English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

Νίκη στο 5ο σετ για τις γυναίκες

Ελασσόνας-Ασκληπιός
2-3

Χρειάστηκε το 5 σετ και μάλιστα να φτάνει αυτό στο 17-19 υπέρ του Ασκληπιού για να κριθεί το τοπικό ντέρμπι του κάμπου.
 Στο Κλειστό της Ελασσόνας έγινε ένα χορταστικό παιχνίδι με τον Ασκληπιό να προηγείται 0-1 σετ αλλά με μεγάλη προσπάθεια η Ελασσόνα να ανατρέπει την κατάσταση κάνοντας το 2-1. Ο Ασκληπιός όμως δεν παρέδωσε τα όπλα και αφού αρχικά ισοφάρισε σε 2-2 κατάφερε στο 5ο σετ να δείξει μεγαλύτερη ψυχραιμία σε καίρια σημεία καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη με 2-3, η οποία σε συνάρτηση με τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής έφερε τον Ασκληπιό στην 3η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.
Τα σετ 1ο  19-25, 2ο 25-20, 3ο 25-12, 4ο 10-25, 5ο 17-19

ΓΣΕ Ελασσόνας (Παναγιώτου Β. ) Παπαδοπούλου Ο. Χατζηβασίλη Δ. Μπελαή Κ. Ζιώγα Φ. Παναγιώτου Ρ. Παραφέστα Α. Ζιάκου Ε./λ Μπαλογιάννη Μ. Παπαδοπούλου Ζ. Τσιγκέλη Ν. Κορακίδη Ε.

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ. ) Προβίδα Κ. 11π.(5/13επ. 3άσσους 3μπλοκ) Γεωργοπούλου Α 14π.(10/14επ. 4άσσους). Τόλλιου Ε. 14π.(12/27επ. 2άσσους) Γιάννη Β. .(5/7επ. 1άσσο 2μπλοκ) Χατζηχριστοδούλου Α. . (1/4επ.) Βουλγαράκη Κ. 13π. (10/21επ. 2άσσους 1μπλοκ) Κότσιρα Δ. /λ (80% καλές υπ.) Μακράκη Γ. .(2/2επ.) Γατσά Ε. 12π.(7/22επ. 2άσσους 3μπλοκ) Λιούλιου Μ. Παπαθεοδώρου Ε.

Ήττα ανδρών στην πρώτη του 2ου γύρου

Ασκληπιός-ΣΠΑ Καρδίτσας
0-3

Την ήττα γνώρισαν οι άνδρες του Ασκληπιού από τον ΣΠΑ Καρδίτσας, στην πρεμιέρα του 2ου γύρου.  Η σαφώς ανώτερη ομάδα της Καρδίτσας, η οποία τα προηγούμενα χρόνια αγωνιζόταν στην Α2, δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το παιχνίδι μέσα στο Κλειστό των Τρικάλων, συνεχίζοντας αήττητη την προσπάθεια για επάνοδο στην Α2. Μόνο στο 3ο σετ ο Ασκληπιός προσπάθησε να βάλει δύσκολα στου γείτονες οι οποίοι τελικά πήραν και αυτό το σετ.
Τα σετ 1ο 16-25, 2ο 16-25, 3ο 21-25.

Συνθέσεις
Ασκληπιός Τσιγαρίδας Λ. Αναγνώστου Π. Βαρδούλης Ι. Λιανός Α. Αναγνώστου Α. Θάνο Μ. Βαίόπουλος Ε. Ντούλας Χ. Γούλας Ε. Ράντος Π.

ΣΠΑ Καρδίτσας (Αλεξίου Φ.) Γιανουσάς Κ. Βασιλάκος Κ. Μοϊανός Δ. Μαλλιώρας Α. Θάνος Α. Παπαγεωργίου Α. Παπαγεωργίου Κ. Λαζινός Κ. Χειμωνέτος Κ. Καραθάνος Τ. Ππαπατσιμούλης Π. Κλάρας Δ.

