English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Ήττα για άνδρες, νίκη για γυναίκες

Πρωτάθλημα Ανδρών
Α.Σ. Ασκληπιός – Α.Ψ.Λ. Μεδεών
2-3
    Η διαδικασία του 5ου σετ χρειάστηκε για να βγεί νικητής στο παιχνίδι των ανδρών μεταξύ του Ασκληπιού και του Μεδεών. Νικητής τελικά αναδείχτηκε η ομάδα της Βοιοτίας με σκορ 2-3.
      Στο 1ο σετ η ομάδα του Μεδεών μπήκε δυνατά κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ 6-12 και 10-19 για να πάρει το σετ με 14-25.
    Στο 2ο σετ η εικόνα ήταν διαφορετική, με τον Ασκληπιό να διορθώνει κάποια πράγματα στο παιχνίδι του και αφού πέρασε μπροστά στο σκορ 11-10, κατάφερε να ανοίξει τη διαφορά κάνοντας το 20-16 κερδίζοντας τελικά το σετ με 25-18.
    Στο 3ο σετ καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει διαφορά με το σκορ να είναι διαδοχικά  20-20, 23-23, για να πάρει τελικά τη νίκη η ομάδα του Μεδεών με 24-26.
     Στο 4ο σετ ο Ασκληπιός δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στον αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι, καταφέρνοντας να πάρει το σετ με 25-14.
    Στο 5ο σετ είχαμε διαδοχικά 3-3, και 6-6. Από το σημείο αυτό ο Μεδεών κατάφερε να ξεφύγει με διαδοχικούς πόντους παίρνοντας τελικά το σετ με 9-15.
Τα σετ ( 1ος Ασκληπιός) 1ο 14-25, 2ο 25-18, 3ο 24-26, 4ο 25-14, 5ο 9-15.

Έπαιξαν Α.Σ. Ακληπιός (Γούλας Θ.)  Γούλας Θ. Παπαδήμας Μ. Αναγνώστου Α. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Μακράκης Δ. Λιανός Α. Τσιώλης Ι. Ντινόπουλος Μ. Τεντολούρης Α. Ράντος Π.
ΑΨΛ Μεδεών (Τσοκανάς Σ.) Αντωνάκης Η. Τοπάλης Γ. Στένος Π. Φιλιππίδης Β. Παπαδούλης Π. Λύτρας Α. Στόϊα Ι. Ταλιαμπές Π.

Πρωτάθλημα Γυναικών
3-0
     Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού μία αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος. Ο σημερινός αγώνας ήταν ο τελευταίος εντός έδρας για τις γυναίκες του Ασκληπιού. Ακολουθεί η τελευταία αγωνιστική, όπου ο Ασκληπιός θα ταξιδέψει στο Βόλο για να αντιμετωπίσει την ομάδα της Αργούς, σε ένα παιχνίδι που ο νικητής θα κερδίσει το εισιτήριο για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία.
     Στα του σημερινού παιχνιδιού, ο Ασκληπιός δεν συνάντησε καμιά δυσκολία για να φτάσει στη νίκη με το καθαρό 3-0.
      Στο 1ο σετ μπαίνοντας δυνατά κατάφερε να προηγηθεί 12-4 και 19-8 παίρνοντας το σετ με 25-10.
   Στο 2ο σετ η ομάδα του Μεδεών προσπάθησε να δημιουργήσει προβλήματα και εκμεταλλευόμενη στιγμές αδράνειας του Ασκληπιού ήταν κοντά στο σκορ 10-8 και 20-20 χωρίς όμως συνέχεια, με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ με 25-23.
      Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός πήρε από την αρχή διαφορά στο σκορ 11-5 για να πάρει τελικά το σετ με 25-16.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-10, 2ο 25-23, 3ο 25-16

Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Μουρατλάρι Β. Γιαννούλη Κ. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Βουλγαράκη Κ. Λεπενιώτη Ν. Γιαννοπούλου Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Ντιρογιάννη Α.
ΑΨΛ Μεδεών (Τσόκανος Σ) Κατσαντώνη Αθ. Κόντε Ι. Κόκκινου Χρ. Καρακώστα Β. Στούκη Νικ. Σαλίπα Αγγ. Ναβροζίδου Χ. Σωτηρίου Ε. Ράπτη Π.