English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

Νίκη Κορασίδων – Ήττα Παίδων

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός της σημερινής μέρας για τις ομάδες του Ασκληπιού.
Οι Κορασίδες επιβλήθηκαν στο Κλειστό της Καλαμπάκας της ομώνυμης ομάδας με 3-0, ενώ οι Παίδες ηττήθηκαν στο Κλειστό της Μπάρας από το ΣΠΑ Καρδίτσας με το ίδιο σκορ.
Πρωτάθλημα Κορασίδων
Α.Ο Καλαμπάκας – Α.Σ. Ασκληπιός
0-3
Τέταρτη νίκη για της Κορασίδες του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας. Τα κορίτσια επιβλήθηκαν του Α.Ο. Καλαμπάκας με σκορ με 3-0 κλείνοντας την πρώτη φάση του πρωταθλήματος αήττητες και χωρίς μάλιστα να χάσουν ούτε ένα σετ στους αγώνες που έχουν δώσει.
Στο 1ο σετ οι δύο ομάδες εναλλάσσονται στο σκορ μέχρι το 9-9. Από το σημείο αυτό τα κορίτσια του Ασκληπιού άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ 12-17 και 14-21 πήραν το σετ με 17-25.
Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ομάδα της Καλαμπάκας να διεκδικήσει κάτι 1-6 και 9-18 κερδίζοντας και το 2ο σετ με 10-25.
Στο 3ο σετ ίδια εικόνα με τον Ασκληπιό να ξεκινάει με 1-12 και 6-18 παίρνοντας τελικά και αυτό το σετ με 10-25.
Τα σετ (1η Καλαμπάκα) 1ο 17-25 σε 25΄, 2ο 10-25 σε 18΄, 3ο 10-25 σε 18΄.
Έπαιξαν Α.Ο. Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Ταραλάγκα Ι. Βλαχογιάννη Ε. Κοντοτόλη Π. Τσίγκα Α. Ταμπουρά Ε. Τάτση Π. Τσικέλη Π. Γιαννούλα Χ. Τζανίκα Κ. Μπόμπολα Μ.
 Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Βουλγαράκη Κ. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Μάντζιου Τ. Σακελλαρίου Κ. Κουκουτή Ο. Τόλλιου Ε. Γκουτζιούπα Ε. Ζώη Θ. Κουκουτή Ι.

Πρωτάθλημα Παίδων
 Α.Σ. Ασκληπιός - ΣΠΑ Καρδίτσας
0-3

Την ήττα γνώρισε οι ομάδα των Παίδων στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος από την ομάδα του ΣΠΑ Καρδίτσας στο Κλειστό της Μπάρας με σκορ 0-3. Ήταν ένα παιχνίδι χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον μια και οι δύο ομάδες έχουν προκριθεί στο Final Four της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας όπου θα βγεί ο Πρωταθλητής της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ.
     Στο 1ο σετ τα παιδιά του Ασκληπιού ξεκινήσανε καλά και προηγήθηκαν 5-3 και 12-9  για να ισοφαρίσει η ομάδα της Καρδίτσας σε 13-13. Από εκεί και μετά ο ΣΠΑΚ πέρασε μπροστά και κέρδισε το σετ με 20-25.
   Στο 2ο σετ η ομάδα της Καρδίτσας ήταν καταιγιστική και εκμεταλλευόμενη τα πολλά λάθη των παικτών του Ασκληπιού πήρε άνετα το σετ με 8-25.
  Το 3ο σετ ήταν όλος ο αγώνας. Και οι δύο ομάδες παίξανε πολύ καλό volley είχαμε συνεχείς αλλαγές στο σκορ. 3-6 για την Καρδίτσα 8-8 και12-12. Εδώ πήρε μικρό προβάδισμα οι Καρδίτσα 15-17 για να κάνει ο Ασκληπιός το 18-18. Νέα ισοφάριση 21-21 και 24-24 όπως και 26-26 για ν απάρει τελικά το σετ η ομάδα της Καρδίτσας με 26-28.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 20-25 σε 31΄, 2ο 8-25 σε 16΄, 3ο 26-28 σε 32΄.
Έπαιξαν ΣΠΑ Καρδίτσας (Θεοδωρίδης Σ.) Σταμούλης Ε. Καρράς Θ. Ζιαζιόπουλος Π. Μαλλιώρας Α. Ζιαζιόπουλος Γ. Βασιλάκος Αντωνίου Π. Μάντζιος Φ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Ντινόπουλος Μ. Μακράκης Δ. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Αναγνώστου Αρ. Αποστολίδης Αλ. Κερασοβίτης Ν. Θάνος Μ. Τσιρέπας Σ. Θεοδωράκης Φ. Ραπτοτάσιος Μ.