English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2018

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ-Ήττα στην πρεμιέρα

Την ήττα, εντός έδρας, γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Ασκληπιού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Α2 γυναικών, από την ομάδα του Ν.Βότση.
Η φιλοξενούμενη ομάδα εκμεταλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το μουδιασμένο ξεκίνημα του Ασκληπιού και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης κερδίζοντας με άνεση το 1ο σετ 13-25.
Στο 2ο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε ριζικά, ο Ασκληπιός αφυπνίστηκε, πήρε μικρό προβάδισμα στο σκορ, 5-3, 9-7. Το σετ πήγαινε πόντο-πόντο, 11-11-, 17-17 καθώς καμία ομάδα δεν μπορούσε να πάρει κεφάλι. Στα κρίσιμα σημεία όμως κάποιες βεβιασμένες επιλογές έδωσαν το δικαίωμα στην φιλοξενούμενη ομάδα να περάσει μπροστά 21-22 και 21-24 για πάρει τελικά το σετ με 21-25.
Στο 3ο τα κορίτσια του Ν.Βότση ξεκίνησαν καλύτερα 0-5, 5-10, 9-12,14-18, είχαν ένα σταθερό προβάδισμα και πήραν το σετ με 20-25.