English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Νίκη για τις Γυναίκες Ήττα για τους Άνδρες

Πρωτάθλημα Γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ
Α.Ο  Σουφλαρίων – Ασκληπιός
2-3

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο του 14ου Γυμνασίου στη Λάρισα, τα κορίτσια του Ασκληπιού πήραν την νίκη απέναντι στην ομάδα του Α.Ο. Σουφλαρίων. Παίζοντας στην έδρα ενός από τους φετινούς διεκδικητές της ανόδου για την Α2, κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο στο 5ο σετ με 2-3. Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του αγώνα όλα τα σετ ήταν ¨γεμάτα¨, απόδειξη του πόσο πολύ θέλανε και οι δύο ομάδες την νίκη.
Τα σετ (1ος Α.Ο. Σουφλαρίων) 1ο 25-22 σε 27΄, 2ο 19-25 σε 27΄, 3ο 23-25 σε 32΄, 4ο 25-13 σε 22΄, 5ο 13-15 σε 20΄.
Έπαιξαν. Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ) Κουτσιαλή Γ. Βενετοπούλου Β. Πάντζιου Σ. Χαλκιά Κ. Καψάλη Α. Καβριγιάννη Β. Χριστοδούλου Χ. Καραγιάννη Α. Παρασίδου Π. Ψύρρα Π. Κανιούρα Χ. Ποπέσκου Γ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Γεωργίου Α. Γιαννούλη Κ. Μουρατλάρι Β. Καπέλου Ε. Γιαννοπούλου Κ. Γκουτζιούπα Ε. Σακελλαρίου Κ. Λεπενιώτη Ν. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Μιχαήλ Ζ.

Πρωτάθλημα Ανδρών ΕΣΠΕΚΕΛ
ΑΨΛ. Μεδεών – Ασκληπιός
3-2
       Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες του Ασκληπιού στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ. Σε αγώνα που έγινε στο Κλειστό του Διστόμου το Σάββατο 1/12, ηττήθηκαν από την ομάδα του ΑΨΛ Μεδεών με σκορ 3-2. Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρων μέχρι το τέλος, με γεμάτα σετ και που κρίθηκε στο 5ο σετ οι άνδρες του Ασκληπιού δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες.
Τα σετ (1ος Μεδεών) 1ο 25-21 σε 22΄, 2ο 18-25 σε 21΄, 3ο 25-23 σε 26΄, 4ο 23-25 σε 26΄, 5ο 17-15 σε 20΄.
Έπαιξαν ΑΨΛ Μεδεών ( Τσοκανάς Σ.) Γεωργίου Σ. Αντωνιάδης Η. Στένος Π. Φιλιππίδης Β. Παπαδούλης Π. Κούκος Σ. Λύτρας Π. Στόϊα Ι. Ταλιαμπές Π. Τράκας Ι.
Α.Σ. Ακληπιός (Γούλας Θ.)  Γούλας Θ. Προγώνης Κ. Παπαδήμας Μ. Αναγνώστου Α. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Μακράκης Δ. Λιανός Α. Τσιώλης Ι.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
ΕΑ Λάρισας – Ασκληπιός
3-0
Την ήττα γνώρισε η ομάδα των Παγκορασίδων στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα την Κυριακή 2/12, τα κορίτσια του Ασκληπιού δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν από την ομάδα της Λάρισας με σκορ 3-0.
      Στο 1ο σετ η ομάδα της Λάρισας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του Ασκληπιού πήρε κεφάλι στο σκορ από νωρίς, 12-3 και 19-7 για να πάρει το σετ με 25-11.
      Στο 2ο σετ η ΕΑΛ προηγήθηκε 5-0, για να ισοφαρίσει ο Ασκληπιός σε 5-5. Νέα ισοπαλία 14-14 για να κάνει η ΕΑΛ το 22-18. Με ένα 0-5 ο Ασκληπιός πέρασε μπροστά 22-23. Νέα ισοπαλία 24-24, 26-26, 28-28, 30-30, για να πάρει τελικά το σετ η ΕΑΛ με 32-30.
       Στο 3ο σετ η ομάδα της Λάρισας πήρε κεφάλι από την αρχή στο σκορ και κάνοντας διαδοχικά το 11-7 και 20-13 πήρε τελικά το σετ με 25-15.
Τα σετ (1η ΕΑΛ) 1ο 25-11, 2ο 32-30, 3ο 25-15
Επαιξαν. Ε.Α. Λάρισας (Παπαστεργίου Σ.) Κοντονάσιου Δ. Γεροκώστα Ζ. Σαμαρά Δ. Καλαμάτα Σ. Τάση Β. Σταυροθεοδώρου Ε. Δούρου Ε. Βράκα Ε. Ντεμίρι Δ. Λάμαρη Ι.
 Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Χύτα Μ. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Κρύου Ε. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ.