English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Β΄ Φάση Κορασίδων Ασκληπιός – Δεσκάτη 3-0

Με νίκη ξεκίνησε την Β΄Φάση η ομάδα των Κορασίδων του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας την Κυριακή 11/3/2012 τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν της ομάδας του Γ.Σ. Δεσκάτης με σκορ 3-0.
   Παίζοντας κατά διαστήματα καλό volley ο Ασκληπιός δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει κάτι από αυτό το παιχνίδι και έτσι ήρθε φυσιολογικά αυτό το 3-0.
   Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε και δυνατά προηγήθηκε 5-1 και 12-6 για να πάρει το 1ο σετ με 25-12.
    Στο 2ο σετ η Δεσκάτη προηγήθηκε με 0-3. Με ένα σερί 6-0 ο Ασκληπιός μπήκε μπροστά με 6-3. Άμεση αντίδραση από την ομάδα της Δεσκάτης που με ένα σερί 3-10 έκανε το σκορ 9-13 για την Δεσκάτη. Δεν είχε όμως συνέχεια η προσπάθεια και ο Ασκληπιός αφού έκανε το 13-13, πέρασε μπροστά στο σκορ, για να πάρει τελικά το σετ με 25-17.
    Στο 3ο σετ είχαμε ισοπαλία 5-5 και από εκεί και πέρα περνάει μπροστά ο Ασκληπιός και αφού έκανε το 17-12 πήρε τελικά το σετ με 25-15, κάνοντας το 3-0.

Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-12 σε 23΄, 2ο 25-17 σε 27΄3ο 25-15 σε 17΄
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Βουλγαράκη Κ. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Γεωργίου Α. Σακελλαρίου Κ. Κουκουτή Ο. Τόλλιου Ε. Γκουτζιούπα Ε. Κουκουτή Ι. Ζώη Θ.
Γ.Σ. Δεσκάτης (Τσιάκαλος Γ.) Κοτίτσα Λ. Σουβατζόγλου Μ. Κορδήλα Κ. Πνευματικού Α. Ζιάννου Μ. Τσιούκα Α. Πιπίλα Α. Τσιγάρα Δ. Καψάλη Ε.