English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016

Ήττα γυναικών και ανδρών-δεν τα κατάφεραν οι παγκορασίδες Β΄

Ασκληπιός-ΑΣΚ Λαγκαδά
1-3

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα του φετινού πρωταθλήματος. Μετά την μεγάλη νίκη επί των Μακεδόνων Αξιού η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη με των Ασκληπιό να γνωρίζει την ήττα απ΄ τον Λαγκαδά, εξανεμίζοντας κάθε ελπίδα για την είσοδο στα μπαράζ. Το Σάββατο ο Ασκληπιός ταξιδεύει στην Θεσ/νίκη για να αντιμετωπίσει τον Ηρακλή στο τελευταίο παιχνίδι της φετινής περιόδου, που κατά γενική ομολογία κρίνεται απόλυτα επιτυχημένη.
Στα του αγώνα τώρα, στο 1ο σετ ο Λαγκαδάς μετά το αρχικό 7-7 άνοιξε την διαφορά 11-14 και 12-17 με τον Ασκληπιό να κάνει το 23-24 αλλά χωρίς συνέχεια και το σετ πήγε στον Λαγκαδά με 23-25.
 Στο 2ο ο Λαγκαδάς μπήκε απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ 4-7 και 10-16 για να πάρει το σετ με 14-25. Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και καταφέρνοντας να πάρει απ΄την αρχή διαφορά 9-4 και 15-9 πήρε το σετ με 25-15, κάνοντας το 1-2.
Παρά την μείωση του σκορ η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη με τον Λαγκαδά να μπαίνει μπροστά στο σκόρ στο 4ο σετ 6-9 και 13-18 παίρνοντας τελικά και αυτό το σετ με 17-25.
Τα σετ 1ο 23-25, 2ο 14=25, 3ο 25-15, 4ο 17-25

Συνθέσεις
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Κοτσίρα Δ./λ (47% καλές υπ.) Γεωργοπούλου Α 6π.(6/11επ.). Μακράκη Γ. .(1μπλοκ) Γιάννη Β..(2/6επ. 1άσσο 4μπλοκ)) Τόλλιου Ε. 3π.(3/11επ.) Χατζηχριστοδούλου Α. .(6/29επ. 2άσσους) Γεωργίου Μ. Βουλγαράκη Κ. .(1/9επ. 1άσσο)) Προβίδα Κ. .(3/7επ. 1άσσους 3μπλοκ) Παπαθεοδώρου Ε. Γατσά Ε. Ντιρογιάννη Α. .(6/21επ. 2άσσους)  Χύτα Μ.
ΑΣΚ Λαγκαδά (Γεωργιάδης Γ.) Τορλαχίδου Μ. Σωτήρογλου Γ./λ. Σερπέτσα Γ. Δημητριάδου Γ. Γραμμένου Σ. Αντωνίου Γ. Στοϊου Χ. Κατσάκου Δ. Σιδηρά Κ. Κλέπκου Μ. Καρακόλη Μ. Μπαταράκα Ε.

Πρωτάθλημα ανδρών
Φθία Λαμίας-Ασκληπιός
3-0

Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην Φθία Λαμίας γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. η ομάδα της Λαμίας επέβαλε απ΄την αρχή τον ρυθμό της καταφέρνοντας να πάρει άνετα το 1ο σετ με 25-14. Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός προσπάθησε να αντιδράσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι χάνοντας τελικά το σετ με 25-22. Στο 3ο σετ η εικόνα ίδια με το 1ο με την Φθία να μπαίνει απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ κάνοντας το 25-12.

Τα σετ 1ο 25-14, 2ο 25-22, 3ο 25-12
Συνθέσεις
Ασκληπιός Γραββάνης Δ. Τσιγαρίδας Λ. Νήρρας Α. Γούλας Ε. Βαϊόπουλος Ε. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α. Λιανός Α.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Β΄
Φιλ/κός Καλαμπάκας-Ασκληπιός
3-0

Δεν τα κατάφεραν οι μικρές του Ασκληπιού στον πρώτο επίσημο αγώνα του φετινού πρωταθλήματος γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον Φιλαθλητικό στην γειτονική Καλαμπάκα.
Τα σετ 1ο  25-11, 2ο 25-18, 3ο 25-13