English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Τρίτη 16 Ιουλίου 2013

Περιφερειακό Πρωτάθλημα beach volley juniors REGIONAL

Χρυσό μετάλλιο για Τόλλιου και Ντιρογιάννη

Πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα το διήμερο 15-16/7, το περιφερειακό πρωτάθλημα beach volley  juniors REGIONAL Ε.Σ.ΠΕ.ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ για τις κατηγορίες Κ19 και Κ16 αγοριών και κοριτσιών.
   Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα γίνεται υπό την αιγίδα των Περιφερειών και οι πρωταθλητές παίρνουν μέρος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα .
      Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Κ 16 των κοριτσιών, κατέκτησαν οι αθλήτριες του Ασκληπιού Τόλλιου Ελένη και Ντιρογιάννη Αγγελική. Συγχρόνως πήραν και το εισιτήριο και θα εκπροσωπήσουν την Περιφέρεια Κεντρικής Ελλάδας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα beach volley  juniors που θα γίνει στην Αθήνα το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου
      Από την ομάδα του Ασκληπιού ( που μετείχε με 6 ομάδες κοριτσιών) και πήραν μέρος και στις 2 κατηγορίες μετείχαν