English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 16 Απριλίου 2011

Σ.Π.Α Καρδίτσας – Ασκληπιός 0-3

5η νίκη για τα κορίτσια του Ασκληπιού

Την 5η νίκη στο πρωτάθλημα των παγκορασίδων  πέτυχε η ομάδα του Ασκληπιού. Στον εκτός έδρας αγώνα που έδωσε το Σάββατο 16/4/2011, επιβλήθηκε του Σ.Π.Α. Καρδίτσας, με σκορ 3-0, πετυχαίνοντας μια ακόμα νίκη που τον τοποθετεί στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στην επόμενη φάση μέσα από μπαράζ. Όλα πλέον θα παιχθούν στο τελευταίο παιχνίδι του ομίλου με αντίπαλο την Ε.Α.Λ την Τετάρτη 20/4/2011στο κλειστό της Mπάρας, για την κατάληψη της δεύτερης θέσης που οδηγεί απευθείας στην επόμενη φάση.
            Στα του αγώνα τα κορίτσια του Ασκληπιού μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο σετ και αφού προηγήθηκαν με 3-8 και 4-16 πήραν τελικά το πρώτο σετ με 6-25 σε 17΄, δείχνοντας από την αρχή του αγώνα τις διαθέσεις τους.
            Στο δεύτερο σετ υπήρξε ένα χαλάρωμα για τον Ασκληπιό και έτσι η ομάδα της Καρδίτσας πήρε κάποιους εύκολους πόντους μέχρι το 7-7. Στο σημείο αυτό τα κορίτσια του Ασκληπιού διορθώσαν κάποια πράγματα και αφού προηγήθηκαν με 11-20 πήραν και το δεύτερο σετ με 12-25.
            Στο τρίτο σετ η ομάδα της Καρδίτσας προσπάθησε να αντιδράσει και προηγήθηκε με 9-6. Αυτό όμως δεν είχε συνέχεια και έτσι ο Ασκληπιός αφού έκανε το 9-9 και 9-19 πήρε και το τρίτο σετ με 11-25 και τον αγώνα με 3-0.