English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2016

Στην 8αδα με νίκη οι Νεάνιδες

Α.Ο Σουφλαρίων-Ασκληπιός
0-3
    Με νίκη έκλεισαν την πρώτη φάση του πρωταθλήματος οι Νεάνιδες του Ασκληπιού. Στο τελευταίο παιχνίδι επιβλήθηκαν μέσα στη Λάρισα του ΑΟ Σουφλαρίων με 3-0, εξασφαλίζοντας την 1η θέση του ομίλου περιμένοντας να μάθει τον αντίπαλο για το νοκ-άουτ παιχνίδι που οδηγεί στην 4άδα της ΕΣΠΕΚΕΛ.
  Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά και με ένα σερί 1-8 πήρε κεφάλι στο σκορ φτάνοντας σχετικά εύκολα στο 17-25. Στο 2ο σετ η εικόνα άλλαξε με την ομάδα της Λάρισας να είναι συνεχώς μπροστά μέχρι το 17-11.  Ένα σερί για τον Ασκληπιό κάνει το σκορ 18-17 με την ομάδα των Σουφλαρίων να φτάνει μια ανάσα απ΄το να πάρει το σετ κάνοντας το 23-19. Τελικά ο Ασκληπιός κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση κάνοντας το 24-26. Στο 3ο σετ τα πράγματα ήταν απλά με τον Ασκληπιό να ξεφεύγει απ΄ την αρχή φτάνοντας στο 10-25 και το 0-3.
Τα σετ 1ο 17-25 σε 25΄, 2ο 24-26 σε 30΄, 3ο 10-25 σε 20΄.

Συνθέσεις
Α.Ο Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Κακαράντζα Ε. Παπαδοπούλου Β. Τσιάρα Ε. Τσόκαλου Ε. Παπαγιάννη Φ. Αντωνιάδου Α. Σωτηρίου Ε. Μυλωνά Π. Αντωνίου Μ. Μπαρούτα Γ. Τσιούλκα Ν. Τσιάρα Σ.

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Τόλλιου Ε. Γεωργίου Μ. Χύτα Μ. Τσιούκα Γ. Στεφάνου Γ. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργάκη Ε. Χατζή Δ. Σκέμπι Β. Βράκα Ρ. Κεσκινίδου Α. Γεωργίου Σ.

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

3η νίκη για Παγκορασίδες και Νεάνιδες

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
Ασκληπιός-Φιλ/κός Αμπελώνα
3-0

Την 3η νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν οι Παγκορασίδς του Ασκληπιού. Επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων του Φιλ/κού Αμπελώνα με 3-0, συνεχίζοντας έτσι την καταπληκτική φετινή τους παρουσία.
  Οι μικρές του Ασκληπιού μπήκαν απ΄την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 1-0. Στο 2ο σετ βρήκαν η ομάδα του Αμπελώνα προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι με τον Ασκληπιό όμως να παίρνει και αυτό το σετ στις λεπτομέρειες.
   Το 3ο σετ ήταν μια τυπική διαδικασία με τον Ασκληπιό να φτάνει άνετα στην κατάκτηση κάνοντας το 3-0
Τα σετ 1ο 25-13, 2ο 25-23, 3ο 25-7

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Μπραχάλα Μ.) Γεωργίου Σ. Παππά Κ. Ταρατόρα Γ. Φουτσιτζή Ε. Σκέμπη Β. Βάκη Ν. Γκιούρκη Α. Κόκκαλη Σ. Ταμπρατζή Α.
Φιλ/κός Αμπελώνα (Καλόγερου Ε.) Γαλάνη Μ. Μπέκου Μ. Χατζηαθανασιάδη Μ. Φώτου Χ. Γεροκώστα Θ. Γκιόζι Ν. Κουσιέρα Δ. Γκόντα Ε. Τσάρα Σ. Χρυσοβέργη Β. Γκουλιάρα Ε.

Στον άλλο αγώνα, οι Νεάνιδες του Ασκληπιού πήραν την πιο ξεκούραστη νίκη με 3-0 απέναντι στον Γ.Σ. Βόλου μια και η ομάδα της Μαγνησίας δεν προσήλθε στο γήπεδο και ο αγώνας κατακυρώθηκε με 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) υπέρ του Ασκληπιού

Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

Ξεκίνημα με νίκη για τις κορασίδες

Ασκληπιός-ΓΣ Νίκαιας
3-1

Νίκη με το ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος για τις κορασίδες του Ασκληπιού. Με κεκτημένη ταχύτητα απ΄ την περσυνή κατάκτηση της 3ης θέσης στην Ελλάδα, επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων του ΓΣ Νίκαιας με 3-1, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα.
    Ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά απ΄την αρχή παίρνοντας τα 2 πρώτα σετ με την Νίκαια να αντιδρά στο 3ο  και να μειώνει σε 2-1 χωρίς όμως να έχει συνέχεια με τον Ασκληπιό να ανεβάζει στροφές στο 4 σετ παίρνοντας τελικά το παιχνίδι με 3-1.
Τα σετ 1ο 25-17, 2ο 25-22, 3ο 20-25, 4ο 25-17

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. Στεφάνου Γ. Χύτα Μ. Βασιλοπούλου Δ. Γεωργάκη Ε. Χατζή Δ. Τσιούκα Γ. Βράκα Ρ. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Σ.

ΓΣ Νίκαιας (Ματίκας Κ.) Μητρακούλη Α. Βογιατζή Ε. Λετοπούλου Μ. Μπουγαλή Α. Μακρή Α. Μιχαλέ Α. Κωσταβέλου Χ. Ακριβούλη Κ. Μπλιάτσου Ε. Μουζήθρα Μ. Ζιώγα Σ.

Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2016

Ξεκίνημα για Κορασίδες

Μετά το καλό ξεκίνημα των νεανίδων με 2 στα 2 και των παγκορασίδων επίσης με 2 στα 2, σειρά των κορασίδων για να ξεκινήσουν τους επίσημους αγώνες.
     Με οδηγό την περσυνή μεγάλη πορεία στο πρωτάθλημα και την μεγάλη επιτυχία με την κατάκτηση της 3ης θέσης στην Ελλάδα άλλη μια πρόκληση για τις κορασίδες που ξεκινάνε το φετινό μαραθώνιο του πρωταθλήματος.
      Η αρχή γίνεται την Κυριακή στις 16/10 και ώρα 15:00 στο Κλειστό των Τρικάλων όπου θα υποδεχτούν την ομάδα του ΓΣ Νίκαιας στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος.

Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2016

2η Αγωνιστική για Νεάνιδες και Παγκορασίδες

Συνέχεια υποχρεώσεων για το πρωτάθλημα για νεάνιδες και Παγκορασίδες. Μετά την 1η αγωνιστική όπου οι Νεάνιδες μπήκαν δυνατά παίρνοντας το πρώτο τρίποντο απέναντι στην Αργώ Βόλου και την κατακύρωση του αγώνα με την Δεσκάτη υπέρ των Παγκορασίδων με 3-0  (μιά και η Δεσκάτη δεν προσήλθε) συνέχεια νε έξοδο στη Λάρισα για τα δύο τμήματα.
 Αρχή το Σάββατο 8/10 και ώρα 15:30 κάνουν οι Νεάνιδες όπου στο 10ο Γυμνάσιο Λάρισας θα αντιμετωπίσουν των Απολλώνειο Λάρισας ενώ την Κυριακή 9/10/2016 στις 17:00 στο Κλειστό της Νίκαιας οι Παγκορασίδες θα αγωνιστούν με τον Γ.Σ. Νίκαιας.