίσκεται η μέχρι πρότινος Βοηθός και παλιά αθλήτρια του Ασκληπιού η κ. Παναγιάρη Σοφία. Ευχόμαστε στη νέα προπονήτρια καλή επιτυχία στο έργο που αναλαμβάνει.

Α.Σ. Ασκληπιός

Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

Με Λαγκαδά οι γυναίκες- με Δεσκάτη οι άνδρες

Στο Λαγκαδά ταξιδεύουν οι γυναίκες την Κυριακή 29/11 για να αντιμετωπίσουν την τοπική ομάδα στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2, ενώ το Σάββατο 28/11 οι άνδρες αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον Γ.Σ. Δεσκάτης.

Εκτός τελικού οι νεάνιδες - Ήττα ανδρών

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια για τους άνδρες μετά το σημερινό εντός έδρας αποτυχημένο αποτέλεσμα από την Α.Ε. Λάρισας με 1-3, ενώ την ίδια στιγμή εκτός τελικού οι Νεάνιδες μετά την ήττα από την ΕΑ Λάρισας στο Κλειστό του Παλαμά.

Πρωτάθλημα Νεανίδων
ΕΑ Λάρισας-Ασκληπιός
3-0

Εκτός τελικού οι Νεάνιδες μετά την σημερινή ήττα από την ΕΑ Λάρισας στο ουδέτερο γήπεδο του Παλαμά. Το 1ο σετ ήταν ένας μονόλογος της ΕΑΛ που μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ φτάνοντας εύκολα στο 25-15. Στο 2ο ο Ασκληπιός προσπάθησε να μπεί ξανά στο παιχνίδι αλλά το σετ χάθηκε στις λεπτομέρειες με την ΕΑΛ να κάνει το 2-0. Το 3ο σετ ίδια εικόνα με την ομάδα της Λάρισας να φτάνει εύκολα στο 25-18 κάνοντας το 3-0 και παίρνοντας συγχρόνως το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό
Τα σετ 1ο 25-15, 2ο 25-23, 3ο 25-18

Συνθέσεις
ΕΑ Λάρισας (Πνάκας-Παπαστεργίου) Μανδραβέλλη Μ. Κοντονάσιου Δ. Αλβίζου Α. Τάση Β. Έξαρχου Ε. Σταυροθεοδώρου Ε. Παπακώστα Β. Γίτση Ε. Ζιάγγα Μ. Παπαθανασίου Ε. Γεροκώστα Ζ. Δούρου Ε. Διάλλα Β. Νταβάρα Λ.

Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Τόλλιου Ε. Ντιρογιάννη Α. Προβίδα Κ. Χύτα Μ. Μακράκη Γ. Γατσά Ε. Γκουτσιούπα Ε. Κοτσίρα Δ. Χριστοδούλου Κ. Γεωργίου Μ. Παπαθεοδώρου Ε. Βράκα Ρ. Βαλληνδρά Ε. Τσιούκα Γ.

Πρωτάθλημα ανδρών
Ασκληπιός-ΑΕ Λάρισας
1-3

Παρά το καλό ξεκίνημα όπου προηγήθηκαν με 1-0 σετ, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με την ομάδα των ανδρών να γνωρίζει την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα με 1-3 σετ.
Τα σετ 1ο 25-16, 2ο 17-25, 3ο 17-25, 4ο 21-25.

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Βαίόπουλος Β. Λιανός Α. Γεωργίου Η. Ράντος Π. Αμναγνώστου Α. Θάνο Μ. Σταφυλάς Ν. Βαρδούλης Ι. Νήρρας Α. Ντούλας Χ. Τσιγαρίδας Α.

ΑΕ Λάρισας Παπαχρήστος, Νιακόπουλος, Αρχοντής, Μακρής, Τσιώλης, Ρούστας, Μπαλασάς, Ξηρομερίτης

Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Ήττα γυναικών από ΕΑΛ

Ασκληπιός-ΕΑ Λάρισας
1-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των γυναικών στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΕΑ Λάρισας. Παρά το καλό ξεκίνημα όπου ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 1-0 σετ η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη, με την ΕΑΛ να αντιστρέφει την κατάσταση στα επόμενα σετ επιβάλλοντας πλήρως το ρυθμό της κατακτώντας το παιχνίδι με 1-3.
Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 13-25, 3ο 10-25, 4ο 15-25