Ήττα παίδων και κορασίδων Β΄

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες και οι κορασίδες Β΄στα εκτός έδρας παιχνίδια αυτής της αγωνιστικής. Οι παίδες γνώρισαν την ήττα στη γειτονική Λάρισα από την ΑΕ Λάρισας με 3-0, ενώ την Κυριακή στο κλειστό της Ελασσόνας οι κορασίδες Β΄λύγισαν στο 5ο σετ και ηττήθηκαν από την τοπική ομάδα με 3-2.

Πρωτάθλημα παίδων
ΑΕ Λάρισας-Ασκληπιός
3-0

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες του Ασκληπιού απέναντι στην ΑΕ Λάρισας γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. Με την ήττα αυτή η ομάδα των παίδων απομακρύνεται από τις θέσεις που οδηγούν στην επόμενη φάση.
Τα σετ  1ο 25-12, 2ο 25-16, 3ο 25-21.

Συνθέσεις
ΑΕ Λάρισας Καραμανίδης Σ. Γκιτέρσος Χ. Ζμπήτας Β. Δορδοκίδης Θ. Νικολάου. Παπαντωνία Δ. Γραμμένος Α. Γκουτζαμάνης Μ. Νιακόπουλος Γ.
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Λιανός Γ. Κελεπούρης Σ. Γεωργίου Η. Βαρδούλης Ι. Αναγνώστου Π. Τσιγαρίδας Λ. Κόκαλης Κ. Ηλιόπουλος Ν.

Πρωτάθλημα κορασίδων Β΄
ΓΣΕ Ελασσόνα-Ασκληπιός
3-2
     Χρειάστηκε 5ο σετ για να βγεί νικητής στο εκτός έδρας παιχνίδι των κορασίδων Β΄ στην Ελασσόνα. Παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια  κάνοντας το 2-2. Δεν είχαν όμως συνέχεια και έτσι η τοπική ομάδα πήρε τη νίκη με 3-2.
Τα σετ 1ο 25-15. 2ο 28-25, 3ο 19-25, 4ο 25-27, 5ο 15-12

Συνθέσεις
ΓΣΕ Ελασόννας (Παπαδοπούλου Ε.) Τσίμπα Ε. Γιαγκούλα Μ. Σιάτρα Ρ. Καρασούλη Κ. Τσιατσίκα Ε. Γκρούμτσια Γ. Γεωργιάδη Ε. Σεβαστού Μ. Χοντροθύμιου Ε. Τεγούση Α.

Ασκληπιός ( Παναγιάρη Σ.) Πουλιανίτη Ε. Κωστοπούλου Φ. Ευθυμίου Ε. Κεσκινίδου Α. Χατζή Δ. Γεωργάκη Ε. Σκέμπι Β. Στεφάνου Γ. Βασιλοπούλου Δ. Βάκη Ν. Νάκου Γ.

Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2016

Συνέχεια στις νίκες για τις κορασίδες

Ασκληπιός-ΓΣΕ Ελασσόνας
3-1

Άλλη μια νίκη για τις κορασίδες του Ασκληπιού. Επιβλήθηκαν (στον εξ αναβολής αγώνα) της Ελασσόνας με 3-1 βάζοντας πλώρη για την πρώτη θέση του ομίλου στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος. Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με  γεμάτα ειδικά τα 3 πρώτα σετ με τις δύο ομάδες να διεκδικούν την νίκη μέχρι το τέλος. Στο 4ο ο Ασκληπιός επέβαλε από νωρίς το ρυθμό καταφέρνοντας να πάρει εύκολα το σετ
Τα σετ 1ο 25-21, 2ο 20-25, 3ο 25-23, 4ο 25-16

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Γεωργίου Μ. Προβίδα Κ. Γατσά Ε. Χύτα Μ. Αναγνώστου Ε. Γεωργίου Η. Τσιούκα Η. Παπαθεοδώρου Ε. Βράκα Ρ.

ΓΣΕ Ελασσόνας (Παναγιώτου Β.) Καζαντζή Α. Γεωργιάδη Β. Διβράμη Δ. Παπαδοπούλου, Χατζηβασίλη, Μπελαή Κ. Μπαλογιάννη, Παναγιώτου Ρ. Παπαδοπούλου Ζ. Τσιγγέλη.

