English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Νίκη με ανατροπή για τις γυναίκες

Ασκληπιός-Φθία Λαμίας
3-1

Παρά το κακό ξεκίνημα, όπου βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 οι γυναίκες του Ασκληπιού τελικά πήραν την νίκη με 3-1 επί της Φθίας Λαμίας, και συνεχίζουν να βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος που οδηγεί στην Α2 Εθνική κατηγορία.
      Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός πήρε απ την αρχή μια μικρή διαφορά 11-9 και 17-15, τα αρκετά λάθη όμως στη συνέχεια έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα της Λαμίας να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και να προηγηθεί με 20-24 για να κάνει ο Ασκληπιός το 25-25 δεν είχε όμως συνέχεια και το σετ πήγε στη Φθία με 25-27.
    Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε απ την αρχή μπροστά στο σκορ 10-8 και 16-11 για να πάρει το σετ με 25-22. Το 3ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Ασκληπιό να μην αφήνει περιθώρια στην αντίπαλο προηγούμενος με 12-5 και 20-7 πήρε το σετ 25-12. Ίδια εικόνα στο 4ο με τον Ασκληπιό να κάνει το 9-4 και  16-6  παίρνοντας και αυτό το σετ με 25-12 και τον αγώνα με 3-1.
Τα σετ 1ο 25-27, 2ο 25-22, 3ο 25-12, 4ο 25-12.