English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Στο final four οι Παίδες 1 νίκη και 1 ήττα οι Κορασίδες

Πρωτάθλημα Κορασίδων Β΄
Α.Ο. Καλαμπάκας – Α.Σ. Ασκληπιός
1-3 σετ
       Με νίκη συνέχισαν στο πρωτάθλημα οι κορασίδες Β΄ του Ασκληπιού. Παίζοντας στη γειτονική Καλαμπάκα επιβλήθηκαν του Α.Ο.Κ. σε σκορ 3-1.
        Το 1ο σετ ήταν ένας μονόλογος του Ασκληπιού που εκμεταλλευόμενος το καλό σερβίς προηγήθηκε με 0-8 και 3-21 παίρνοντας τελικά το σετ με 7-25.
          Στο 2ο σετ η εικόνα άλλαξε, με την ομάδα της Καλαμπάκας να οδηγεί το σκορ 5-4 και 12-6 για να φέρει το παιχνίδι τα ίσια ο Ασκληπιός 19-19. Νέα ισοπαλία 24-24, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν εναλλάξ για να καταλήξει τελικά το σετ στον Ασκληπιό με 27-29.
         Στο 3ο σετ η ομάδα της Καλαμπάκας μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ 11-6 και 19-15 για να πάρει τελικά το σετ με 25-17.
     Στο 4ο σετ η εικόνα άλλαξε με τον Ασκληπιό να οδηγεί το σκορ 2-7 και 16-20 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-19.
Τα σετ (1η Α.Ο.Κ.) 1ο 7-25 σε 15΄, 2ο 27-29 σε 27΄, 3ο 25-17 σε 22΄, 4ο 19-25 σε 32΄.

Επαιξαν Α.Ο. Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Καραπάτσα Ε. Τσίλη Ε. Ζάρα Ε. Χαρίση Β. Κόλιου Φ. Τζανίκα Κ. Τσικέλη Π. Μπόμπολα Μ. Γκανούλη Ν. Σιάπκα Μ. Τάτση Π. Γιαννούλα Χ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Λεπενιώτη Ν. Χύτα Μ. Κουκουτή Ι. Παπαθεοδώρου Ε. Φαρμάκη Ε. Προβίδα Κ. Μακράκη Γ. Γεωργίου Μ. Μουζακιάρη Μ. Κρύου Ε. Θεοδώρου Ε. Τσώλα Μ.

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Ε.Α. Λάρισας – Α.Σ. Ασκληπιός
3-1 σετ
        Δεν τα κατάφεραν οι κορασίδες Α΄, στη Λάρισα και γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα από την Ε.Α. Λάρισας στο Κλειστό της Νεάπολης με σκορ 3-1. Παρότι ξεκίνησαν καλά και πήραν το 1ο σετ, η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη και έτσι ήρθε η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα
Τα σετ (1η ΕΑΛ) 1ο 20-25 σε 27΄, 2ο 25-17 σε 30΄, 3ο 25-17 σε 30΄, 4ο 25-17 σε 24΄.

Έπαιξαν Ε.Α. Λάρισας (Πνάκας Π.) Μπέη Θ. Σουλτούκη Χ. Τάσση Β. Καλαμάτα Σ. Λάμαρη Ι. Ντιμπουρλιάγκα Α. Κουτσονάσιου Δ. Μαδένογλου Ε. Γεροκώστα Σ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γκουτζιούπα Ε. Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Μπέλλου Ε.

Πρωτάθλημα Παίδων
Στο Final four οι Παίδες
Α.Σ. Ασκληπιός – ΣΠΑ Καρδίτσας
3-0 σετ
      Στο Final four του πρωταθλήματος Παίδων προκρίθηκαν οι παίδες του Ασκληπιού, μετά και την σημερινή τους νίκη επί του ΣΠΑ Καρδίτσας ανεξαρτήτως αποτελέσματος στο τελευταίο παιχνίδι.
       Παίζοντας κατά διαστήματα πάρα πολύ καλά, οι παίδες του Ασκληπιού δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα της Καρδίτσας και δίκαια επιβλήθηκαν με σκορ 3-0.
       Στο πρώτο σετ τα παιδιά του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά και αφού προηγήθηκαν με 10-3 και 19-10 πήραν τελικά το σετ με 25-14.
     Στο ο σετ η μάδα της Καρδίτσας προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση, ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ 2-7, 11-14, 16-21. Στο σημείο αυτό ο Ασκληπιός αντέδρασε κάνοντας το 23-23 για να πάρει τελικά το σετ με 26-24.
       Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός ξέφυγε στο σκορ 10-6 και 13-8 για να φέρει το παιχνίδι στα ισοφαρίσει Καρδίτσα 15-15. Με ένα σερί 10-3 ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 25-18.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-14 σε 22΄, 2ο 26-24 σε 25΄, 3ο 25-18 σε 21΄.

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.) Μακράκης Δ. Τσιρέπας Σ. Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Θάνο Μ. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Ραπτοτάσιος Μ. Αναγνώστου Α. Παυλίδης Α. Βαρδούλης Σ. Σταφυλάς Ν.
 ΣΠΑ Καρδίτσας (Αθανασόπουλος Β.) Βασιλάκος Χ. Μαλλιώρας Α. Αντωνίου Π. Παπαδόπουλος Σ. Μοϊάνος Δ. Φούκας Π. Τσιάκαλος Κ.