English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 30 Ιουνίου 2014

Εκτός τελικών οι Κορασίδες

Αρης Θεσ/νίκης-Ασκληπιός
3-1.
      Εκτός των τελικών του πανελληνίου πρωταθλήματος οι Κορασίδες του Ασκληπιού. Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που το αποτέλεσμα κρίθηκε από τις λανθασμένες (??) αποφάσεις του 1ου διαιτητή  κ. Καλλή Κ. ο οποίος αδίκησε κατάφωρα (σύμφωνα και με απόψεις ανθρώπων του volley που ήταν στις εξέδρες του ΄Κατσάνειου¨ της Θεσ/νίκης) την ομάδα του Ασκληπιού φτάνοντας στο σημείο να αποβάλει και τον προπονητή της ομάδας, η κορασίδες ηττήθηκαν με 3-1. Παρόλη την μεγάλη προσπάθεια στο 4ο σετ και ενώ το σκορ είναι 21-11 υπέρ του Αρη, ο Ασκληπιός καταφέρνει να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 23-23 και με δύο λανθασμένες (???) υποδείξεις του διαιτητή ο Αρης παίρνει το σετ με 25-23.
        Με το τέλος του 1ου σετ ο Ασκληπιός έχασε με τραυματισμό την Γκουτζιούπα Ε. η οποία αποχώρησε απ το γήπεδο και είχε και την απώλεια της Προβίδα Κ. απ τον τελευταίο αγώνα στη Δράμα την προηγούμενη μέρα

Τα σετ 1ο 25-20, 2ο 26-24, 3ο 21-25, 4ο 25-23
Συνθέσεις
Άρης Θεσ/νίκης (Κοκκίνου) Πήττα, Σαρηγιαννίδου, Λαϊνάκη, Κοσμά, Κούμρια, Μπουσνάκη, Χίντζιου-λ/Μάρκου, Κωνσταντινίδου

Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. 24 π. (21/39 επ. 3 άσσους) Ντιρογιάννη Α. 17 π. (13/35 επ. 3 άσσους, 1 μπλοκ) Γκουτζιούπα Ε. 3 π. (3/11 επ.) Χύτα Μ.  4 π. (2/5 επ. 2 άσσους) Προβίδα Κ. Γεωργίου Μ. Γατσά Ε. 2π. (1/1 επ. 1 μπλοκ) Λεπενιώτη Ν. Μουζακιάρη Μ. (63% υποδ.) Μακράκη Γ. .(2/4 επ. 2 άσσους, 1 μπλοκ) Μπουρλή Ι. (4/8 επ) Κουκουτή Ο.