English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 21 Απριλίου 2011

Α.Σ Ασκληπιός – Ε.Α.Λ 1-3

Αυλαία με ήττα για τα κορίτσια του Ασκληπιού

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των παγκορασίδων του Ασκληπιού στην τελευταία αγωνιστική της Α΄ φάσης, με αντίπαλο την Ε.Α. Λάρισας. Σε παιχνίδι που έγινε την Μ. Πέμπτη στο κλειστό της Μπάρας, τα κορίτσια του Ασκληπιού δεν κατάφεραν να κερδίσουν το παιχνίδι που θα τους έδινε τη δυνατότητα να περάσουν σαν δεύτερες στην επόμενη φάση. Τώρα πλέον η πρόκριση θα παιχτεί μεταξύ των τρίτων ομάδων από καθένα από τους 3 τρίτους των ομίλων του Περιφερειακού, για να περάσουν στην επόμενη φάση οι 2 καλύτερες ομάδες.
            Στα μπαράζ θα μετέχουν, ο Ασκληπιός η Ελάσσονα και τα Άσπρα Σπίτια Φθιώτιδας. Κατά σειρά η Ομάδα του Ασκληπιού θα παίξει με Άσπρα Σπίτια την Τρίτη 26/4 και Ελασσόνα την Τετάρτη 27/4.
            Στα του αγώνα τώρα, από την αρχή φάνηκε ότι θα ήταν ένα δυνατό παιχνίδι και θα κέρδιζε αυτός που θα έκανε τα λιγότερα λάθη.
            Στο πρώτο σετ μετά το 3-3, η ΕΑΛ άρχισε σιγά σιγά να ανοίγει τη διαφορά, 3-7 και 6-12, για να πάρει τελικά το σετ με 19-25 κάνοντας το 0-1.
            Στο δεύτερο σετ οι ομάδες πήγαν μαζί μέχρι το 8-8, εκεί ο Ασκληπιός φάνηκε να ελέγχει το σετ κάνοντας το 12-8. Αυτό δεν είχε συνέχεια και έτσι η ΕΑΛ έκανε το 13-13 και πήρε τελικά το σετ με 16-25, κάνοντας το 0-2.
            Στο τρίτο σετ είχαμε μετά το 4-4 ένα ξέσπασμα του Ασκληπιού, 12-8 και 20-15 πού πήρε έτσι το σετ με 25-16, κάνοντας το 1-2.
            Στην αρχή του τέταρτου σετ ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 3-0 και 4-2 αλλά η ΕΑΛ πήρε το προβάδισμα με 7-9 και 10-17 για να κερδίσει τελικά το σετ με 16-25 και των αγώνα με 1-3, οδηγώντας τον Ασκληπιό στα μπαράζ.