English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

Διακοπή λόγω Μπλακ-άουτ

Ασκληπιός –Καμπανιακός

Ξεκίνησε αλλά δεν τελείωσε ποτέ ο αγώνας των γυναικών για την Α2 Εθνική του Βόλει μεταξύ των ομάδων Ασκληπιός-Καμπανιακός. Ένα εκτεταμένο μπλακ-άουτ στην περιοχή των Τρικάλων που βύθισε τον μισό Νομό στο σκοτάδι ήταν η αιτία για την οριστική διακοπή του παιχνιδιού.
   Ο αγώνας διακόπηκε στις 18:52 και ενώ παιζόταν το  1ο σετ και το σκορ ήταν 18-14 υπέρ του Ασκληπιού.
  Μετά την παρέλευση του χρόνου που ορίζει η διοργανώτρια αρχή (1:30 ώρα) και αφού η ηλεκτροδότηση δεν επανήλθε, οι διαιτητές διακόψανε οριστικά το παιχνίδι, σημειώνοντας στο Φύλλο αγώνα……ο αγώνας διεκόπη στις 18:52 λόγω βλάβης ηλεκτρικού ρεύματος. Μετά την παρέλευση 90΄ λεπτών η βλάβη δεν αποκαταστάθηκε . Συνεπώς ο αγώνας διακόπηκε οριστικά. Πριν την διακοπή παιζόταν το 1ο σετ και το σκορ ήταν 18-14 υπέρ του γηπεδούχου.
Για την τύχη του αγώνα πλέον θα αποφασίσει η ΕΟΠΕ

Την ίδια τύχη είχε και ο αγώνας των Κορασίδων Β΄ που ήταν προγραμματισμένος για μετά των αγώνα των γυναικών μεταξύ των ομάδων Ασκληπιός-Φιλ/κός Λαρισαϊκός