English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Νίκησε και τον Αμπελώνα

2η Μέρα
Φιλ/κος Αμπελώνα- Ασκληπιός
0-3
         Με νίκη και επί του Φιλ/κου Αμπελώνα, και μάλιστα με καθαρό σκορ 3-0, έκλεισε τη 2η μέρα του Final 4 κορασίδων ο Ασκληπιός. Μετά και την σημερινή νίκη ο αυριανός αγώνας αποτελεί ουσιαστικά και τον τελικό του Final 4 Κορασίδων αφού ο νικητής θα είναι και ο Πρωταθλητής της ΕΣΠΕΚΕΛ.
       Αντίπαλοι θα βρεθούν ο Ασκληπιός και η Ε.Α. Λάρισας, η οποία σήμερα νίκησε τον Φιλ/κο Λαρισαϊκό με σκορ 3-1.
      Στα του σημερινού παιχνιδιού τώρα και στο 1ο σετ οι δυο ομάδες πήγαν μαζί στο σκοράρισμα μέχρι το 6-6. Από το σημείο αυτό η ομάδα του Αμπελώνα με ένα 3-0, κάνει το 9-6, για να έχουμε νέα ισοπαλία 12-12. Ο Αμπελώνας πήρε πάλι κεφάλι κάνοντας το 20-14. Με ένα σερί 1-11 ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 21-25.
          Στο 2ο σετ τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν από την αρχή μπροστά στο σκορ 5-10 και 9-16 για να πάρουν και αυτό το σετ με 20-25.
         Στο 3ο σετ ίδια εικόνα 1-5 και και 9-11 για τον Ασκληπιό. Η ομάδα του Αμπελώνα καταφέρνει να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 15-15. Με ένα σερί 0-10 ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 15-25.
Τα σετ ( 1ος Αμπελώνας) 1ο 21-25 σε 35΄, 2ο 20-25 σε 27΄, 3ο 15-25 σε 20΄.

Έπαιξαν Φιλ/κος Αμπελώνα (Μπεκιάρης Α.) Παπαζιάκα Γ. Οικονόμου Θ. Ούρδα Ε. Μήλιου Γ. Καλογήρου Ε. Νταφούλη Ε. Καλογήρου Π. Ντιζέ Ε. Καλογεροπούλου Ε. Χασιώτη Ζ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γεωργίου Α. Γκουτζιούπα Ε. Καπέλου Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Τόλλιου Ε. Κουκουτή Ο. Μουζακιάρη Μ. Λεπενιώτη Ν. Κουκουτή Ι. Ντιρογιάννη Α. Προβίδα Κ.