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.-Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ.  Χατζηχριστοδούλου Α. 17π.(13/37επ.1άσσο 3μπλοκ), Γατσά Ε. .(1άσσος), Γεωργοπούλου Α. .(2/4 επ.), Βουλγαράκη Κ. .(4/22επ.), Ντιρογιάννη Α. Τόλλιου Ε. Χύτα Μ. .(1/8επ. 2μπλοκ), Κοτσίρα Δ/λ (68% καλές υπ.), Γιάννη Β. .(2/11επ. 2άσσους 1μπλοκ), Γκουτσιούπα Ε. Προβίδα Κ. .(5/12επ. 1άσσος 3μπλοκ), Παπαθεοδώρου Ε. Μακράκη Γ. 1π.(1άσσος)

ΕΑ Λάρισας (Πνάκας Π-Παπαστεργίου Σ.) Κουτσογιάννη Ε. Τίκα Ν. Καραναστάση Κ. Κοντονάσιου Δ. Δούρου Ε. Τάση Β. Σταυροθεοδώρου Ε. Παπακώστα Β. Έξαρχου Ε. Μαργαριτοπούλου Μ. Αλβίζου Α. Μπούκουρα Μ.

Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

Με ΕΑΛ οι γυναίκες και με ΑΕΛ οι άνδρες-ημιτελικό οι νεάνιδες

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο συγκινήσεις για τον Ασκληπιό. Η αυλαία ανοίγει το Σάββατο με τις γυναίκες και την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Κατηγορίας, όπου στις 7 το απόγευμα υποδέχονται στο ¨Κατσιμίδιο¨ την ΕΑ Λάρισας, ενώ την Κυριακή στο ίδιο γήπεδο και την ίδια ώρα οι άνδρες υποδέχονται την ΑΕ Λάρισας για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής
  Την Κυριακή επίσης και στις 5 το απόγευμα στον Παλαμά, η ομάδα των νεανίδων αντιμετωπίζει την ΕΑ Λάρισας για το πρωτάθλημα νεανίδων της Περιφέρειας με τον νικητή να παίρνει το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό της Περιφέρειας.

¨Ηττα ανδρών και εφήβων-στους 4 οι Νεάνιδες

Ήττα για τους άνδρες στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής από τον ΣΠΑ Καρδίτσας ενώ και οι έφηβοι γνώρισαν την ήττα στην τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος, ενώ οι Νεάνιδες περιμένουν τον αντίπαλο στον ημιτελικό της Περιφέρειας.

Πρωτάθλημα Β΄Εθνικής ανδρών
ΣΠΑ Καρδίτσας-Ασκληπιός
3-0

Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής. Παρά την μεγάλη προσπάθεια απέναντι σε έναν αντίπαλο που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν στην Α2, γνώρισαν την ήττα με 3-0 σετ.
            Τα σετ 1ο 25-12, 2ο 25-16, 3ο 25-23

Συνθέσεις
ΣΠΑ Καρδίτσας (Αλεξίου Φ.) Καρράς Δ. Βασιλάκος Χ. Μοιανός Δ. Παπαδόπουλος Σ. Τρέμμας Α. Μαλλιώρας Α. Θάνος Α. Παπαγεωργίου Α. Παπαγεωργίου Κ. Λαζινός Κ. Χειμωνέτος Κ. Καραθάνος Τ. Γιαννουσάς Κ. Καρράς Θ.
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Λιανός Α. Γεωργίου Η. Ράντος Π. Ντούλας Χ. Αναγνώστου Α. Νήρρας Α. Βαϊόπουλος Β. Αναγνώστου Π. Θάνο Μ.

Πρωτάθλημα Εφήβων
3-0

Την ήττα γνώρισαν και οι έφηβοι στην τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος της Περιφέρειας. Παρά την σπουδαιότητα του παιχνιδιού σε κανένα σημείο του αγώνα οι έφηβοι δεν μπόρεσαν να βρούν ρυθμό, παρά μόνο στο 3ο σετ όπου έγινε πραγματική μάχη και χάθηκε στις λεπτομέρειες, γνωρίζοντας την ήττα από τον ΣΠΑ Καρδίτσας με 3-0.
Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 25-14, 3ο 26-24.

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Βαρδούλης Ι. Σταφυλάς Ν. Γραβάνης Δ. Τσιγαρίδας Α. Βαρδούλης Σ. Ντούλας Χ. Νήρρας Α. Βαίόπουλος Ε. Αναγνώστου Π. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α.

