English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016

Κι όμως έχασε

Ασκληπιός-Γιάννενα Α.Σ.
2-3
    Παρά το πολύ καλό ξεκίνημα του Ασκληπιού, με την άνετη επικράτηση στο 1ο σετ με 25-17, το εκκωφαντικό 25-8 του 2ου σετ, το 23-21 του 3ου σετ αλλά και το 16-12 του 4ου σετ παρ΄ όλα αυτά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη χάνοντας το παιχνίδι με 2-3 από την ομάδα των Ιωαννίνων.
    Στο 1ο σετ μετά το αρχικό 1-3 ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά κάνοντας διαδοχικά το 11-7 και 20-13 παίρνοντας το σετ με 25-17.
    Στο 2ο σετ  ήταν απ΄την αρχή καταιγιστικός με την διαφορά να εκτοξεύεται συνεχώς, 11-3 και 20-4 φτάνοντας στο 25-8.
    Στο 3ο σετ η ομάδα των Ιωαννίνων προσπάθησε να μπεί στο παιχνίδι με το σκορ μετά το 7-7 να ανοίγει υπερ του 12-15 για να έχουμε την ισοφάριση 17-17 και με τον Ασκληπιό να κάνει το 23-21. Συνεχόμενα λάθη έδωσαν το δικαίωμα στα Γιάννενα να μείνουν στο παιχνίδι καταφέρνοντας τελικά να πάρουν το σετ με 27-29.
   Στο 4ο σετ ο Ασκληπιός προηγήθηκε 9-5 και 16-12 φτάνοντας στο 19-19 με την ομάδα των Ιωαννίνων να παίρνει τελικά το σετ με 22-25
 Στο 5ο σετ τα πράγματα δεν πήγαν καθόλου καλά για τον Ασκληπιό με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται απ΄την αρχή φτάνοντας στην κατάκτηση του σετ με 11-15, παίρνοντας έτσι την νίκη με ολική ανατροπή
  Με την ομάδα των Ιωαννίνων αγωνίστηκαν και οι Κουκουτή Όλγα και Κουκουτή Ιωάννα αδελφές της Προπονήτριας του Ασκληπιού, που ξεκίνησαν απ΄τον Ασκληπιό και από φέτος λόγω σπουδών βρίσκονται στα Γιάννενα. Η Διοίκηση του Ασκληπιού υποδεχόμενη τις 2 αθλήτριες απένειμε στην κάθε μία από μία ανθοδέσμη και από ένα μπλουζάκι της ομάδας με τις υπογραφές των παικτριών.
Τα σετ 1ο 25-17, 2ο 25-8, 3ο 27-29, 4ο 22-25, 5ο 11-15
Διαιτητές: 1ος Χλωρός Χ. 2ος Μπατσίλα Δ. Γραμματεία. Ρέμπελου Μ.