English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Κύπελλο Ελλάδος Γυναικών: ΑΨΛ Μεδεών – Ασκληπιός 2-3

Στην επόμενη φάση ο Ασκληπιός

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γυναικών προκρίθηκε η ομάδα του Ασκληπιού, η οποία επιβλήθηκε στο Κλειστό του Διστόμου, της ΑΨΛ Μεδεών με σκορ 2-3.
            Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ, 1-5 και 7-14. Ένα χαλάρωμα όμως στην επίθεση έδωσε το δικαίωμα στην ομάδα του Μεδεών να ροκανίσει τη διαφορά κάνοντας το 16-20. Τελικά το σετ πήγε στον Ασκληπιό με 20-25.
            Στο 2ο σετ ακριβώς αντίθετη εικόνα, με των Μεδεών να οδηγεί το σκορ 5-2, 15-11 και 20-16. Στο σημείο αυτό αντέδρασε ο Ασκληπιός φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια 23-23, νέα ισοπαλία 25-25 για να πάρει τελικά το σετ η γηπεδούχος με 28-26.
            Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός προηγήθηκε από την αρχή 2-5 και 5-11, για να πάρει τελικά το σετ με 20-25.
Στο 4ο σετ ο Μεδεών προηγήθηκε 5-2 και 21-16 για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ο Ασκληπιός 23-23 χωρίς να έχει συνέχεια και το σετ πήγε στην ομάδα του Μεδεών με 25-23.
Στο 5ο σετ  ο Μεδεών προηγήθηκε 5-2 και με ένα σερί 1-9 ο Ασκληπιός πέρασε μπροστά 6-11, παίρνοντας τελικά το σετ με 10-15
Τα σετ (1η Μεδεών) 1ο 20-25, 2ο 28-26, 3ο 20-25, 4ο 25-23, 5ο 10-15
Έπαιξα: ΑΨΛ Μεδεών (Τσόκανος Σ) Χατζηχριστοδούλου Ι. Χήνα Θ. Κατσαντώνη Αθ. Κόντε Ι. Κόκκινου Χρ. Στούκη Αν. Στούκη Νικ. Σαλίπα Αγγ. Ψωμιάδη Θ. Ψωμιάδη Ε. Ναβαροζίδου Χ. Σωτηρίου Ε.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γιαννούλη Κ. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Χύτα Μ. Γκουτζιούπα Ε. Μουρατλάρι Β. Μηχαήλ Ζ. Σακελλαρίου Κ. Γιαννοπούλου Κ.