English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017

Γυναίκες / Με την πρωτοπόρο Λαμία ο Ασκληπιός

Με ένα πολύ δυνατό παιχνίδι συνεχίζει ο Ασκληπιός τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την 7η αγωνιστική του 2ου γύρου του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. Συγκεκριμένα το Σάββατο 18/3 στις 7 το βράδυ, υποδέχεται στο Δημοτικό κλειστό της Κατσιμήδου την πρωτοπόρο της βαθμολογίας του ομίλου Λαμία.

Ο Ασκληπιός προέρχεται από εκτός έδρας νίκη μέσα στο Αγρίνιο την προηγούμενη αγωνιστική επί του τοπικού Ιωνικού με 3-0 σετ, ένα αποτέλεσμα που τον κατατάσσει μόνο 4ο στην βαθμολογία του ομίλου με 24 βαθμούς.

Η Λαμία την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχτηκε στην έδρα της τον 3ο της βαθμολογίας Απόλλωνα Πάτρας, κερδίζοντάς τον με 3-1 σετ παραμένοντας μόνη πρώτη με 40 βαθμούς, με μόνο μία ήττα σε όλο το πρωτάθλημα μέχρι στιγμής.

Αξίζει τέλος να αναφέρουμε πως στον 1ο γύρο, ο Ασκληπιός ηττήθηκε εκτός έδρας από την Λαμία με 3-2 σετ, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες υπέρ της γηπεδούχου ομάδας.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι κύριοι Χλωρός και Γρουσόπουλος.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του ομίλου όπως έχει διαμορφωθεί μέχρι στιγμής :