English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2011

Νίκη στο Φιλικό για τις Γυναίκες

Α.Ο. Σουφλαριών – Α.Σ. Ασκληπιός
1-2
            Με νίκη σε φιλικό συνεχίστηκε η προετοιμασία των Γυναικών λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που έγινε στη Λάρισα η ομάδα του Ασκληπιού επιβλήθηκε του Α.Ο. Σουφλαρίων με 1-2 σετ.
            Ήταν μια καλή εμφάνιση για Την ομάδα του Ασκληπιού που δείχνει ότι η περίοδος της προετοιμασίας αρχίζει να αποδίδει καρπούς.
             Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 0-7. Στο σημείο αυτό είχαμε μια αντίδραση της ομάδας των Σουφλαρίων που πήραν κάποιους πόντους Κάνοντας το σκορ 5-10. Από εκεί και μετά είχαμε διαδοχικούς πόντους από τον Ασκληπιό που αφού έκανε το 8-16 και 11-21 πήρε το σετ με 14-25.
            Στο 2ο σετ οι ομάδες σημείωναν διαδοχικού πόντους μέχρι το 9-9. Από το σημείο αυτό ο Ασκληπιός έκανε ένα σερί 0-6 ξεφεύγοντας στο σκορ με 9-15. Νέα αντίδραση από την ομάδα της Λάρισας και γίνεται το 18-18. Νέο 0-6 για τον Ασκληπιό και το σκορ γίνεται 18-24, παίρνοντας και αυτό το σετ με 20-25.
            Στο 3ο σετ έπεσε ο ρυθμός από πλευράς Ασκληπιού και δόθηκε η ευκαιρία στην ομάδα της Λάρισας να ξεφύγει με 9-3 και 13-6 για να κερδίσει τελικά το σετ με 25-17, κάνοντας το 1-2.
Τα σετ (1η Α.Ο.Σουφλαρίων) 1ο 14-25, 2ο 20-25, 3ο 25-17.

Επαιξαν: Α.Σ.Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ) Τεντολούρη Μ. Χαλκιαδάκη Β. Μουρατλάρι Β. Σκρέτα Χ. Γιαννοπούλου Κ. Χατζή Β. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Βουλγαράκη Κ. Γκουτζιούπα Ε. Σακελλαρίου Κ. Τόλλιου Ε.