Τρίτη 26 Ιανουαρίου 2016

Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας

Άλλη μια εκδήλωση που μας δίνει την δυνατότητα να βρεθούμε μαζί όλοι εμείς που αποτελούμε την οικογένεια του Ασκληπιού και να τα πούμε χωρίς το άγχος του αγώνα ή των προπονήσεων.
 Έτσι το Σάββατο 30/1/2016 και ώρα 13:00 στο Δημοτικό Κλειστό Τρικάλων (Κατσιμίδου) κόβουμε την πρωτοχρονιάτικα πίτα του Συλλόγου.. Στην εκδήλωση προσκαλούνται όλα τα τμήματα της ομάδας, άνδρες, γυναίκες, ακαδημίες, σε μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να βρεθούμε όλοι μαζί.
  Η Είσοδος στην εκδήλωση είναι ελεύθερη ενώ στην διάρκεια της εκδήλωσης θα υπάρχει και λαχειοφόρος αγορά με πολλά δώρα για τους μικρούς και μεγάλους φίλους της ομάδας.

Α.Σ. Ασκληπιός

Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

Νίκη Κορασίδων-Ήττα παίδων

Με μια νίκη και μια ήττα έπεσε η αυλαία των αναπτυξιακών τμημάτων του Ασκληπιού, την Κυριακή 24/1.  Οι Παίδες ηττήθηκαν στο Βόλο από την τοπική Αργώ με 3-1 ενώ λίγο αργότερα στην γειτονική Καρδίτσα οι κορασίδες χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία επιβλήθηκαν της τοπικής ΑΕΚ με 3-0

Αργώ Βόλου-Ασκληπιός
3-1

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες απέναντι στην Αργώ Βόλου γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Παρ΄ όλη την μεγάλη προσπάθεια στα δύο πρώτα σετ και την μείωση του σκορ σε 2-1 μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι δεν τα κατάφεραν στο 4ο σετ που χάθηκε τις λεπτομέρειες με 26-23
Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 25-20, 3ο 21-25, 4ο 25-23

Συνθέσεις
Αργώ Βόλου (Γεωργουλάς Σ.) Λημνιώτης Χ. Χονδροδήμος Ν. Πιτσιάβας Α. Φιλιππίδης Β. Αγορίτσης Γ. Τσιανάβας Α. Σίμος Δ. Βλάχος Ε. Πασχαλίδης Α.
Ασκληπιός Βαρδούλης Ι. Γεωργίου Η. Ψαρρής Θ. Λιάνος Γ. Κελεπούρης Σ. Αναγνώστου Π. Γραβάνης Δ. Τσιγαρίδας Δ.

Πρωτάθλημα κορασίδων
ΑΕ Καρδίτσας-Ασκληπιός
0-3

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία απέναντι στην απέναντι στην ομάδα της Καρδίτσας και με αρκετές ελλείψεις, οι κορασίδες επιβλήθηκαν στο Κλειστό της Καρδίτσας της ΑΕ Καρδίτσας με σκορ 3-0, προσθέτοντας άλλη μια νίκη.
Τα σετ 1ο 18-25, 2ο 4-25, 3ο 17-25

Συνθέσεις
ΑΕ Καρδίτσας (Χατζής Θ.) Γκορίλα Μ. Γκορίλα Α. Ράντζου Π. Κατσιούλη Α. Καλούβα Ν. Καπνιά Α. Καπνιά Δ. Φλώρου Ο. Παϊζάκου Ε. Σκάρλου Σ. Γιαννάκη Κ.

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Η. Τσιούκα Γ. Αναγνώστου Ε. Βράκα Ρ.

