English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Νίκες για Παμπαίδες - Παγκορασίδες

Πρωτάθλημα  Παμπαίδων
Γ.Σ. Αργώ – Α.Σ. Ασκληπιός
0-3

Με νίκη πέρασαν μέσα από το Βόλο οι Παμπαίδες του Ασκληπιού. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό Β. Παρασκευόπουλος τα αγόρια του Ασκληπιού πήραν η νίκη με 3-0 σετ συνεχίζοντας αήττητοι στο πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδας.
        Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε δυνατά 3-9 και 6-15 για να πάρει το σετ με 12-25.
      Στο 2ο σετ ίδια εικόνα 3-7 και 11-16 με την Αργώ να προσπαθεί να ακολουθήσει στο σκοράρισμα 17-20 αλλά ο Ασκληπιός κατάφερε να πάρει και αυτό το σετ με 19-25.
       Στο 3ο σετ ο υθμός έπεσε για τον Ασκληπιό, δίνοντας τη δυνατότητα στην Αργώ να κάνει το 14-14. Νέα ισοπαλία 18-18 που όμως δεν είχε συνέχεια και ο Ασκληπιός πήρες και αυτό το σετ με 22-25.
Τα σετ (1η Αργω) 1ο 12-25, 2ο 19-25, 3ο 22-25.

Έπαιξαν Γ.Σ. Αργώ (Σταυρακοπούλου) Λομσάτζε Δ Μαρδέλης Γ. λεμονής Α. Πιτσιάβας Δ. τσιανάβας Α. Σδρούλιας Σ. Φουρκιώτης Κ. Μπαράμ Χ. Λάλας Π.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Ραπτοτάσιος Μ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Γ. Βήτας Σ. Σταφυλάς Ν. Γεωργίου Η. Βαρδούλης Σ. βαρδούλης Γ. Τσιρέπας Σ. Κελεπούρης Φ. Θάνος Μ. Σακελαρίου Η.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων
Α.Σ. Ασκληπιός – Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας
3-2
   Νίκη με ανατροπή για την ομάδα των παγκορασίδων με αντίπαλο την Ελασσόνα. Χρειάστηκε το 5ο σετ για να καταφέρουν οι παγκορασίδες του Ασκληπιού να πάρουν τη νίκη. Παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν με 0-2, είχαν τη δύναμη να ανατρέψουν την κατάσταση, παίρνοντας άλλη μία νίκη που κατά πάσα πιθανότητα τις οδηγεί στα προκριματικά για την είσοδο στο Final 4 της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας.
     Στα 2 πρώτα σετ η ομάδα της Ελασσόνας φάνηκε πιο έτοιμη για να πάρει τη νίκη και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του Ασκληπιού, κατάφερε να πάρει και τα 2 σετ με 22-25.
     Στο 3ο σετ η εικόνα άλλαξε με τον Ασκληπιό να έχει βρεί λύσεις και περιορίζοντας τα λάθη πήρε το σετ με 25-19.
      Στο 4ο ίδια εικόνα και ο Ασκληπιός κάνει το 2-2 στα σετ παίρνοντας και αυτό με 25-19.
     Η αλλαγή της ψυχολογίας από την ισοφάριση έδωσε την ώθηση και τα κορίτσια του Ασκληπιού κατάφεραν να πάρουν και το 5ο σετ με 15-12.

Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 22-25, 2ο 22-25, 3ο 25-19, 4ο 25-19, 5ο  15-12.

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Γεωργίου Μ. Προβίδα Κ. Χύτα Μ. Μακράκη Γ.
Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας (Παναγιώτου Β.) Γκαραβέλη Ν. Κόμη Ν. Παναγιώτου Α. Παπαδοπούλου Ζ. Μπακρατσά Ν. Λέκκα Ε. Πούρικα Α. Παπαδοπούλου Ο. Μπελάη Κ.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Β΄
3-1
      Νίκη και για τις Παγκορασίδες Β΄ του Ασκληπιού. Παίζοντας πάρα πολύ καλό volley οι μικρές του Ασκληπιού πήραν τη νίκη απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της Ελασσόνας.
       Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του παιχνιδιού μόνο στο 2ο και 3ο σετ ο Ασκληπιός αντιμετώπισε προβλήματα χάνοντας μάλιστα το 2ο σετ. Στο υπόλοιπο μέρος του παιχνιδιού η απόδοση των κοριτσιών ήταν τέτοια που δεν επέτρεψε την ομάδα της Ελασσόνας να διεκδικήσει τη νίκη.
            Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-12, 2ο 13-25, 3ο 25-23, 4ο 25-15.

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Γεωργίου Η. Παπαθεοδώρου Ε. Ζολώτα Ρ. Βράκα Ρ. Βράκα Θ. Βασιλοπούλου Δ. Πράπα Β. Τσιούκα Γ. Λύτρα Α. Γατσά Ε. Θεοδώρου Ι. Σκούρα Ε. Κόκκαλη Σ. Χασιώτη Μ. Μπουρλή Ι.
Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας (Παναγιώτου Β.) Μαστοδήμου Μ. λάναρη Σ. Ζουρλανδάνη Η. Γκρούμτσια Γ. Λάναρη Α. Τσιμπόλη Β. Γεωργιάδη Ε. Διβράμη Δ. Καζαντζή Α. Παπαχρήστου Ε. Κορακίδη Ε. Κουτσομάρκου Β.