English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

Παράσταση για ένα ρόλο οι Γυναίκες

Ασκληπιός – Αργώ Βόλου
3-0

Με νίκη έκλεισαν τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος οι γυναίκες του Ασκληπιού. Στο πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι τώρα κατάφεραν να επιβληθούν στο ΕΑΚ Τρικάλων, της Αργώ Βόλου με σκορ 3-0, συνεχίζοντας με νίκη την πορεία στο πρωτάθλημα.
     Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο αήττητες μέχρι τώρα ομάδες του πρωταθλήματος και όσοι βρέθηκαν στο Κλειστό απόλαυσαν δυνατές μονομαχίες στο φιλέ, μια και στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα παίχτηκε volley υψηλού επιπέδου.
     Στο 1ο σετ η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε με 0-6, 5-8 και 13-16. Τα κορίτσια του Ασκληπιού όμως δεν παρέδωσαν τα όπλα και αφού έγινε το 18-18 και 20-20, πήραν τελικά το σετ με 25-22.
       Το 2ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο για τον Ασκληπιό. Προηγήθηκε με 6-0 και 13-3 για να πάρει τελικά το σετ εύκολα με 25-9.
        Στο 3ο σετ η ομάδα του Βόλου προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, προηγήθηκε 8-13 και 10-18. Με ένα επιμέρους σερί 11-3, ο Ασκληπιός κάνει το 21-21. Νέα ισοπαλία 23-23 και 24-24 και το σετ πάει στον Ασκληπιό με 26-24.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-22 σε 30΄, 2ο 25-9 σε 22΄, 3ο 26-24 σε 23΄.

Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Γκουτζιούπα Ε Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν.  Γιαννοπούλου Κ. Μουρατλάρι Β.  Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Χύτα Μαριάννα
Α.Σ. Αργώ Βόλου (Σταθόπουλος Ε.) Βούλγρη Λ. Παρισάκη Ι. Καλοφορίδη Μ. Γεωργούλα Κ. Διάλλα Β. Κωστάμη Ε. Παπανικολάου Μ. Λεφάκη Μ. Τάσσου Α. Καραναστάση Α. Παπαθανασίου Σ. Κωστάμη Φ.