Σπουδαία νίκη για τις γυναίκες

Ασκληπιός-ΕΟ Σταυρούπολης
3-1

Μία ακόμη μεγάλη νίκη για τις γυναίκες του Ασκληπιού, ένα ακόμη βήμα προς τα ψηλά σκαλοπάτια της βαθμολογίας. Παίζοντας καταπληκτικά στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων, του ΕΟ Σταυρούπολης με 3-1 πιστοποιώντας για άλλη μία φορά  την δυναμικότητα τους.
Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός ήταν καταιγιστικός και προηγήθηκε με 12-7, με την Σταυρούπολη να αντιδρά και να φέρνει το παιχνίδι στο 16-16. Από εκεί και πέρα με ένα σερί 9-3 ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 25-19.
Στο 2ο σετ  ίδια εικόνα με τα κορίτσια του Ασκληπιού να προηγούνται με 7-0 αλλά ο ΕΟΣ κατάφερε πάλι να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 12-12. Αλλαγή εικόνας με τον Ασκληπιό να κάνει ένα σερί 13-6 και να παίρνει το σετ με 25-18. Στο 3ο σετ είχαμε την αντίδραση του ΕΟΣ που μπήκε απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ 1-5 και 10-16 για να πάρει το σετ με 16-15.
Στο 4ο ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 8-1 και 20-13 αλλά η ομάδα της Θες/νίκης ροκάνισε την διαφορά φτάνοντας σε απόσταση αναπνοής 23-22 χωρίς όμως συνέχεια με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ 25-22.
Τα σετ 1ο 25-19, 2ο 25-18, 3ο 16-25, 4ο 25-23

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Γιάννη Β. . (4/4επ. 1μπλοκ) Βουλγαράκη Κ. 11π. (9/18επ.1άσσο1μπλοκ) Γεωργοπούλου Α . (5/63άσσους). Κοτσίρα Δ./λ.(52% καλές υπ.)  Γατσά Ε. Τόλλιου Ε. . (3/6επ.1άσσο) Ντιρογιάννη Α. 14π. (13/26επ.1άσσο) Χατζηχριστοδούλου Α. 11π. (8/25επ.3μπλοκ) Προβίδα Κ.  . (5/6επ.2άσσους2μπλοκ) Μακράκη Γ. . (1άσσο) Παπαθεοδώρου Ε./λ (71%καλές υπ.)

ΕΟ Σταυρούπολης (Ακριτίδης Γ.) Δημητριάδου Χ. Παλτιμσιζόγλου Ε. Παπουλίδου Κ. Παπαδοπούλου Ε. Αρμουτάκη Μ. Σταφυλίδου Σ. Μακροπούλου Α. Σαββάογλου Χ. Μπούκα Χ. Ζηνωνίδου Μ. Γκάγκαρη Μ. Βοζίκη Β. Ελευθεριάδου Μ. Σμίλιου Μ.

Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016

Νίκη για τους άνδρες

Ασκληπιός-ΑΟ Τυρνάβου
3-0

Με μία ακόμη νίκη συνεχίστηκε η πορεία των ανδρών στο πρωτάθλημα τις Β΄Εθνικής. Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία στα 2 πρώτα σετ, οι άνδρες του Ασκληπιού κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 κάνοντας πιο εύκολα τα πράγματα για το τελικό αποτέλεσμα. Στο 3ο σετ η ομάδα του Τυρνάβου προσπάθησε να μπεί στο παιχνίδι ακολουθούσε στο σκορ σε όλη την διάρκεια του, τελικά όμως ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 25-23.
Τα σετ  1ο 25-18, 2ο 25-13, 3ο 25-23

Συνθέσεις
Ασκληπιός  Ράντος Π. Γραβάνης Δ. Τσιγαρίδας Λ. Γούλας Ε. Ντούλας Χ. Βαϊόπουλος Ε. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α. Λιανός Α. Αναγνώστου Π.

ΑΟ Τυρνάβου Ευαγγελόπουλος Σ. Δημητρίου Κ. Μαυρουδής Δ. Καμβούκος Ν. Λίλης Γ. Καρακώστας Λ. Κατσαρός Ε. Κουτμουρίδης Ι.

