English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

Νίκη κορασίδων-Ήττα για άνδρες και κορασίδες Β΄

Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες απέναντι στον Μεδεών γνωρίζοντας την ήττα με 3-2, την ίδια στιγμή που τα τμήματα των κορασίδων είχαν μία νίκη και μία ήττα από τα αντίστοιχα των Σουφλαρίων στην γειτονική Λάρισα

Πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής ανδρών
Ασκληπιός-ΑΨΛ Μεδεών
2-3
    Παρά την μεγάλη προσπάθεια και τις πολλές απουσίες οι άνδρες δεν τα κατάφεραν απέναντι στο Μεδεών και γνώρισαν την ήττα με σκορ 2-3. Παρ΄ότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, με αντεπίθεση διαρκείας πήραν τα επόμενα 2σετ  με το 5ο σετ να κρίνεται στις λεπτομέρειες 16-14 υπέρ του Μεδεών.
Τα σετ 1ο 26-28 σε 29΄, 2ο 17-25 σε 20, 3ο 25-14 σε 20΄, 4ο 25-9 σε 14΄, 5ο 14-16 σε 15΄.

Συνθέσεις

Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Λιανός Α. Γούλας Θ. Θάνο Μ. Βαίόπουλος Β. Βήτας Σ. Βήττας Γ. Ντούλας Χ.
ΑΨΛ Μεδεών Αντωνάκης Η. Στένος Π. Κορρες Β. Παπαδόπουλος Π. Αποστολάτος Ε. Κατσούμπας Ε. Τράκης Ι.

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Α.Ο. Σουφλαρίων- Ασκληπιός Β΄
3-0

Την ήττα γνώρισαν οι μικρές του Ασκληπιού στη γειτονική Λάρισα από την ομάδα των Κορασίδων Α΄ των Σουφλαρίων στα πλαίσια του πρωταθλήματος κορασίδων της Περιφέρειας.
Τα σετ 1ο 25-10, 2ο 25- 13, 3ο 25-15

Συνθέσεις

Α.Ο. Σουφλαρίων (Κουκούλης Γ.) Λίτσου Μ. Βούρτουρα Ι. Τσόκανου Ε. Φιλίππου Π. Κλαπάνη Ο. Βαργιάδου Α. Παπαθεοδώρου Β. Λαπούτη Β. Χριστοδουλοπούλου Α. Χρυσοπούλου Ε. Μαρκοπούλου Α.
Ασκληπιός (Καμινάρης Β.) Γεωργίου Η. Πουλιανίτη Ε. Κεσκινίδου Α. Κωστοπούλου Φ. Λίτου Ε. Νάκου Γ. Κεφαλάκη Φ. Αναγνώστου Ε.

Α.Ο. Σουφλαρίων Β΄- Ασκληπιός
0-3
  Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι κορασίδες Α΄ του Ασκληπιού επιβλήθηκαν στη Λάρισα του Α.Ο Σουφλαρίων με 3-0
Τα σετ 1ο 8-25, 2ο 10-25, 3ο 6-25