English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 20 Μαΐου 2013

2η Θέση στο Final 4 οι Παγκορασίδες

Α.Σ. Ασκληπιός – Γ.Σ. Αμπυρού
3-2

Την 2η θέση στο final 4 της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας κατέκτησαν οι Παγκορασίδες του Ασκληπιού. Την Τρίτη και τελευταία μέρα των αγώνων πήραν τη νίκη απέναντι στο Γ.Σ. Αλμυρού με σκορ 3-2 κατακτώντας έτσι την 2η θέση.
     Ήταν ένα παιχνίδι που κράτησε 2 ώρες και 11 λεπτά και κρίθηκε στο 5ο σετ, αφού πρώτα ο Αλμυρός πήρε δύο φορές το προβάδισμα 1-0 και 2-1, αλλά στο τελευταίο σετ ο Ασκληπιός ήταν καταιγιστικός προηγήθηκε 7-1, 8-3 και με ένα σερί 7-0 πήρε το σετ με 15-3
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 22-25 σε 29΄,  2ο 25-16 σε 29΄, 3ο 24-26 σε 33΄, 4ο 25-23 σε 29΄, 5ο 15-3 σε 11΄

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Μακράκη Γ. Προβίδα Κ. Χύτα Μ. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Η. Μπουρλή Ι. Ζολώτα Ρ. Βασιλοπούλου Δ.
Γ.Σ. Αλμυρού (Ξύδης Π.) Χατζηκυριάκου Γ. Θέου Κ. Καλογήρου Δ. Βαλούξη Μ. Καραμάνη Ζ. Ζαντιώτη Θ. Ξανθή Π. Παπαδοπούλου Ε. Ξανθή Ε. Πανταζή Ι. Γραψίδη Β. Κυρίτση Β.
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Ε.Α. Λάρισας νίκησε την Αργώ Βόλου με 3-1. Έτσι η κατάταξη του final 4 είναι 1η Ε.Α. Λάρισας, 2ος Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων, 3η Αργώ Βόλου, 4η Γ.Σ. Αλμυρού