English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 19 Μαρτίου 2018

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ-Ήττες παγκορασίδων Α και Β στην Καλαμπάκα

Με ήττες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα παγκορασίδων οι μικρές του Ασκληπιού.
Τόσο οι παγκορασίδες Α όσο και οι Β γνώρισαν την ήττα από τον Φιλαθλητικό Καλαμπάκας στους αγώνες που έδωσαν το Σάββατο 17/03/2018. Οι παγκορασιδες Β άνοιξαν την αυλαία και γνώρισαν την ήττα με σκορ 3-0 καθώς είχαν να αντιμετωπίσουν έναν αντίπαλο πιο έτοιμο.
Τα σετ 25-9, 25-15, 25-13.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ (Τσικέλης):Παπαδήμα, Κακαγιάννη, Σιούτα, Πλακιά, Φίλου, Παπαδημητρίου, Κοτάρι, Γκοτζαμάνη, Τσιαντούλα, Παπαδοπούλου, Αυγέρη , Μπατζίμα,Σακελλαρίδη.
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Βασίλεβα):Τσόγκα,Στεφανή Κοντοκώστα, Γκιούρκη,Καρατζά, Σκέμπη.
Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήραν οι Παγκορασίδες Α. Έγινε ένα πολύ όμορφο και γεμάτο παιχνίδι ,με τις παίκτριες και των δύο ομάδων να τα δίνουν όλα για τη νίκη .Παίχτηκαν υπέροχες φάσεις, βγήκαν απίστευτες άμυνες, κυνηγήθηκε κάθε μπαλιά και τα κορίτσια πρόσφεραν πολύ όμορφο θέαμα
΄ Τελικά η ομάδα της Καλαμπάκας βγήκε νικήτρια με σκορ 3-1 αν και δεν είναι υπερβολή να πούμε οτι το σκορ κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Τα σετ 25-21, 20-25, 225-22, 25-22.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Τσικέλης): Βάλλα, Δημητριου, Καραλή, Σακελαρίδη Π, Κοντοτόλη, Σακελαρίδη Ε. Καρακωστα, Πλακιά, Γκαντάλη, Πλακιά, Βλησάρη.
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Βασίλεβα): Κόκκαλη,Γκιούρκη, Βασδέκη, Ταρατόρα, Τζίκα, Μπρουσιάκη, Κολίτσα, Μπαντίκου, Σούλκο, Φουτσιτζή, Παππά, Μάρτη.