English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Ήττα ανδρών-Νίκη για Παγκορασίδες και Παμπαίδες

Πρωτάθλημα Ανδρών
Γ.Σ. Δεσκάτης – Α.Σ. Ασκληπιός
3-2
      Ήττα για τους άνδρες του Ασκληπιού στο 5ο σετ και μάλιστα με ανατροπή, σε παιχνίδι που έγινε το Σάββατο 23/3 στο Κλειστό της Ελασσόνας, από το Γ.Σ. Δεσκάτης.
   Ήταν ένα γεμάτο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη μέχρι τον τελευταίο πόντο.
       Στο 1ο σετ η ομάδα της Δεσκάτης προηγήθηκε 6-2 και 15-11. Ο Ασκληπιός κατάφερε να φέρει ο παιχνίδι στα ίσια 19-19 καταφέρνοντας να πάρει το σετ με 22-25.
     Στο 2ο  τα παιδιά του Ασκληπιού συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ 3-9 και 12-21 με την Δεσκάτη όμως να ανατρέπει την κατάσταση κάνοντας το 24-24. Δεν είχε όμως συνέχεια και έτσι ο Ασκληπιός πήρε και αυτό το σετ με 26-28.
     Στο 3ο σετ η εικόνα άλλαξε, η ομάδα της Δεσκάτης κατάφερε να μπει από την αρχή μπροστά στο σκορ 8-5 και 19-16 παίρνοντας το σετ με 25-19.
     Στο 4ο σετ η Δεσκάτη συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό προηγήθηκε 12-7 και 18-11 για να πάρει και αυτό το σετ με 25-21.
       Στο 5ο σετ η ομάδα της Δεσκάτης προηγήθηκε 7-1 για να κάνει ο Ασκληπιός το 13-12. Δεν είχε όμως συνέχεια και η Δεσκάτη πήρε το σετ με 15-13.
Τα σετ (1η Δεσκάτη) 1ο 22-25, 2ο 26-28, 3ο 25-19, 4ο 25-21, 5ο 15-13.

Έπαιξαν Γ.Σ. Δεσκάτης  (Τσιάκαλος Γ.) Ζιαγκλαβός Ν. Μπαρμπούτας Β. Παήλας Κ. Κοτίτσας Δ. Κοματάς Χ. Τσιάκαλος Γ. Κατσιφλάκης Χ. Παπακανής Ε.
Α.Σ. Ακληπιός (Γούλας Θ.) Γούλας Θ. Ράντος Π. Παπαδήμας Μ. Αναγνώστου Α. Μακράκης Δ. Σπάλας Ι. Λιανός Α.Τσιώλης Ι. Τεντολούρης Α.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Β΄
Φιλ/κος Τρικάλων – Α.Σ. Ασκληπιός
0-3

Νίκη για τις μικρές του Ασκληπιού, στο πρωτάθλημα που βρίσκεται σε εξέλιξη. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας την Κυριακή 24/3 επιβλήθηκαν εκτός έδρας του Φιλ/κου Τρικάλων με σκορ 0-3
Τα σετ (1ος Φιλ/κος) 1ο 13-25, 2ο 11-25, 3ο 15-25.

Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Βασίλεβα Σ.) Μπουρλή Ι. Παπαθεοδώρου Ε. Γεωργίου Η. Ζολώτα Ρ. Βράκα Ρ. Βράκα Θ. Τσιούκα Γ. Πράπα Β. Βασιλοπούλου Δ. Χασιώτη Μ. Γεωργίου Φ. Γατσά  Ε. Κόκκαλη Σ. Σιόντη Σ. Λύτρα Α. Σκούρα Ε.

Πρωτάθλημα Παμπαίδων
Α.Σ. Ασκληπιός – Γ.Σ. Δεσκάτης
3-0

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα και η ομάδα των Παμπαίδων. Επιβλήθηκε στο Κλειστό της Μπάρας του Γ.Σ. Δεσκάτης με σκορ 3-0. Παίζοντας καλό volley στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στην ομάδα της Δεσκάτης να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι φτάνοντας άνετα σε αυτό το 3-0.
Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-17, 2ο 25-17, 3ο 25-12

Επαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ.)  Ραπτοτάσιος Μ. Τσιρέπας Σ. Γεωργίου Η. Βήτας Σ. Βήτας Ι. Θεοδωράκης Φ. Βαρδούλης Σ. Βαρδούλης Ι. Σταφυλάς Ν. Θάνος Μ.
Γ.Σ. Δεσκάτης : (Τσιάκαλος Γ.) Κίτσιος Κ. Φάκας Γ. Πνευματικός Ι. Μιχίδης Χ. Λιούρας Σ. Τσιλινίκος Η. Τρικαλίδης Κ. Λιούρας Μ. Κρέτσαβος Κ. Ρέντας Ε.