Φιλ/κός Λάρισας-Ασκληπιός
1-3
  Νίκη με ανατροπή για τις Νεάνιδες που μετά και το χθεσινό αποτέλεσμα μπήκαν αήττητες στην επόμενη φάση περιμένοντας τον αντίπαλο για τον ημιτελικό της Περιφέρειας. Παρ΄όλο που βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 τελικά πήραν τη νίκη και το ροζ φύλλο μέσα στη Λάρισα επί του Φιλαθλητικού με 1-3
Τα σετ 1ο 25-19, 2ο 19-25, 3ο 19-25, 4ο 19-25

Συνθέσεις

Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Γκουτσιούπα Ε. Προβίδα Κ. Αναγνώστου Ε. Χύτα Μ. Γατσά Ε. Γεωργίου Μ. Τσιούκα Γ. Παπαθεοδώρου Ε.Βαλληνδρά Ε. Βράκα Ρ.

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Ήττα γυναικών στο Κατσάνειο

Μακεδόνες-Ασκληπιός
3-0

Την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες του Ασκληπιού από την επικεφαλής της βαθμολογίας του ομίλου και αήττητη μέχρι τώρα, ομάδα των Μακεδόνων.
   Ήταν το πρώτο παιχνίδι όπου ο Ασκληπιός είχε αντίπαλο μια δικιά του αθλήτρια, μια και στους Μακεδόνες αγωνίζεται από πέρυσι η Γιαννούλη Κορίνα.
  Η ομάδα των Μακεδόνων επέβαλε από νωρίς το ρυθμό πήρε κεφάλι στο σκορ δεν χαλάρωσε σε κανένα σημείο του αγώνα δείχνοντας ότι θα είναι μία από τις βασικές διεκδικήτριες της ανόδου στην Α1.
 Στις εξέδρες του Κατσάνειου βρέθηκαν, ο Αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων κ. Χρίστος Μιχαλάκης με τον διευθυντή του γραφείου του κ. Καρανάσιο  Γιώργο και τον κ. Μπραχάλα Απόστολο μέλος της διοίκησης της ομάδας Μπάσκετ Aries Τρίκαλα B.C
            Τα σετ 1ο 25-13, 2ο 25-13, 3ο 25-16

Συνθέσεις
Μακεδόνες Αξιού ((Σκουλικάρης) Γιαννούλη, Παπαδοπούλου, Γκόλτσιου, Πολυνοπούλου, Χαραβελούλη, Δραγουμάνου, Μυρίδου -λ / Τσαγκαράκη -λ, Καλτσώνη, Σπανού, Καραγκούνη, Ζίγκα, Ευθυμιάδου.

Ασκληπιός (Καμινάρης Β. – Παναγιάρη Σ.) Βουλγαράκη Κ. .(1/17 επ. 1μπλοκ)  Ντιρογιάννη Α..(2/10επ. 1άσσο) Γεωργοπούλου Α. .(4/8επ. 2άσσους) Γιάννη Β. .(2/11επ.) Χατζηχριστοδούλου Α..(5/28επ. 1μπλοκ) Προβίδα Κ. .(2/8επ. 3μπλοκ) Χύτα Μ. Γατσά Ε. . (1/1επ.) Γεωργίου Μ. Γκουτσιούπα Ε./λ. (54% καλές υπ.)Μακράκη Γ. Τόλλιου Ε. Κοτσίρα Δ/λ. (62%καλές υπ.) Παπαθεοδώρου Ε.

Παρασκευή 13 Νοεμβρίου 2015

Με Μακεδόνες οι γυναίκες-Ξεκινάει η Β΄Εθνική των ανδρών

Πλούσια η αγωνιστική δραστηριότητα το Σαββατοκύριακο 14-15 Νοέμβρη για τα τμήματα του Ασκληπιού.
   Στη Θεσ/νίκη ταξιδεύουν οι γυναίκες όπου το Σάββατο θα αντιμετωπίσουν στις 19:30 στο ¨Κατσάνειο¨ τους Μακεδόνες Αξιού που βρίσκονται αήττητοι στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου.
    Την ίδια μέρα ξεκινάει και το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής των ανδρών, με τον Ασκληπιό να ταξιδεύει στην γειτονική Καρδίτσα όπου στις 19:00 θα αντιμετωπίσει τον τοπικό ΣΠΑΚ.
   Την Κυριακή σειρά έχουν τα αναπτυξιακά τμήματα με την τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης των πρωταθλημάτων, με τους έφηβους να αγωνίζονται στις 18:30 στην Καρδίτσα με τον ΣΠΑΚ, ενώ οι Νεάνιδες αντιμετωπίζουν στις 18:00 στη Λάρισα τον Φιλαθλητικό χωρίς το αποτέλεσμα να έχει σημασία μια και ο Ασκληπιός έχει προκριθεί στην επόμενη φάση.