Τετάρτη 20 Ιανουαρίου 2016

Με Σταυρούπολη οι γυναίκες και Τύρναβο οι άνδρες

Μεγάλο παιχνίδι για τις γυναίκες του Ασκληπιού, το πρώτο εντός έδρας για την νέα χρονιά. Μετά το διπλό στο Ωραιόκαστρο την προηγούμενη αγωνιστική, άλλο ένα σημαντικό παιχνίδι. Το Σάββατο 23/1 στις 6 το απόγευμα αντιμετωπίζουν στο Δημοτικό Τρικάλων τον ΕΟ Σταυρούπολης για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2.
 Τρείς ώρες πριν και στο ίδιο γήπεδο οι άνδρες θα προσπαθήσουν να κλείσουν νικηφόρα τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος απέναντι στον Α.Ο. Τυρνάβου.
 Συνέχεια στις υποχρεώσεις και για τα αναπτυξιακά τμήματα, με τους Παίδες να ταξιδεύουν στο Βόλο για να αντιμετωπίσουν την Κυριακή 24/1 στις 13:00 την Αργώ Βόλου, ενώ το απόγευμα της ίδια μέρας στο Κλειστό της Καρδίτσας οι Κορασίδες αντιμετωπίζουν Α.Ε. Καρδίτσας. Το παιχνίδι των Κορασίδων Β΄ στην Ελασσόνα αναβάλλεται μια και την ίδια μέρα η ομάδα των γυναικών της Ελασσόνας αγωνίζεται στην Πολίχνη Θεσ/νίκης

2-3

Μεγάλη νίκη για τις γυναίκες στο πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιάς. Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι με εναλλαγή στο σκορ και που χρειάστηκε 5ο σετ , ο Ασκληπιός πήρε την νίκη με 3-2 μέσα στο Ωραιόκαστρο.
  Στο 1ο σετ η ομάδα του Ωραιοκάστρου μπήκε δυνατά κατάφερε παίρνοντας διαφορά από την αρχή πήρε το σετ με 25-15.  Στο 2ο σετ η εικόνα άλλαξε ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 3-7 και 13-19 με το ΔΑΣΩ να κάνει το 19-20, αλλά χωρίς συνέχεια με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ με 23-25.
   Στο 3ο σετ  ο Ασκληπιός προηγήθηκε 5-8 αλλά δεν είχε συνέχεια με το Ωραιόκαστρο να περνάει μπροστά ανοίγοντας συνεχώς την διαφορά παίρνοντας το σετ με 25-17. Στο 4ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ με 9-13 και 15-19 πήρε το σετ με 19-25.
   Στο 5ο σετ ο Ασκληπιός προηγήθηκε 2-5 για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια το ΔΑΣΩ κάνοντας το 5-5. Με συνεχόμενους πόντος ο Ασκληπιός χτίζει μια διαφορά κάνοντας το 8-12. Δεν ήταν αρκετό όμως μια και το Ωραιόκαστρο φέρνει το παιχνίδι στον πόντο 12-13. Δεν είχε συνέχεια όμως με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ 12-15 και το παιχνίδι με 2-3.
Τα σετ 1ο 25-15, 2ο 23-25, 3ο 25-17, 4ο 19-25, 5ο 12-15

Συνθέσεις
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου (Ιωαννίδης Κ.) Λεονταρίδου Ε. Μπερμπέρογλου Ε. Παπάζογλου Σ. Καραηλία Μ. Παυλίδου Δ. Κούσιου Ο. Αναγνώστου Π. Κοτέογλου Μ. Κουλτουρμίδου Μ. Τζιβρή Β. Τσιούκαρη Γ. Μαρκάδα Β.

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Γιάννη Β. .(2/4επ.) Βουλγαράκη Κ. .(1/5επ.) Κοτσίρα Δ./λ. (63%καλές υπ.) Γεωργοπούλου Α. .(5/8επ.3άσσους 1μπλοκ) Μακράκη Γ. .(4/5επ. 2άσσους 1μπλοκ) Παπαθεοδώρου Ε./λ. Χατζιχριστοδούλου Α. 11π.(8/14επ. 3άσσους) Ντιρογιάννη Α. 15π.(11/21επ. 4μπλοκ) Τόλλιου Ε. .(5/12επ. 1άσσο 1μπλοκ) Γατσά Ε. .(6/16επ. 1μπλοκ) Προβίδα Κ. .(6/10επ.)

Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2016

Νίκη με ανατροπή για τους άνδρες

1-3

Συνέχεια με νίκη για τους άνδρες του Ασκληπιού έχοντας το απόλυτο στους αγώνες της νέας χρονιάς. Επιβλήθηκαν εκτός έδρας (και μάλιστα με ανατροπή αφού βρέθηκαν να χάνουν με 1-0) της Αργούς Βόλου με 1-3.
   Παρ΄όλο που βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 στο τέλος του 1ου σετ, με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να πάρουν τα επόμενα 3 σετ φτάνοντας σε μια μεγάλη νίκη επί ενός αντιπάλου που βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.
Τα σετ 1ο 25-18, 2ο 21-25, 3ο 23-25, 4ο 20-25

Συνθέσεις
Αργώ Βόλου (Γεωργουλάς Σ.) Τερνιώτης Α. Φιλιππίδης Β. Παπαδημητρίου Ι. Δρακάκης Ι. Φουρκιώτης Κ. Κόκκας Σ. Πασπαράκης Γ. Τσιάκαλος Δ. Κούντριας Γ. Ιτούδης Ε. Ισλαμάη Λ. Βούλγαρης Κ.

Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Ντούλας Χ. Γούλας Θ. Βαιόπουλος Β. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α. Λιανός Α. Βαρδούλης Ι. Αναγνώστου Π.

Πέμπτη 14 Ιανουαρίου 2016

Στο Ωραιόκαστρο οι γυναίκες-με Αργώ οι άνδρες

Ξεκίνημα της νέας χρονιάς με εκτός έδρας αγώνα για την ομάδα των γυναικών. Την Κυριακή 17/1 στις 6 το απόγευμα αντιμετωπίζουν στο Ωραιόκαστρο τον τοπικό ΔΑΣ για την 12 αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2. Μια μέρα πριν και συγκεκριμένα το Σάββατο στις 7 το απόγευμα στο Βόλο η ομάδα των ανδρών του Ασκληπιού αντιμετωπίζει την Αργώ Βόλου στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής.
  Στα αναπτυξιακά δεν υπάρχει παιχνίδι μια και στις κορασίδες έχουμε αναβολή των προγραμματισμένων αγώνων αφού την ίδια μέρα η ομάδα των γυναικών θα βρίσκεται στη Θεσ/νίκη, ενώ οι παίδες θα κάνουν το προγραμματισμένο ρεπό.

Με νίκες συνέχισαν άνδρες-παίδες-κορασίδες

Με το δεξί οι άνδρες στη νέα χρονιά μετά την νίκη επί του Φιλ/κού Λαμίας, με τους παίδες και τις κορασίδες να συμπληρώνουν θετικά την επανέναρξη των πρωταθλημάτων της Περιφέρειας. Οι παίδες επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων της ΕΑ Λάρισας με 3-1, ενώ οι κορασίδες σε ένα δυνατό γεμάτο διήμερο, επιβλήθηκαν το Σάββατο στον Παλαμά των Τιτάνων με 3-0 (σε εξ αναβολής παιχνίδι) ενώ την Κυριακή στη Νίκαια επιβλήθηκαν του τοπικού Γυμναστικού με 3-0

Πρωτάθλημα ανδρών
Ασκληπιός-Φιλ/κός Λαμίας
3-2
   Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα και με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ εξελίχθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ασκληπιό και τον Φιλ/κό Λαμίας. Το 1ο σετ μετά σκληρή μάχη πήγε στον Ασκληπιό με 28-26. Αλλαγή εικόνας στη συνέχεια με την ομάδα της Λαμίας αρχικά να ισοφαρίζει σε 1-1 και στην συνέχεια να περνάει μπροστά με 1-2 σετ. Στο τέταρτο σετ ο Ασκληπιός έφερε το παιχνίδι στα ίσια οδηγώντας το στο ταϊ-μπρέϊκ όπου κατάφερε τελικά να πάρει το σετ με 15-13 και την νίκη με 3-2.
Τα σετ  1ο 28-26, 2ο  21-25, 3ο 13 – 25, 4ο  25-22, 5ο 15-13

