English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Ήττα για τους άνδρες του Ασκληπιού

Φοίνικας Λάρισας – Α.Σ. Ασκληπιός
3-0
Την ήττα γνώρισε η ομάδα των ανδρών του Ασκληπιού στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών της Περιφέρειας Θεσσαλίας. Σε παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 12/11/2012 στο Κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα, η ομάδα του Ασκληπιού γνώρισε την ήττα από τον τοπικό Φοίνικα με σκορ 3-0.
Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπως φαίνεται και από την διακύμανση των σετ, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρων μέχρι τέλους, αφού όλα τα σετ ήταν γεμάτα.
Στο 1ο σετ ο Φοίνικας προηγήθηκε 10-6 και 20-17 για να πάρει τελικά το σετ με 25-21.
Στο 2ο σετ η εικόνα διαφοροποιήθηκε με τον Ασκληπιό να προηγείται με 0-6 και 5-11 για να έχουμε την αντίδραση του Φοίνικα που κατάφερε να κάνει το 20-18 για να πάρει τελικά και αυτό το σετ με 25-22.
Στο τρίτο σετ είχαμε ισοπαλία 8-8 και 23-23, νέα ισοπαλία στο 24-24, ο Φοίνικας κάνει το 25-24 και στην επόμενη φάση δίνεται κίτρινη κάρτα σε παίχτη του Ασκληπιού και το παιχνίδι τελειώνει 26-24 για το Φοίνικα.
Τα σετ (1ος ο Φοίνικας) 1ο 25-21, 2ο 25-22, 3ο 26-24.
Έπαιξαν: Φοίνικας Λάρισας (Περουλάκης) Περουλάκης, Παρασίδης, Κωσταντέλης, Σαμιώτης, Μυλωνάς, Παπανικολάου, Πατσιαβούρας.
Α.Σ. Ασκληπιός    (Γούλας Θ.) Γούλας Θ. Τεντολούρης Σ. Προγώνης Κ. Τσιώλης Γ. Βήτας Σ. Βήτας Γ. Μακράκης Δ. Οικονόμου Θ. Ντινόπουλος Μ. Λιανός Ο.