Συνθέσεις
Ασκληπιός Τρικάλων (Γουλάς Ε.) Γουλάς Ε. Τσιγαρίδας Δ. Γραβάνης Δ. Γεωργίου Η  Βαϊόπουλος Ε. Θάνο Μ. Νήρας Α. Ράντος Π. Αναγνώστου Α. Λιανός Α. Αναγνώστου Π.
Φιλαθλητικός Λαμίας Καλαθάς Ν. Κοτσίλης Γ. Νάτσιος Ν. Αθανασίου Α. Μπάρας Σ. Στάικος Σ. Μπενιάτας Η.

Τιτάνες Παλαμά-Ασκληπιός
0-3

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι κορασίδες του Ασκληπιού επιβλήθηκαν το Σάββατο 9/1 στον Παλαμά της τοπικής ομάδας με 3-0, στο εξ αναβολής παιχνίδι του πρωταθλήματος της περιφέρειας. Ο Ασκληπιός απ΄ την αρχή επέβαλε το ρυθμό φτάνοντας εύκολα στην νίκη
Τα σετ 1ο 5-25, 2ο 4-25, 3ο 11-25

Συνθέσεις
Τιτάνες Παλαμά (Καπνιά Ε.) Πέτρου Ε. Τασιούδη Ε. Κυρίκου Ν. Μπακράτση Β. Σαβάλα Γ. Κατσάρα Μ.
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Προβίδα Κ. Παπαθεοδώρου Ε. Γατσά Ε. Γεωργίου Μ. Αναγνώστου Ε. Βράκα Ρ. Γεωργίου Σ.

Ασκληπιός-ΕΑ Λάρισας
3-1

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκαν στην νέα χρονιά οι παίδες μια και στο Κλειστό των Τρικάλων επιβλήθηκαν της ΕΑ Λάρισας με 3-1 ξεκινώντας με το δεξί στο πρωτάθλημα της περιφέρειας.
Τα σετ 1ο25-22, 2ο 26-24, 3ο 21-25, 4ο 25-16

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Αναγνώστου Π. Γεωργίου Η. Γραβάνης Δ. Τσιγαρίδας Δ.  Βαρδούλης Ι. Νήρρας Α. Κόκαλης Κ. Λιάκος Γ. Ηλιόπουλος Ν. Κελεπούρης Σ.

Γ.Σ. Νίκαιας-Ασκληπιός
0-3
   Συνέχεια με νίκη για τις κορασίδες στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία για αυτό το γεμάτο διήμερο. Οι μικρές του Ασκληπιού επιβλήθηκαν στην Νίκαια της Λάρισας, του τοπικού Γυμναστικού με 3-0.
Τα σετ 1ο 13-25, 2ο 19-25, 3ο 12-25

Συνθέσεις

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Προβίδα Κ. Γατσά Ε. Γεωργίου Μ. Αναγνώστου Ε. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Σ. Βράκα Ρ.

Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2016

Ρεπό οι γυναίκες-με Φιλ/κό Λαμίας οι άνδρες

Σε ρυθμούς αγώνων και πάλι μετά την διακοπή των εορτών. Σε φουλ ρυθμούς για όλα τα τμήματα για αυτό το Σαββατοκύριακο στην τελική ευθεία και της φετινής αγωνιστικής χρονιάς με την ομάδα μόνο των γυναικών να παρατείνει τις διακοπές μια και η έναρξη του πρωταθλήματος της Α2 συμπίπτει με το ρεπό
 Οι άνδρες αντιμετωπίζουν το Σάββατο 9/1 στα Τρίκαλα τον Φιλ/κό Λαμίας, ενώ οι παίδες την Κυριακή 10/1 υποδέχονται την ΕΑ Λάρισας.
  Σε ρυθμό αγώνων και οι κορασίδες, όπου το Σάββατο 9/1 ταξιδεύουν στον Παλαμά για τον εξ αναβολής αγώνα με την τοπική ομάδα, ενώ την Κυριακή θα αγωνιστούν στην Νίκαια με τον τοπικό Γυμναστικό.